Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum'lu arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında smhcnr tarafından paylaşıldı.

1. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

yaz tatili planımızı Bodrum'da geçirmek üzere yaptık. Fakat bölgeyi iyi tanımadığımdan biraz bilgiye ihtiyacım var yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İkiz çocuk sahibi olduğumuzdan apart otele gidelim, anneanne ve dede de bizimle gelir, yardımcı olurlar diye düşündüm. Fakat Bodrum'da bildiğim bir yer yok. Ben önce ihtiyaçlarımı sıralayayım:

1 - Eylül ayında Bodrum nasıl olur?
    2 - Çocuklar 4 yaşında ve kumsal olan bir yerden denize girmek gerekli, böyle bir yer tavsiyesi iyi olur.
    3 - Akyarlar'ın balık çiftlikleri sebebiyle kirlenmiş olduğunu duymuştum, bu doğru mudur?
    4 - Gündoğan'nın rüzgarlı olduğu ve öğleden sonra denize girmenin zor olduğu doğru mudur?

Yukarıdakileri düşünerek bana önerebileceğiniz apart otel varsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

2. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    merhaba. ben her sene 4 ayımı bodrumda geçiriyorum. bodrum akyarlarda kalıyorum. deniz, doğa, sakinlik aynı zamanda istenildiği taktirde bodruma 35 dakka olan bu yerde bir çok alternatif çeşidiniz, ufak bir köyünüz bile var. Bodrum akyarlar bodrumun en çok rağbet gören ve bir kere alışıldımı asla bırakamayacağınız tek yer. apart kısmına gelince benim teyzemin bodrumda bikaç tane evi var bu işe ayırdığı. sanırsam eylül için de şu an evler boş olabilir. beni arayın konuşalım, ben birdaha bu sayfaya girmeyeceğim malum çok meşgulüm.
    Erhan Doğaner
    0555 274 31 65

smhcnr bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bodrum Akyarlar mükemmel bir bölgedir. Turgutreis'e yakındır. Bodrum merkeze biraz uzaktır. Özel aracınız varsa sorun olmayacaktır. Akçabük ve devamındaki apart oteller tam olarak ihtiyacınıza (aile büyükleri ve küçükleri) karşılık verebilecek ekonomik yerlerdir. Sezon kapanana kadar, sanırım ekimin ilk haftasına kadar Akçabük mahallesindeki Şok mağazası çalışmakta ve ihtiyaçlarınızı oradan kolayca temin edebilmektesiniz. Deniz mi dediniz? :) Eylül denizi mi? :) Akyarlar ve eylül mü? Bana göre dünyanın en güzel yeri ve zamanı budur!

Öte yandan Yalıkavak-Gündoğan tarafı akşamları bol rüzgar alır evet. Ama yarımadanın karakteristiği olarak temiz ve güzel yerlerdir. Yarımada'nın güney batı kısmını öneririm size. İyi tatiller...

smhcnr bunu beğendi.
  4. semrta

semrta Forum Bağımlısı

Seviye:
    o kadar gezmeyi seven bir insan olmama ragmen 90 yılından beri bir iki yaz hariç mutlaka her yaz bodruma gittim,bodrumun farklı koyları dahil kendi çapımda biraz gezdim...hala daha ortakent / yahşi yalı der,başka biryeri önermem.

kumsalının güzelliği,denizinin berraklığı,şehir görünümünden uzaklığı (şehre mesafe olarak 7 km uzaklıkta),insanlarının güzel ve sıcak oldugu,aile için inanılmaz uygun bir ortamı olması acısından da size hitap edeceğini düşünüyrm.ayrıca gerci çocuklarınız 4 yasında imiş ama orda gercekten güzel arkadaslıklar kuruluyr buna musade eden bir yapısı var sanki..benim 90 lı yılalrda tanışıp da hala görüştüğüm insanlar var.

temizlik acısından 24 saat bile gönül rahatlığı ile denize girebilirsiniz,ancak tek bir detay var ki ben aslında severim ama siz ne düşünürsünüz bu konuda bilemiyrm,deniz biraz soğuktur akdeniz bölgelerindekine göre..ama bu aslında bodrumun genel sahillerinde olan bir durumdur.....

apart kalabileceğiniz çok güzel yerler var sahil boyunca,yani bu açıdan da oldukça rahat edersiniz,genelde konaklanacak yerler denize girenleri rahatsız etmeyecek şekilde önunde güzel bir bahceyle başlar ve hemen ardından gelir,yani çocuklarınız her daim gozunuzn onunde ve denizde olabilir..

bu koyun hemen yanında da kargı koyu (camel beach) vardır ve burda da çocuklarınıza hitap edebilecek aktiviteler bulabilirsiniz;develer,oun alanları vs...kargı koyuna da yahşiden yürüyüş yaparak ulasabilirsiniz..

daha fazla bişi yazmayayım,yazdıkça içim gidiyr :)

not:yahşi eski bir dilde ''güzel'' demek ;) anlayın artık :)))))))

smhcnr bunu beğendi.
  5. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Erhan doğaner, Hammurabi ve Semrta verdi,ğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Çok yararlı oldu şimdi Erhan Bey'i telefonn ile arayıp internetten araştırma yapacağım.

Teşekkürler.