Bol Küfürlü + Yumruklu Dolmuşcu - Video

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Hocam mahkemeye verdiniz kazandınız diyelim. Ee sonra ne olacak? Dolmuş şoförü olan bir insan ne kadar tazminat ödeyebilir? Kem küm edip durumum yok deyip o ceza da yalan olur. Böyle insanları ibret alınsın diye döveceksin ki bir daha kimse yapamasın. Bakın nasıl taksici ve dolmuşçulardan uzak durun diye biz bas bas bağırıyorsak aynı şeyi onlarında yapması lazım. Bisikletli gördüğüm zaman dayak yerim mantığında düşünmeleri gerek bence. Üslup bozmamak adına biz çok pasif kalıyoruz bence.

Scudo

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Auron Sanchez Hocam hiç bir şey olmaz. Allah aşkına o adam 4.000 lira verebilecek durumda olsa o koltukta işi ne? :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Burak Boralılar Hocam durumda olmasına gerek yok, devlet seve seve alır :D Ben öğrenciyim ben bile hakaret davasında o kadar veririm ,7 8 9 verenleri de duyuyoruz :D bi go pro almak var sonra hayat beleş, davalarla geçinecem :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emreselseyler

manevi tazminat ayrı bir cezadır, mahkeme masrafları ve avukatlık bedelinin karşıya rücu ettirilmesi ayrı bir durumdur.

manevi tazminat da talep edin, tüm hepsini ödesin @verisakeet

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
ya bu türlerden bir tanesi yolculardan para toplarken aracı kaldırıma çarpayazdı. hocam napıyon dikkatli ol diyince de mazeret olarak önceki gece 4 saat uyuduğunu 12 saattir de direksiyon salladığını söyledi. yani?! neresinden tutalım. işin kötü tarafı dükkan önünde leblebi kavurmuyor bu insanlar altlarında ciddi hızlarda kafalarına göre kullandıkları 1 tonluk araçlar var. lambur lumbur yaşıyoruz. ha bir de unutmadan, en çok da cahillerimiz olmak üzere hepimiz art niyetliyiz (birileri alınmasın diye hepimiz dedim).

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Yazık bu memleketin güzel insanlarına kimlerle muhatap olmak zorunda kalıyoruz zor izledim videoyu gerilmekten.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
öncelikle arkadaş küfürleri çok başarılı bir şekilde yutmuş normalde bu küfürler en sakin insanı bile katil edecek cinayet sebebi küfürler. o yüzden böyle durumlarda el kol yapıp sert bir bakış ile geçildiğinde hem küfürleşme olmaz hemde belaya kalınmaz. siz bir adama ne kadar hatalısın desende yerim ulan senin kameranı derler sana. size haksızsınız felan demiyorum orada adam size vurmaya kalksa kavga çıksa felan 2 araba uğraşırsınız. devamlı bu videoları çekmenizden de tecrübeniz anlaşılıyor. herneyse. son olarak da. kem küm le mahkeme para cezasından kurtulmak mümkün değildir. ortada bir kayıt ve tek taraflı küfür var ise. kayıtsız şartsız para cezası ile cezalandırılır. ve kişi sigortalı çalıştığı sürece bu borcu ödemek zorundadır. emekli maaşına hiç bir şekilde müdahale edilmiyor buna adli para cezaları da dahil diye biliyorum. ama sigortalı çalıştığı sürece o maaşa belirli bir zaman sonra el konur. ve ödenmediği süre kadar da katlanarak devam eder. sigortalı çalıştığı sürece maaşın bir bölümüne haciz konur. ayriyeten hazineye gelir kaydedilmek üzere de devlete de karar çıktıntan sonra en az 800tl kadar masraf öder. yani adam külliyen başına belayı almış olur. o paradan kaçış yoktur. hiç bir malını mülkünü satamaz hazineye borcu varken.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

alper52

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
tebrikler ben sizin kadar başarılı olamadım, söven adama sövünce kos koca 40B yi önüme kırdı inmeden söverken, içerdwn çıkan işşe göeech galdıgh hüoghh nidaları eşliğinde 5 6 kişiyle kavga ettim, birine yapıştırabildim sadece zaten kavga sonra büyüdü:D

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Hocam geçmiş olsun, ben olsam araç şoförü ile laf dalaşına girmez yoluma devam ederdim.

Allah muhafaza kavga v.s. olur daha kötü sonuçlar olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alizee
Gecenlerde taksici galata koprusu cıkışı kornaya bir koydu aklım gitti.tramvay ısıklarda kirmiziya yakalandı.ettiğim kufurler 7 sulale boyu.yaya geçidinde bisikleti attim yere bu ahlaksızın kapısına yoneldim camı kapadı.benden yediği o kufurlere en ufak tepki gösteremedi ahlaksız ama cok iyi biliyorum ki bir daha hangi bisikletliyi gorse ben aklına geleceğim.cok guzel atasözümuz var....dinsizin hakkından imansız gelir.dogru burası Türkiye☺

Tamer050

Üye
Tepki
37
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
Bu gibi durumların üzerine fazla takılmamanı öneririm zira bu memleketin adamı ne dövmekle biter nede mahkemelerde tazminat ödettirmekle biter. Bundan daha delisi çıkar daha kötü şeyler olur dikkat etmelisin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Asusmune

bu avrupa yakada gerçekten araç sürücüleri saygısız,taksi,özel araç ,kadıköy yakada erenköyden bağdata ara sokaklardan inerken kavşaklarda araçlar duruyor bana yol veriyor (taksi hariç ) taksinin durmaması şöyle anlaşılabilir, müşteriyi gideceği yere hemen ulaştırmak,müşteriyi memnun etme durumu,özel arac benim için duruyor ama çoğu zaman ben yol veriyorum araca ,zati yetişeceğim bi yer yok.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Hocam geçmiş olsun. Çok zor bir durumda kalmışsınız, şayet o küfürleri yiyen ben olsaydım sizin gösterdiğiniz sakinliği gösteremez dayılık yapan dayıyı yaşına bile hürmet etmeden asfalta yapıştırmıştım. Merak ediyorum o an sakinliğinizi korumanız gerektiğini mi düşündünüz yoksa korktunuz mu ?

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
Merhaba. buna benzer bir konuda yazdığım bir düşüncemi tekrar paylaşmak istiyorum.bence bu videoa bisikletli arkadaşımız kesinlikle haklı ancak diğer tarafta dolmuş şoförünü de o kadar suçlu göremiyorum. Ben bir nakliye şirketinde çalışıyorum. Şimdi bakınız o arkadaşın dolmuş şoförlüğü yapabilmesi için ehliyetinin yanı sıra SRC 1 veya 2 belgesinin ayrıca psikoteknik belgesininde olması gerekiyor. Peki istanbulun heryerine bisiklet yolu yapmak imkansız evet ama bu belgeleri veren ulaştırma bakanlığı bu belgelerden milyonlarca lira kazanırken en azından bu insanlara bu bilincide verse bu adamda bisikletin kaldırımdan gitmesi gerektiğini düşünmez. En azından bir ulaşım olduğunu, iş trafik polisine filan aksarsa hatalı duruma düşeceğini bilirdi. Bu anlattıklarım SRC belgesi içindi. gelelim psikoteknik yeterlilik belgesine. Evet yaptıkları iş stresli. sürekli trafikde olmanın stresi ayrı kırk çeşit insanla uraşmak ayrı ama genede bu kadar sinirli bi insanın psikoteknik belgesi alabilmesi gerçekten vahim. Benimde psikoteknik belgem var. Nasılmı aldım. Bu belgeyi veren kuruma90 TL EFT Yaptım. ikametgah belgesi, ehliyetimi ve 1 adet fotoğrafımı taratıp mail attım. sonrada adresime postaladı. Mail yoluyla nasıl ölçtüler psikolojik verilerimi bilmiyorum. Velhasılı evet toplum biliçlenmeli ama bu insnalar gece uyurken rüyasında bilinçlenmez. Devletin bu insanları bilinçlendirebilmesi için gelişigüzel uygulamalardan vazgeçmesi gerek. Evet dolmuş şoförü hatalı ama bu davranışının tek sorumlusu o değil.

Tepki
16
İsim
Ömer
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Hukuki anlamda suç duyurusunda bulunabilir ve tazminat davası açabilirsiniz. Yardımcı olabilirim. Geçmiş olsun üzücü olmuş .

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rehaserdar

bilgilendirme için teşekkürler,insanımızı eğitemiyorsak bir sorun var demektir,

1- türk milleti olarak trafikte yerimizi öğrenmek istemiyoruz ,
2- trafik işaretlerini karıştırıyoruz ,ve bilmiyoruz
3- alt yapı tam anlamı ile dört dörtlük olmalı,bisiklet yolu olacak ,tam emniyet sağlanacak,sorumlu kişilerde başlar ise sorun, aşayı toplamayız
4- istanbulda araç türkiye genelinin yüzde 18 'ine gelir ise sorun bitmez,istanbulda acilen raylı sistem devreye sokulmalı özel araç kullananların vergisi çoğaltılmalı,özel araç kullananları işine bisiklet ile gitmesi özendirilmeli (eğer yakında ise, işi uzakta ise toplu taşıma kullanır)ayrıca işine bisiklet ile gidene fazla maaş verilmeli,emlak vergisi düşürülmeli ,3 kağıdı önlemek içinde önlem alınmalı.
5-sarı minibüs ,minibüs, taksicilik kalkmalı bu esnaf başka işlere yönlendirilmeli,
6- ağırlığı karayollarına vermemeli ,raylı sisteme önem verilmeli 3,üncü köprüyüde yapsan hikaye, araç sayısı arttıkça sıkıntı olacaktır.
7- türkiye enerjide krizdedir,bu bakımdan bize yakışanı deniz nakliye artı demiryolu nakliyedir ,koca koca otobanlar zati bize göre değil idi,
8- bu bir devlet politikasıdır 65 milyar dolardan fazla enerjiye para ödenmektedir çare üretilememektedir,
9- toplu taşımacılık elektrikli trenler devreye girecek metrobüsler elektrikli olacak.türkiye gaza mazota benzine zırnık dolar ödemeyecek,
10-güneş enerjisinden faydalanılacak elektrik elde edilecek rüzgar ve dalgalardan elektrik üretilecek arge geliştirilecek,

mutlu toplumun anahtarı yukardaki çözümdür,
ve üretime dayalı anlayıştır ,üretmeyen toplum başkalarının malları ile sözde geçinir ,türkiye batı pazarı olduğu müddetçe halkta huzur beklemeyin,ne vakit zengin toplum oluruz ,asgari ücret 6000 kağıt olur kimse ne taksicilik yapar ne de minibüsçülük ,gerçi norveçtede taksiler vardı ama istanbuldaki kadar fazla değil idi,norveçte minibüsçülük sarı minibüsçülük yok.
ne alaka diyebilirsiniz ama bir toplumun gelişmişliği zenginliği sokağa yansır ,bunu 1980 'de norveçte gördüm,acaip saygı vardı bisiklet kullananlara ,ama intihar olaylarını anlayamadım ,ülkenin kapalı bir havaya sahip olması insanları melonkolik yapmış olabilir.