Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bmxçiler yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cakhiy tarafından paylaşıldı.

1. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkdaşlar ben şu an bir mtb kullanıcısıyım.mtbyi öle 24 saat süremiyorsun sürersin ama istanbul trafiğini gözünde bulundurursak ve bisiklet yolunun olmadığını biliyorsak(avrupa)sokak aralarındada salak gibi dolaşmanın bir amacı yoksa.kendime amoterce bir bmx almayı düşündüm bütçemi bilmiyorum. daha ilk defa bmx alcam (mtbde bunny-hop alcak yapabiliyorum fazla yükseltemiyorum.) çoğunllakla street tercihim. bmx i hobi amaçlı kullancam yani ben bir mtbciyim. bana nasıl modeller önere bilirsiniz. isterseniz yüzyüze gel konuşalım derseniz sizin fazla takıldığınız yer barborasa bulvarına gelebilirim.bir yerde tech team in bmxinin bir kaç poçayı değistirerek 200m cibvarında alabilirmişim buda bana amatorlüyümü atana kadar yeterliymiş sizin önerileriniz neler?:Skull-175 iyi günler

2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    hiç mi bmx kullanan yok yav yardımcı olabilevek. birde tech team nerde satılıyor özelliklerini ve resmini koyabilirmisiniz.

3. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    tech team i bir ara toys r us da görmüştüm 150ytl idi...

4. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Pardon.!.!.
    Neden MTB kullanilamiyor?
    Trafik yuzunden mi?
    Emin ol coook daha rahat MTB...
    Mtb de cektigin bunny'yi BMX'te daha zor cekersin burasida ayri bir gercek...

Ayrica 150-200 liraya hobi BMX alacaksan, hic alma bence...
    O 150 yi efektif bicimde suanki bisikletinde kullanabilirsin...
    Belki cok daha yararli olur...

Simdi bu abi niye bu kadar konusuyor diyeceksin...

Soyleyeyim...
    Ben Istanbul'da bisikletten baska ulasim araci kullanmiyorum...
    Her yere DJ-FR kirmasi yol kullanimi yoran, ama son derece zevkli bisikletimle gidiyorum...
    Bunlarin disinda Streetci degilim...
    Ama kendi capimda eglenebiliyorum...
    Herseyden onemlisi, evim Acibadem'de ve o yokusu vitesi olan (!) bir bisikletle cikiyorum...
    Ve bisikletim herhangi orta kalite bir BMX ten hafif kaliyor...

Simdi boyle dusununce sehiricinde BMX ne kadar mantikli sence?
    Yada soruyu genisletirsem...
    150 liraya alacagin oyuncak kivamindaki BMX le sehirici ulasimini mi gerceklestireceksin?

Bence ya suanki bisikletini gelistir...
    Yada BMX istiyorsan, para biriktir guzel orta kademe birsey al...:)
    Isine yarasin:)
    150-200 liraya aldigin BMX belkide ''aslinda cok zevkli olan'' BMX ten sogutabilir seni...

Oyle iste birazcik yardimimiz olursa ne mutlu...
    Seciminde kolay gelsin...

Iyi gunler:)...

tugayabicim ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  5. fiestahmet

fiestahmet Kıdemli Üye

Seviye:
    evet bende çok şaşırmıştım şehiriçi için bmx çok mantıksız ;) mesela ben bmxden inip trial bi bisiklete binmiştim şahinden inip bmw ye binmiş gibi oluyorsun :D çünkü bmxde seleyi en aşşağı indiriyosun pedallarla arandaki mesafe kısalıyor bu şekilde düz gitmek bile bazen yorucu olabiliyor....bmx inde düz yolda gezerken bi güzelliği var ama ilk yokuşta anyayı konyayı anlıyosun ;)
    bence sen trial tarzı bi olaya gir hem hareket yaparsın (bmx kadar özgür değilsin ama olsun) hemde şehir içi istediğin gibi takılırsın ;)

6. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya ben bmx de hoplamak zıplamak istiyorum şehir de sürcem demiyorum sürcem ama mtb gibi değil tabiki sadece zevk almak için öğrenmek istemiştim.mtbdede alınıyor ama uzun yol veya bir amacın olmayınca sıkıcı.

7. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynen bende mtb kulanıcısıyım kendime bir tane hobi amaclı bmx toplamyı dusunuyorum benimde butcem 300 tl civarı

8. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    salcano evil B fiyatı benim icin uygun geldi fakat forumda okudugum kadarıyla arkadaslarımız o kadar dayanıklı bir bisiklet deil demisler ne yapacam bilemiyorum onerileriniz ne olur ?

bu da bisikletin linki http://www.salcano.com.tr/bisiklet_main/cocuk/evil_b.html

yada oncelikle mtb in lastiklerini mi degistirsem (ozelikle bursa ekibi ne durumda oldugunu biliyor :) )

9. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bmx için ayırdığım parayla bisikletime birşeyler yapcam. ama şey diyorum şu bmx kasklarını street hareket filan çalışırken taksam. uzun yer veya trafik yolunca çıkcağım zaman kavun tip kaskımı taksam olur mu. bunuda öğrenmek istiyorum.Eğer her zman kavun kask takmak gerekirse kendimiz için takarız:D

10. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Ben oyle yapiyorum....

Sekil 1 A:

Ve oldukcada rahatim;)

cakhiy bunu beğendi.
  11. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    alican abi benim boyum 1.70e yakın ve 16'' kadroyla çalışmak bana zor geliyor. 13.5.14 inch kadro almayı düşündüm. bana önerebilicepğin kadrolar var mı. ve diğer aparatlar çünkü hussarı bozmak istemiyorum(bisikleti toplıyna kadar çlışcam) yavaş yavaş olsada bir bisiklet toplıycam. ban uygun ve iyi poerformans alabileceğim parçalar sölermisin.şimdiden teşekkürler.şu an elimde sadece kadroya yetcek kdar para var. diğer aparatlarıda zmanla elde etcem.