Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bol Çamurlu Kullanımda Bisiklet Bakımı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında erzanaskin tarafından paylaşıldı.

1. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bisikletimi devamlı olarak bol çamurlu orman yollarında kullanıyorum. Bazen çamur bisikletin fren kısımlarına toplanıp tekerin dönmesini engelleyebiliyor.

Benim öğrenmek istediğim böyle zorlu parkurlardan çıktıktan sonra bisikletin yıkanması ve bakımı sırasında nelere dikkat edilmeli ?

Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Herkese iyi forumlar

Taner Yavuz ve Serden Us bunu beğendi.
  2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletinizin üstündeki çamurun kurumasına izin vermeyin.
    Bisikletinizi soğuk su yerine ılık su ile yıkamaya özen gösterin böylece daha iyi bir temizlik olur...
    Bisikletinizi yıkarken kimyasallar kullanıyorsanız (deterjan, sökücü vs.) münkün olduğunca fren padlerine getirmemeye çalışın...
    Kullandığınız yağ sökücü gibi malzemeleri rubleye uygulayacaksanız rublenizi çıkartın çünkü bu kimyasallar freebody içerisindeki greside boşaltarak ömrünü kısaltır...
    Bisikletinizin göbeklerine ve maşanızın keçe kısımlarına basınçlı su tutmayın...
    Bisikletinizi yıkadıktan sonra zincirinizi mutlaka kuruduktan sonra yağlayın... (ıslakken yağlarsanız yağ zincire tutunamaz) Ayrıca zincirinizi temizlikten sonra yağlarsanız bir dahaki binişinize kadar yağ zincirinizin aralarına iyice yerleşecek ve daha etkili olacaktır...