Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bolu - Abant Turum..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Yılmaz Adıgüzel tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Adıgüzel

Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum.Dağ bisikleti kullanıyorum.En çok sevdiğim olay uzun yol ve kamp olayı.İstediğim yerlerden biride bolu abant gölünde kamp ve oraya gitmişken mudurnu gezisi.Toplamda istanbuldan takribi 300 km.Benim istediğim yola çıkıldığında akşama kadar çok fazla kasmadan pedallayabildiğimiz kadar pedallamak ve çadır kurup geceyi geçirip ertesi günü sağlam bi kahvaltıdan sonra yola devam etmek.Acelemiz yok bir günde gidebilidğimiz kadar km gitmek ve konaklamak.Sanırım 2 yada 3 günde bu yol biter.Bu olayı nisan gibi düşünüyorum lakin yanıma bir dost arıyorum muhabbet için.Kesin tarihte aramızda müsait olduğumuz zamana belirleriz.Bu güzel ortamı görmek için bana eşlik edebilecek arkadaş varsa sevinirim..

Bunlarda gidilecek yerin resimleri

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  2. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yilmaz kardesim tam olarak aklimdaki guzergahi yazmissin.Ben de yakin zamanda boylebir tur istiyordum.Istanbulda hangi semtte oturuyorsun.

3. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tolga abi ben istanbul avrupa yakasında oturuyorum gaziosmanpaşa- sultangazi'deyim abi.Eğer niyetin varsa beraber gidebiliriz abi çadırın falan var ise rotamızı belirler planımızı yapar çıkarız abi yola.Tahminimce 3 günde varır ne kadar gün kalırız bilmiyorum 2 günde yada 3 günde dönüşümüz olur abi.Yalnız şuna eminim orada çok güzel vakit geçer..:)

4. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tolga abi ben istanbul avrupa yakasında oturuyorum gaziosmanpaşa- sultangazi'deyim abi.Eğer niyetin varsa beraber gidebiliriz abi çadırın falan var ise rotamızı belirler planımızı yapar çıkarız abi yola.Tahminimce 3 günde varır ne kadar gün kalırız bilmiyorum 2 günde yada 3 günde dönüşümüz olur abi.Yalnız şuna eminim orada çok güzel vakit geçer..:)

5. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hava durumunu takıp edelım nısanın ılk haftası sehırdısındayım.Nısan sonuna dogru havaların ıyıce guzel oldugu bır hafta gerceklestırebılırız.Istanbul cıkısı yerıne Otobus ıle duzce veya adpazarına gıderek o bolgeden tura baslarsak daha da guzel olacaktır.Veya abant kavsagına otobus ıle gıdıp oradan abant golu goynuk mudurnu duzce de olabılır.

6. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gelirken bana da haber verebilirseniz Bolu'dan size eşlik ve rehberlik etmekten mutluluk duyarım. Çok güzel bir plan.

7. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cok tesekkurler.Valla sımdıden heyecan duymaya basladım.

8. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Senin dediğinde olabilir abi nisan ayında bunları iyice konuşup kararlaştırmak lazım.Farazi bir tarih belirledikten sonra artık hazırlanmak gerek.!

9. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    4 kişi olduk :).Sizin gibi eşlik edecek biri daha var. Hadi bakalım çoğalıyor ferdler ALLAH bozmasın kimseyi kararından döndürmesin:)

10. Akif Y.

Akif Y. Aktif Üye

Seviye:
    ben beylikdüzündeyim, mayıs gibi müsait olursam katılmayı çok isterim. Yalnız Tolga Bey.in dediği gibi belli bi yere otobüs ile gitmekte fayda var.

11. ahmet yıldız

ahmet yıldız Yeni Üye

Seviye:
    Tur tarihi netleştiğinde ona göre ben de katılmak isterim , saygılarımla ...

12. erlikan

erlikan Üye

Seviye:
    iş yerınden ızın alma olayım olsa gelmek ısterdım

13. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yalnız biz nisan gibi düşünüyoruz akif bey nisanın ortası gibi yada sonuna doğru.Şurda 2-3 hafta süre var.Siz nisanda müsaitseniz beklerim katılabilirsiniz.

14. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahmet bey size can feda ben mesaj atarım size :)

ahmet yıldız bunu beğendi.
  15. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Yılmaz bey numaram sizde var zaten yola çıkmadan ve çıktığınızda beni ayrıntılı olarak bilgilendirirseniz siz yoldayken Okan (Mühürcüoğlu) la beraber rota planlamaya başlarız siz geldiğinizde de sizi daha rahat karşılarız :)

muhurcuoglu bunu beğendi.
  16. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Yalnız 28 nisan gibi olmazsa sevinirim Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu istanbul ayağını istanbula giderek yerinde izlemeyi planlıyorum :)

17. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamam eray bey ben yola çıktığımda bilgilendiricem sizi aklımdasınız merak etmeyin numaranız kayıtlı :).Umarızki 28 nisan olmayacak o zamana kalmaz tahminim!

18. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaslar 23 nisan haftasi uygunmu?bolu ekibi devrekten baslama fikrine ne dersinz.?

19. Yılmaz Adıgüzel

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar Nisan ayı olarak Tarih kesin değil lakin ! Başlangıç yerimiz Zonguldak'a bağlı Devrek ilçesi.Rotamız ise;
    Rota 1: Başlangıç yeri göynük.Göynükten abant gölüne pedallanır.65 km.O gün abant gölünde kamp yapılır.Ertesi gün abant gölünden yola çıkılır.Aladağ göletine gidilir.Abant gölünden aladağ göleti arası da 62 km.O günde aladağ göletinde kamp yapılır.Aladağ göletinde çadır attıktan sonra o günün sabahı bolu üzerinden yedigöller parkına geçilir.Bu mesafede 70 km.

Rota 2: Rota 1'in tam tersi olabilir.Başlangıç yeri yedigöller parkı.bolu ,aladağ göleti ,abant gölü ve göynük bitiş yeri şeklinde olabilir.
    Tercih bize kalmış.Rotamızı belirleyip tarihide kesinleştirdikten sonra hazırlıklarımızı yapıp çadırımızı tulumumuzu alıp yola çıkmak ,otobüse binmek kalıyor.:)

20. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence Devrek'e gitmenize gerek yok, boştan yere mesafeyi uzatmış olursunuz diye düşünüyorum.
    Şayet Devrek veya Mengen'e gidecekseniz oradan yedigöllere geçip kamp yapabilirsiniz, ertesi gün aynı istimette deam edip boluya geçersiniz oradan Gölcüğe gidebilirsiniz. Kondisyonunuz yeterse devam edip Aladağ Göletinde kamp yapabilirsiniz. Ertesi gün de Abanta gidilir, daha uzun süre tura devam etme ihtimaliniz varsa Abanttan Taşkestiye geçip oradan Sülüklügöle gidiliebilir.
    Ana hatlarıyla Boluda gidilebilcek yerler bunlar, eğer süre ve rota yönünden esnek olma şansınız varsa bu yerlere ilave olarak Topuk Yaylası Göleti (Fenerbahçe Kamp tesislerinin olduğu yer), Sünnet Gölü, Çubuk Göleti, Mengen Şirinyazı göleti rotaya eklenebilir.
    Yukarıda bahsettiğim yerlerin çoğu görülmeye değer yerler, doğaya doyum açısından hem varılan yer açısından hem de güzergah açısından son derece mükemmel yerler.
    Ben de size eşlik etmek isterdim ama hem dağ bisikletim yok hem de iş yoğunluğu açısından o kadar vaktim yok. Ama yine de rota ve diğer hususlarda bilgi almak istediğinizde yardım etmeye hazırım.
    Bu arada Nisan-Mayıs aylarında Boluda yağmur yağma ihtimali çok yüksek olur muhakkak plnalarınıza yağmuru dahil edin..

tolga akan bunu beğendi.