Bol Küfürlü + Yumruklu Dolmuşcu - Video

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Köyünde 4 tane koyunu emanet etmedikleri adam, buraya gelip de 3-5 kuruş para gördüğünde sonuç bu oluyor işte. Bir de bunları trafiğe salıyorlar, araçlarına insanlar biniyor, yolcuların da canı her daim tehlikede. Devlet ticari araç kullanıcıları için SRC, Psikoteknik diye belgeler şart koştu, ama bunlar devletin gelir kaynağı olmaktan ileriye gidemedi, mevcut düzende zaten işe yaraması imkansız, parayı veren alıyor.
Tepki verilmeli mi ,verilmemeli mi konularına ise hiç girmiyorum, zira göreceli ki, birçok kişi görüşlerini beyan etmiş.
Ben toplum konusundaki ümitlerimi yitireli çok uzun zaman oldu ki, aslında gidişat kötüye doğru ilerliyor. Bu tarz sorunlar yaşanmasının en büyük nedenlerinden biri de köyden kente göç.
Sabahlara kadar konuşurum, yıllardır konuşmaktan bıktım, usandım, ülkede kanun kalmadı, ülke muz cumhuriyeti, bazen yeterince güçlenerek kendi kanunlarını yürürlüğe koymalı mı insan, bunu düşünüyor ve mevcut durumu sorguluyorum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kuzey Ege

konu sapar gibi oldu ama,işin derinlerinde yatan sorunlara çare bulmaz isek her gün dostumun karşılaştığı olaylara gebe kalırız. bisikletli sürücü nereye kadar sabredecek araç sıkıştırır önüne yaya çıkar,sonunda bisikletlininde bir had sınırı var .
dostumuzu daha öncede bir sarı minibüs sıkıştırdı ,dikkat ettim dostumuzun sağında araç var park halinde solda sarı minibüs ,her zaman 4 tekerler dikkat edecek bisikletlliye,sağda araç park halinde ise ve arkadan bisikletli geliyor ise sola biraz açılacak ,tabi şöför sol dikiz aynasından bakacak arkadan gelecek aracı sıkıştırmayacak bunlar çok basit kurallardır ve saygı şarttır, özveri olacak, bisiklet üstünde kişi can taşıyor.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Ah abi, şu yazdığın 10 maddeyi birtakım kitlenin arasında, sağda solda söylesen emin ol ki seni, vatan haini, komünist, gezici, faiz lobisi, bilmemne zihniyeti, hatta ateist bile ilan edilebilirler. İnsanlarımız bazı şeyleri eleştirmeyi, eleştirseler bile çözüm üretmeyi reddediyor, fikir üretince de "cadı" gözüyle bakılıyor, öyle bir memlekette yaşıyoruz.

Gandhi Hindistan'ı İngilizlerden, pasif fakat örgütlü bir direniş ile kurtardı. Biz ise burada minibüsçüyle, kamyoncuyla nasıl mücadele edileceği konusunda kendi aramızda bile fikir birliğine varamıyoruz. Zira "örgüt" ve "direniş" kavramlarını aynı cümlede kullansak bile bir çok kişi korkudan katılımcı olmaz, hain ilan ediliriz, bölünürüz, ve sonuç alamayız.

Artık bağdat caddesinde yerlere yatarak, protestolarda 30-40 kişi ağzında düdüklerle bisiklet sürerek falan olmaz bu iş. Pasif direnişin anlamı mevcut sisteme sisteme karşı mal mal tepkisizce durmak değildir, onun da kendine ait bir hareket tarzı vardır.
Bu ülkede maalesef insanlar bu saydığım nedenlerle bisiklet kullanamamaya, hakaret ve yumruk yemeye mahkum, ölmek değil, yaşıyor olmak şans bizler için.
Elbet birşeyler düzelecek, böyle kalmayacak ama bu süreci kısaltmak ve daha çabuk başarıya ulaşmak da bizim elimizde aslında.

Tepki
1
İsim
Muhammed
orda ben olcaktım ki onu çıktığı yere sokardım yaşına başına bakmazdım 2 senelik kick boks yeteneklerimi uygulardım şerefsize

Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
ülke bu beyler bişey beklemeyin mal bu ötesi yok olamaz....ben adanadan yazıyorum geçenlerde adanada ciddi bir asayiş arama oldu polis 20 araç içinden beni durdurdu..yoldan gitme diye...bu ülkenin polisi bakanı vekili dolmuşçusu belediye başkanı mühendisi kusura bakmasın hepsi aynı bok...duyarsız, banane benmi düzelteceğim, sürsünler işte nolcak, zihniyetin değişmesi lazım ama bu nesilden nesile geçiyor amca öle görmüş öle davranıyor sanmayın yeni nesil bilinçli duyarlı olamaz çünkü onu görmemiş...o yüzden bi beklentiye girmeyelim...mal bu ülke bu....

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@verisakeet Aynen adam en az 60 yaşında sen doğru olanı yapmışsın, forum biraz gazlıyor olayı ama karşında ki adam o anı geçtim normalde bile kendinde değildir. Senin yaşlarında olsa dahi yine kavga çözüm olamaz yeni problemelere yol açan saçmalıklar silsilesine dönüşür. Geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Bende geçen gün başımdan geçen bir minibüs anımı anlatayım,normalde hiç geri durmam minibüsten ticariden hatta üstüne üstüne giderim şans o ya bana böylesi denk gelmez.

4 yol ışıkların olduğu bir caddede ışıkta araba içerisinde bekliyorum tam bana yeşil yandığı sırada minibüsün biri alttan gaza basa basa geçti bende yapıştım arkasına abandım kornaya sonra geçtim bunu arkadan bana selektör yapmaz mı birde.
Kapattım önünü çektim el frenini durdum.
Eleman arkamda durmak yerine yanıma çekti minibüsü ne hikmetse.Bekliyoruz insin diye...
Napıyosun sen falan bağırdım buna kornaya basınca noluyor vs dedi atarlı genç bir kardeşimiz.Neyse sonra yolcun var lan napıyosun diye ben bağırmaya devam edince acelem vardı bilmem ne dedi kornaya basınca noluyor vs dedi devam edince bak yoluna dedi bana.Bana ? bak yoluna dedi.
Sağ çeksene sen dedim atarlı minibüs şoforu yelkenler fora gaza bastı gitti. :ckskc:

Bi sağa çekse o kadar yolcu içinde bekletecektim minibüsü trafik ekibi çağırıp Allah ne verdiyse muameleyi yaptıracaktım,neyse ki plakayı alıp muameleyi arkadan yaptım arkadaşa.

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
Geçmiş olsun.Ben beylikdüzünde oturuyorum, dün bakırköye gittim ve istanbulun iç tarafları bana aşırı tehlikeli geldi.Decathlondan çıktıktan sonra otobüsün belli bir mesafe bırakarak gidiyordum otobüs durakta durunca bende arkama bakarak soldan yanından geçeyim dedim ve ters yöne girmiş motorsiklet tekerime çarptı."Öh be ne yapıyorsun sen" filan dedim bana dikkatli olsana diyor (Hemen arkamdada polis aracı telefonla konuşuyor birşey yapma gereği duymadı) biraz tartıştıktan sonra kendini hala haklı göstermeye çalıştı.Bisikletimde hasar ve düşme gibi bir durum olmadığı için fazla uzatmadan devam ettim.Bu arada ters yöne giren motorsiklet burgerking kuryesiydi.

Omrmz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Hocam geçmiş olsun ancak bu tür bir durumda adamı ilk olarak dövmeyi göze almadıysanız hiç laf atmamak gerekiyor yoksa yediğiniz hakaretlerle kalıp moraliniz bozulur. Bu yüzden baştan size gıcıklık yapmış olsa da muhattap olmayıp kendinizi korumak en güzeli. Bu arada şahısa kayıtlarla hakaret davası açabilirsiniz ama uğraşmaya değmez bence.

Samet Horasan

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
b'Twin
Hocam bu olayı bir TV kanalına falan bildirdin mi? Bunların cezası sadece böyle kesilir.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
b'Twin
Sakinliğinizi korumakta çok başarılısınız, en iyisi de bu zaten. Daha manyak bir elemanla da karşılaşabilirdiniz :( En iyisi hiç durmamak sanırım ama insan ister istemez sinirleniyor "ne diyosun kardeşim" demek istiyor karşısındaki densize. Adamın yaptığı bu büyük saygısızlık ona büyük ders olur umarım.

HknBssz

Üye
Tepki
29
İsim
Hakan B.
Bisiklet
Whistle
@burak özgüng

@verisakeet

Karşıdaki kişi ne kadar sizi tahrik etsede yaşından dolayı soğuk kanlılığınızı koruduğunuz için siz en iyi "Büyüklüğü" yapmış oldunuz. İnanın el kaldırsanız o el inmeden karşıdaki kişi yerlebir olur.
Herşeyin yanıtı şiddet değildir, hukuki arayışlarda olmak verilen en büyük cezadır.

Ha bazen cidden şiddete başvurmak gerekirse de benim başıma geldiğinde şöyle yapıyorum:
"Dayı, babam yaşında adamsın. Oğlun felan varsa çağır da onunla kapışayım, gözünün önünde vereyim oğlunun dişlerini senin eline. Sonra sen sağ ben selamet !"

• Beğen
Tepki
34
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun. Tam bizim orada olmuş olay. Maalesef hep yaşanıyor. Şikayet etmeniz iyi olmuş. Hakkında Asliye Ceza mahkemesinde dava açılır muhtemelen. Önceden işlediği bir suç var ise 231.md alıp gidemez, mutlaka cezalandırılır. Bu tür olayları kimsenin yaşamamasını ve bisikletçilere gereken saygının gösterilmesini diliyorum. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun, kimse kusura bakmasında o ettiği küfürden sonra ben o adamın yaşına başına bakmazdım, tut yakasından zaten 45 kilo adam tuttuğun gibi asfalta serersin zaten o şokla bir daha kendine gelemez, he burdada bitirmezdim sonra da gider şikayetimide ederdim, böyleleri ancak bundan anlar.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
gerçekten sakin kalabilmenize imrendim. hep bahsettiğimiz gibi şöförlere bisiklet bilinci verebilmek için eğitim vermekten bahsediyoruz bence bizimde böyle sakin kalma bilinci için eğitim almamız gerekiyor. şahsen ben dayak yiyeceğimi de bilsem o küfürlerden sonra sakin kalamazdım.

• Beğen

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Dolmuşçunun akibeti ile ilgili bir haber varmı? abiler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çoğu dötünden korkan tiplerdir ( Allahtan cogunluk değil bu tipler) Önce yersen yaparlar,yemedimi abi bir taraflarını yalayayım iğrençliğine girerler insan müsfettesi bile değillerdir, anasi,babası, eşi ve hatta çocuğu bile bu tiplerden bunalmıştır, gebersede kurtulsak havasındadırlar bu ucube kişilikler.
@Selami53

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
Ben de daha önce havaalanında bir güvenlik görevlisiyle sorun yaşamıştım. "Kendim için değil, -çevremdeki insanları göstererek- bu kadar insan için şikaye edeceğim sizi!" diye bağırmıştım havaalanının içinde. Arkasına bakmadan sinirli sinirli gözden kaybolmuştu.
@verisakeet, böyle durumlarda vicdan hakikaten rahat bırakmıyor(Buna benzer bir vicdan münakaşası yaşamış birisi olarak size yardımcı olmak istiyorum):
@byhsyn34

Ancak bu adam, bir yaptırıma tabii tutulmazsa akıllanmayacak ve aynı şekilde davranmaya devam edecek-ileride bir başka bisikletçi, şoför de aynı hakaretlere maruz kalacak. Adamdaki bir anlık kendini kaybetme olsa iyi niyetli yaklaşmak mümkün belki ama ısrarla devam ediyor saldırgan hareketlerine-kendini kontrol etme kaygısı yok. Ayrıca vicdanına söyle:); üç beş kuruş için direksiyon sallaması, kafasını bozan her bisikletçiye küfür etme, vurma hürriyeti vermez adama.
Şikayetinin arkasında dururken tek düşünmen gereken, söz konusu yaptırımın etkili olup olmayacağı kanımca. Yani bu karakterdeki bir adam para cezası alsa acaba daha düşman hale gelip bisikletlilerin üzerine mi kıracak ilerde yoksa artık korkup bulaşmamayı mı tercih edecek? Yani ceza etkili olacak mı olmayacak mı? İşte bu, cevaplanması zor bir soru. Yanıt hangi seçenek olursa olsun, meseleyi ilahi adalete havale etmeden önce bize düşeni yapmak gerekir diye düşünüyorum.
Kısacası ben, elinden geleni ardına koyma diyorum.
@1dost
Evet, @1dost 'un hakkı var ama kendinizle beraber arkanızdaki bisiklet camiasının hakkını savunarak ilahi adaletin işleyişinden önceki sorumluluğunuzu yerine getirmeniz adına risk almaya değerdi şoförle yüzleşmen...
Ve... Bir bisikletli olarak oradaki davranışlarınla insanların kafalarında "bisikletli" profilini oluştururken bu denli temkinli davranarak bizi harikülade temsil edip haklı durumumuzu elimizden almadığın için ayrıca teşekkür ediyorum sana. @verisakeet, ben yukarıda olaya sadece mantıki yönden yaklaşarak şahsına yapılan bu saldırının sende oluşturduğu sinir travmasını göz ardı ettiysem kusuruma bakma. Dediğim gibi vicdani açıdan yardımcı olmak istedim sana.

• Beğen

asirakgul

Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Koskoca yaşını başını almış adamın yaptıklarına bakın. Aklı selim insan ne kadar az. Her zaman derim Dolmuş, Minibüs dediğin olayın tamamını bu şehir ve bu ülkenden sileceksin. Bisiklete binmeden önce de bisiklete binmeye başladıktan sonrada hep böyle düşündüm.
Ben şahsen ne dolmuşa ne de minibüse asla ama asla binmiyorum. Durakta 50 dakika otobüs beklediğimi bilirim onlarca minibüs geçtiğini bilirim ama yine binmiyorum. Allah beni hiçbir minibüs ve dolmuş kullanıcılarına muhtaç etmesin.

• Beğen
Tepkiler: eness ve Alizee