Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum - Fethiye güzergahı için tavsiyeler

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Oğuzhan C. tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan C.

Oğuzhan C. Yeni Üye

Herkese selamlar

Ağustos ayının ortasında Bodrum-Fethiye şeklinde bir tur yapmayı planlıyorum (Turgutreis-Bodrum-Datça-Marmaris-Köyceğiz-Dalaman-Fethiye). Google Earth 234km mesafe çıkarıyor. Bir gece Marmaris' te konaklayarak 2 günde yolu tamamlamak gibi bir düşüncem var fakat gezip görmek adına zaman esneyebilir. Eğim durumu nedir, yol nasıldır, burayı mutlaka görmelisin diyebileceğiniz bir yer var mıdır yol üzerinde ya da aklıma gelmeyen bilgi verebileceğiniz, tavsiyede bulunabileceğiniz başka bir konu var mıdır yol ile ilgili? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Marmaris - Datça taraflarında yanılmıyorsam Turgut şelalesi vardı, Knidos var, Kızkumu diye bir yer var mutlaka gidin derim.

Yolun eğim durumu içinde rotanızı www.mapmyride.com sitesinden çizerseniz, haritanın altında birde eğim çizelgesi çıkıyor.

3. Oğuzhan C.

Oğuzhan C. Yeni Üye

Tavsiyeniz için teşekkürler. Özellikle Kızkumu bir hayli eğlenceli gözüküyor. :D

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Datça - Marmaris arası ve Marmaris'in çıkışında rampalar var... yine Göçek geçişinde rampalar var. Tünele bisikletle giremiyorsunuz... Ayrıca bodrum Datça arası feribot saatinede gözatmanızda yarar var... Datça'ya varması öğleni buluyor...

5. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de ilerde kondisyon kazanınca Bodrum - Fethiye planlıyorum. Gezinizden sonra izlenimlerinizi almak isterim, yol gösterir :)

6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Merhaba,

Tur planı yaptınız yollardan farklı turlarda geçmiştim. Alternatif bir rota önerisi vereyim. Bodrum'dan Ören-Akbük-Akyaka (Gökova Körfezi'nin kuzey kıyısı boyunca) üzerinden de Marmaris ayrımına ulaşabilirsiniz. Eğlenceli ve fazla trafiği olmayan manzarası harika bir yoldur.
    Bunu dışında Datça-Marmaris arasında (Hisarönü ayrımına gelmeden), Marmaris'in hemen öncesinde, Marmaris'in çıkışında, inişlerini düşünerek motive olabileceğiniz :) rampalar mevcut.

Yolunuzu Köyceğiz'den sonra Dalyan tarafından geçirirseniz, ana yola paralel bir dağ yolu ile direkt Göcek tüneline (biz geçerken yapım aşamasındaydı) çıkabilirsiniz. Yol Dalamanın da içinden geçer. Hem göl kenarindan hem de harika bir ormanın içinden geçmiş olursunuz.

Kazasız ve keyifli turlar.

five

Yusuf8384 bunu beğendi.
  7. Oğuzhan C.

Oğuzhan C. Yeni Üye

Sabah 9.30 feribot saati. Öğlen 11.30' da Datça' da oluyor. Kişi başı 30 tl, bisiklet için ekstra ücret almıyorlar. Tünelin bir alternatifi var mıdır acaba oralarda (yaya ya da bisiklet için) yoksa güzergahı mı değiştirmeliyim?

Fotoğraflarla güzel bir anlatım hazırlayabilirim seve seve. :)

8. Oğuzhan C.

Oğuzhan C. Yeni Üye

Anladığım kadarıyla alternatif rota öneriniz pek rampa içermiyor.:eek: (işime gelmiyor değil hani) fakat yol üzerinde manzara dışında (malum bu taraflarda deniz manzarası çok :)) gezip görebileceğim yerler var mıdır?
    Köyceğiz sonrası için olan önerinizi not aldım. Çok teşekkürler. :)

9. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    "Rampa içermiyor" demek pek doğru olmaz. Hele "manzarası harika" ise mutlaka vardır. :) Şaka bir yana bu yolda da rampalar var tabi. Ben alternatif olarak yazdım. Yol Ören ve Akbük'ten geçiyor. Ören'e gelmeden önce de Gökova'nın kalbine saplanmış bir hançer gibi duran Kemerköy Termik Santrali'nin yanından... Daha sonra da Akyaka'ya kadar duvar gibi yükselerek devam eden Gökova Körfezi'nin kuzey kıyılarından...