Bodrum'da bisikletliye çarpmışlar

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
şimdiki vereceğim linkte Bodrumda meydana gelen bir trafik kazası alkollü bir genç bir bisikletliye arkadan carpmıs aractan bira şişeleri cıkıyor ve genc elinde bira şişesi ile arabadan inip " noluyor ne toplandınız" gibisinden bir de tepki veriyor.
ve haberin altındaki bir "vatandaş" ın yorumu (demek bile istemiyorum) beni ise çileden cıkarttı.
Link: (link)

Scudo

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
ya ben sürücüden çok altta yorum yapan insan müsvettesine kızdım allahından bulsun diyorum ötesine forum kuralları ve terbiyem elvermiyor

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
o ne biçim yorum. yorum yapan affedersiniz ama canlı olmasa gerek...başaka birşey o

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@nihilist_deniz

Abi böyle bir düşünce olabilirmi ya. Arkadaşlar bence bir araya gelmemiz gerekiyor sesimizi duyurmamız gerekiyor yoksa cok bisikletsever arkadasımız böyle sorunları yaşamaya devam edicek.

Bu yarın sizde bende olabiliriz.

Bunun için duzenli olarak ses getirecek projeler olmak zorunda.

Biride bu arkadasa hakatten özgürlüğü ve makine duzeninin ne demek oldugunu anlatması lazım. İnsanı makine duzeninden cıkaracak tek şey

kendi bedenini kullanarak ve bisiklet gibi basit bir makine aracılığı ile seyahat etmesidir.

saygılar.

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
bende o yoruma cok kızdım arkadaslar. cok agır bir yorumda yazdım ancak adminlerin onayından gecmesini bekliyoruz. ve arabada şişe varmıs şöför akollü mü diil mi o bile belli diil diyor adam ya. şöför onları koleksiyona koymak için tasıyordu yanında hayret bişi ya. birde arkadas daha trafik te yol verme kurallarını bilmiyor. biz nasıl yayalara yol veriyor isek tüm arabalarda yayalara yol vermez zorunda ve trafikte küçükten büyüğe yada baska bir tabir ile korunmasızlıktan korunaklıya doğru yol verilmek zorunda olduğu bile yazmakta ama maalesef arabalara göre tüm yollar kendilerine ait sandıkları için ve tüm şeritler aynayı kontrol bile etmeden emniyet şeridine girebiliyorlar.

daha cok değil 10 gün önce bir arabalı bayan sürücü arkadas bisikletli olan kardeşime sağ aynası ile carpmıs aynada düştüğünü gördüğü halde durmadan da devam etmişti. Allah'a şükürler olsun küçük sıyrıklarla atlattı ama ya baskası onun cocuğuna carpsa ne derlerdi ?

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

Emir Yüksel

Aktif Üye
Tepki
146
ne yazık ki ülkemizde:000002158 'Bodrum Müdavimi':boese157: ,yorumu yapan kişi , oldukça bu ülkede böyle olaylar görülmeye devam edecektir.
bu cehalet ve acizliğin ne yazık ki göstergesidir.
bisikletli arkadaşımıza acil şifalar diliyorum.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@iskoc

Abi lanet olsun bir kez daha lanet olsun ya. Ne olacak simdi o cocugun hali?
Kimbilir ne guzel mutlu bir şekilde yol alıyordu. Birden arkasından hayvan herifin biri çıktı dan diye vurdu.

Üstelik elinde alkollü bir içkiyle dışarı cıkıp kimbilir neler söyledi.

Söyleyecek daha fazla birşey bulamıyorum gerçekten aklıma gelmiyor ya, devlet vatandaşının can guvenliğini koydugu yasalarla yaptıgı icraatlarla böylemi sağlayacak.

yorum yok baska.

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
öyle yorumları yapacak zihniyetler ve kendisinden baska cana saygısı olmayan insanlar olduğu sürece ve yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği ülkemizde avrupada medeniyet aracaı sayılan bisiklete yollar yapılmaması ve ya ayrılmaması kadar acı birşey olmazç.

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Böyle insanların ellerinden mahkeme kararı ile ömür boyu ehliyetleri ellerinden alınmalıdır.

en azından 2-3 yıllık cezalar verilmelidir.

saygılar.

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
gökhann arkadaşa katılıyorum.. insanları anlamak o kadar zor ki anlamıyorum bisikletçinin kime zararı var ya anlamıyorum faydası var zararı yok ama bazı ..... çıkmıyor degilir. allah belasını versin onların..

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
arkadaşlar o inanılmaz yorumu yapan kişi Allah ından Bulsun diyorum:boese157: ...haberin videosunu şimdi izledim...inanamıyorum ya bu kişi resmen cinayete teşebbüs etmiş...kazayı yaşayan kişi içimizden herhangi biri de olabilirdi...hakikaten yürek burkan bir görüntü...Geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elden...Yazıklar olsun ya bu zihniyetteki vatandaşımıza,bizlerle aynı oksijeni soluduğu için...Çünkü hak etmiyor...

• Beğen
Tepkiler: iskoc

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@S.GUCLU

ne deseniz haklısınız. bisikletin karayolunda ne işi var. Aslında bisikletin uçması lazım.

bu kadar dusunmeden konusan beyinlere ne denir bilmemki.

Tepki
5
Yaptırımların arttırılması lazım, yoksa motorlu araç sürücüleri bizi tanımamaya devam edecekler.
Bu kazaya diyecek birşey bulamıyorum!

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
tabi 2 tekerli bir aracın nasıl gidebildiğini anlayamayacak gibi bir beyne sahip olan kişiler karayolunda ne işi var diyecektir.
özellikle beyaz şahinler!!! motosiklet kullanırkende bisiklet kullanırkende arkamda çevremde bunlardan görürsem kaçarım direk. çünkü iki tekeri araç sınıfına koymayan bu 5inci dünya insanları olduktan sonra biz ülke olarak hiçbir yere gelemeyiz.
bisiklet yolu yok evet çok büyük eksiklik ama olsa o yolada trafik yok diye arabasıyla girenler çıkarsa şaşırmam.
saçma sapan bir ülkede yaşıyoruz.

bence adamın yaptığı yorumda bir şey yok tabii ben yanlış anlamadıysam adamın hakaret ettiği kişiler bisiklet kullanıcısı değil bisikleti araç olarak görmeyen oyomobil sürücüleri için yorumu tekrar okursanız daha net anlayabilirsiniz

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
kaza geçiren arkadasa acil şifalar diliyorum...

bende bodrumda yaşıyorum ve bende bir maganda bir sürücü sonucu kolumu kırmıştım ve sürücü kaçmıştı. (3 ay önce) arkadasın durumuna çok üzüldüm ve inanın şimdi bisiklet kullanmaya korkuyorum. sadece ara yollarda kullanıyorum ve caddelere çıkamıyorum.

BİSİKLET SÜRÜCÜLERİNE TRAFİKTE SAYGI...