Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazdaki boşluk !

Konu, 'Kadrolar' kısmında Cem Ö. tarafından paylaşıldı.

1. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar Salcano hector model bisikletimin ön boğazında sinir edici çok hafif bir boşluk var.Koyduğum resim üzerinden bu boşluğu giderebilmem adına tavsiyeleriniz bekliyorum.Boşluk kesinlikle sürerken ve frenleri sıkıp ileri geri oynatınca farkedilmiyor.Resimdeki 2 ve 3 numaralı vidaların tam arasına parmağımı koyduğumda milimetrenin yarısı kadar oynama olduğunu hissedebiliyorum.Bunu bile bile de binmek hoşuma gitmiyor.Çok az bir boşluk ama mide bulandırıyor işte bisiklet daha yeni bir kampanyadan aldım 2. bisikletim.Oldukça hoşuma gitti abim biniyor zaman zaman.Bisikletin her yerini söküp takarım hatta teker örmüşlüğüm bile var ama şu öndeki boşluğu ne yaptıysam halledemedim tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Masa borunuz cok uzun, vida borununn tepesine basiyor, siz sikistirdim saniyorsunuz ama yük boruya biniyor, yatagin üzerine degil. Ya boruyu 1 mm. kisaltacaksiniz, ya vidanin icindeki deligi büyüteceksiniz. kontra vidasinin altina uyanbir bilezik te cözüm olabilir.

3. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumunuz için teşekkür ederim fakat bisikletin bütün parçaları orjinal fabrika çıkışlı kutusunu ben açtım yani salcano maşa borusunun hesabını yapmıştır diye düşünüyorum.Parça orantısızlığından kaynaklanmadığını düşünüyorum.

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu sizin masa vidali masa! Boru uzunluklari standart bir uzunlukta yapilir, takilacagi kadroya göre de boru kesilerek takilir. Kesen usta biraz uzun kesmisse bu durum ortaya cikar. Bu birazlik öyle gözle görülür bir sey degil 0, 2 mm. uzun olsa bosluk olur. Ayrica Salcano' ya bu kadar güvenmeyin! Ayrica benim yazdigimi kontrol edin. Alttaki yatagi sikan vidayi cikartin ve üstteki kontra vidayi vidalayin bakin, nereye kadar iniyor... :)

5. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam yorumunuz için tşk ederim tekrardan.Anladığım kadarıyla bu boğazdaki vidalarla ince ayarla halledilebilecek bir durum değil diyorsunuz.Ben ise boru kesip biçme işleminden önce yapabileceğim en hassas ayarı yapıp sorunun hallolmasını, aksi takdirde bisikletin üretim hatasının olduğunu akabinde iade etmeyi düşünüyorum..Bisiklet yeni olduğu için herhangi bir müdahalede bulunmak istemiyorum, dediğiniz gibi bir orantısızlık varsa iade ederim salcanoya kampanyadan aldım ama sonuçta para verdim.Yani dediğiniz gibi bir orantısızlık varsa elimi sürmeden iade ederim benim alışveriş prensiplerimle alakalı bir durum bu, sorun sizin tahmin ettiğiniz gibi de olabilir akşam kontrol edeceğim.Teşekkürler

6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu tip direksiyon yataklari öyle hassas ayari olan bir sey degil. Normal olarak yatagi sikan üstteki vidayi, yatakta hic bosluk kalmayacak sekilde elle sikmak gerekir. Sonra anahtarla 1/4 dajha sikilir. Üstteki konrta vidada alttaki vidanin üzerine elle sikica sikldiktan sonra üstteki kontra vida anhttarla tutularak sabitlenir ve alttaki yatak vidasi geriye 1/4 cevrilerek geriye kontralanir ve yatak bosluksuz sikilmis olur!

7. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Salcano larda oluyor öyle bende de vardı Salcano ön taraf langır lungur oynuyordu :rolleyes:

8. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikleti de sevmiştim hani :) 2. bisiklet olarak bir kampanyadan 250 tl ye gelmişti bana :) Rengi de aynı yukarı resimdeki gibi beyaz üzerine kırmızı siyah ve 26 yazısı bir eskişehirli olarak hoşuma gitmişti:D Şunu söyleyebilirim ki engebeli yollarda kullanmak için oldukça ideal bir bisiklet.Çift amörtisörlü bisiklet olmasına rağmen hızından çok memnundum.Akşam boğazı,maşayı ve gidonu komple söküp kurcalıyacağım biraz :D

9. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisikletin bu boşluk sorununu hallettim.Gidonu komple çıkardıktan sonra.2 numaralı somunuda komple çıkardım.3 numaralı somunuda iyice gevşettim sonra elimle sıkabildiğim kadar sıktıktan sonra ingiliz anahtarıyla 1/8 biraz daha sıktım.Puluda yerleştirdikten sonra 2 numaralı somunu elle sıktım.Sonra onuda anahtarla 1/8 oranında sıktım zerre kadar boşluk kalmadı.Sorunum aralarındaki puldan kaynaklanmışda olabilir.Tekeri kaldırıp gidonu çevirdiğimde çok hafif bilye sürtünmesini farkedebiliyorum ama bu kesinlikle gidonu çevirmeyi engellemiyor(yatağa zarar vereceğini düşünmüyorum) ilgilenen herkese tavsiyelerinden ötürü teşekkür ederim.