Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum-Marmaris-Dalyan-Fethiye-Likya Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cihangir Dilmaç tarafından paylaşıldı.

1. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, 25 Nisandaki Likya turunu biraz uzatıp Bodrum havaalanından başlamayı planlıyorum.

Rotam kabaca>> Bodrum Havaalanı-Ören-Akyaka-Marmaris-Dalyan-Dalaman-Fethiye-Likya Turu..

toplamda 365 km ediyor. 9 gün vaktim var, son 3 günü Likya turu. 5 günde fethiyeye gelip Likya turundan önce de yamaç paraşütü yapmak istiyorum. Ören, Akyaka, Marmaris ve Dalyanda birer gece kamp yapmayı planlıyorum. Bu coğrafyayı bilen arkadaşlara bir kaç sorum olcak..Rotayı revize edebilirim.

-Sizce bu rota çok zorlar mı?
    -Çok uzun ve yüksek tırmanışlar var mı rotada?
    -Rota üzerinde görülmesi gereken doğal güzellikler ve yenilmesi gereken yemekler neler?
    -Güzel kamp yerleri nereler? kamp atmanın tehlikeli olduğu yerler var mı?

tavsiyelerinizi bekliyorum.. teşekkürler..

https://dl.dropboxusercontent.com/u/491330/Rota Ölüdeniz.jpg[​IMG]

2. Bilal Altuntaş

Bilal Altuntaş Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sağlam Rota yapmış sın hiç düşünmeden çık derim ama ekipmanların tam olsun :) başarılar

3. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bir kaç ufak eksik dışında ekipmanlar tamam;)

4. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Akyaka Marmaris arası max 9 eğim görüyorsunuz. Günübirlik gittiğim bir rota. Gökova kavşağından sonra dalyana kadar yol iyi. Bir iki dik rampa var 10 eğime kadar. Ben Köyceğiz'e günübirlik gidip geldim tek başıma. Dönüşte tek sıkıntı Gökova tarafından düzenli esen rüzgar. Yer yer 2x2 seviyesine düşmem gerekti. Tek mola ile Köyceğiz'e gitmek mümkün. Gölü görmeden Dalyan'a gitmeyin derim. Sonrasında zaten 10km felan yol kalıyor. Eğer müsait olursam size Dalyan'a kadar eşlik edebilirim. Olmaz isem Marmaris'te bir çayımı içmeye beklerim.

5. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba Gökhan, 4. ve 5. günler için planladığım rotalar aşağıdaki gibi. özellikle 5. gün yani marmaris dalyan arasından emin olamadım. strava'da bazı yerlerde yol yoktu ama uydu görünümünden görebildiğim kadar çizdim. o tarafı bilen birisiyle Dalyana kadar beraber pedallamak harika olur. dediğin gibi olmadı yine bişeyler içelim..haberleşelim mutlaka.. planlarıma göre Salı günü Marmariste olacağım bir aksilik çıkmazsa.

http://www.strava.com/routes/271179
    http://www.strava.com/routes/271190

6. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evde dört aylık bir kızım var. Onunla uğraşmaktan vakit bulamadım yazmaya kusura bakmayın. Kesin diye söz veremem işim gereği ne zaman çalışacağım belli olmuyor bazen. Ama bir aksilik olmadığı sürece size katılmayı çok isterim.

Marmaris Dalyan arası çok zorlu değil. Marmaris çıkışında rampalar başlıyor bir müddet düz gidiyor. Marmaris çıkışında 4.5km rampa var. En fazla %9 eğim mevcut. Sonrasında bir müddet düz yol (tam mesafeyi hatırlamıyorum). Taşhan mevkisini geçtikten sonra Gökova öncesi zorlu bir rampa var. 2-3km civarı sürüyor Gökova kavşağından sonra %10 eğim olan bir yer var orası biraz zorluyor beni. Fakat 20kg civarı yükle (kendim 92kg, bisiklet aksesuarlarla 18km) çok da aşırı zorlama olmadan çıkabiliyorum. Sonrası Köyceğiz'e kadar rahat. Dalyan'a gitmek için tekneleri düşünürseniz (ki tavsiyem o yönde, manzaraya ve Kral mezarlarına daha hakim bir açıdan bakmak için) köyceğiz sonrasında çok da zorlu olmayan 10km yol kalıyor. Size tavsiyem eğer birlikte gidemezsek bile Köyceğiz gölünde bir mola vermeniz. Sahilde yemek ve bir şeyler içmek için şirin yerler mevcut.

29-30Nisan tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun Fethiye Marmaris ayağı var. Tarihleri ayarlayabilirseniz yarışı da seyretme imkanınız olabilir.

8. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben de bodrum ve çevresi için bir tur düşünüyordum baktığımda turgutreis taraflarında güzel plajlar vardı :) ama sizin rotayı çok saptırır bu gidip görmediyseniz oraları başka bir tura mutlaka koyun :) bodrumdan da datçaya feribotlar varmış karşıya geçilebilir o şekilde :)

9. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  10. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Turunuzda başarılar.Fotoğrafları buraya atmanız daha iyi olur kanımca.
    Bu turu gıant revel'le yapıyorsunuz,dağ bisikleti ile zor olmuyormu tur ?

Mahmut Abit bunu beğendi.
  11. nurullah memiş

nurullah memiş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben de tam onu dicektim ama üzerinde ki kenda lastikler asfaltta da iyi yani arazide bazen sorun yapıyor ama genel olarak dişsiz, ben de düşünüyuyordum böyle bir tur aynı bisiklete sahipim bizi aydınlatırsa tur sahibi güzel olur.

12. mehmetsarı

mehmetsarı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bugün gördüm konunuzu, rota hakkında tavsiyede bulunacaktım ama harika yerlerde pedallamışsınız zaten. Tadını çıkarın sonuna kadar:))

13. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kazasiz belasiz gitmen dilegiyle dostum. Sayende memleketim fethiyeyi gorucem :) bende temmuz 22de kocaeliden fethiyeye gidecegim. Tekrar tur yapicaksan istanbuldan belki bize katilmak istersin :)

14. Cihangir Dilmaç

Cihangir Dilmaç Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    fotolar tamam.. ufak tefek aksilikler dışında sorunsuz turu tamamlayıp istanbula döndüm. en büyük sıkıntı 5. günde başıma geldi. rota patladı. marmaris dalyan arasında aksaz deniz üs komutanlığından geçiyomuş benim rota. doğal olarak izin vermediler geçmeme. yarım saat yalvardım olmadı.
    dağ bisikleti zorladı ama diğer bisikletler daha da uyumsuz bu tur için. her yer dağ tepe. asfaltı 4. gün akyaka marmaris arasında gördüm. son 3 gün likya turuydu orda yol bisikleti veya şehir bisikleti ile gelenler daha çok zorlandı.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152232441322550.1073741830.647912549&type=1&l=d8e4a5a2cb