bmx seçimi için yardım

UmutÇetin

Üye
Tepki
4
şimdi aklımda iki tane bmx var
geotech rumble

birde bianchi exit

street olarak düşünüyorum
bianchi daha mı hafif ama sağlam mı değil?
rumble çok mu ağır ?

Scudo

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
evet arkadaşlar bu konuda yorumlarınıza muhtacız :D

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Arkadaşlar buna benzer çok konuyu arka arkaya açıyorsunuz. Satın almak istediğiniz BMX'i lütfen almayı düşündüğünüz yerde inceleyin ve denemeden almayın.. Forum size fikir verici yorumları sunsa da, siz daha fazlasını ulaşmak için oturduğunuz yerden zaman geçirmek için boşu boşuna uğraşıyorsunuz. Çözüm; ya tek veya aileniz ile alternatifleri, seçenekleri inceleyip karar vermek. Her gün yeni bir konu açmak size eğlenceli gelmesin. Çünkü, asıl eğlence iyi bir bmx'e binmeye başlıyanca olur....

• Beğen
Tepkiler: Emre Secer

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Hakkı bey amacımız konu kirliliği yaratmak değil.Malesef ki oturduğumuz bölgede bisikleti önceden görüp deneme şansımız yok ve bu yüzden sizin gibi bilgili kişilere ihtiyacamız var umarım anlatabilmişimdir durumu.

UmutÇetin

Üye
Tepki
4
acaba inci sözlükteki deyimleri argoları incide bıraksak he nasıl olur ?

bmx almak hakkında hiç bir fikrimiz yok ve neden eğlenmek için konu açalım ki

bir bmxe ne binmişliğim var yada görmüşlüğüm
sürekli miracco gt carrotech gibi ürünleri sunuyorsunuz karşımıza ve bu ürünlerin fiyatları çok yüksek (he tibal two ucuz diceksiniz)

eğlenmek bir bisikletin üstünde olur doğru fakat bir bisikletin olması lazım

istanbulda değiliz... teşekkürler

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Oturduğumuz bölgenin halkı ve biz bisiklet görmemiş kişileriz 2 kişi(UmutÇetin) birbirimizi bu forumda bulduk buluştuk oturduk konuştuk ve "Bisikleti bir araç değil amaç" olarak gördük... Daha sonrasında işte birşeyler yapmaya uğraşıyoruz çabalıyoruz bu yolda sizinde destek çıkmanızı beklerdik...

Tepki
19
benim tavsiyem bmx e başlayacaksan seçimin street olsun benim kullandığım marka specialized fuse 2 bisikletten çok memnunum eğer başlayaksan bunu seç

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Beyler sorularınızın cevaplarını kendiniz veriyorsunuz. Bmx'i; sadece bilmiyoruz yada maddiyata bağlı düşünmeyin daha önce de size yardımcı oldum. Hatta başka bmx'çi arkadaşlarda bir çok kez açıkladı. "En ucuz bmx'i alın kurtulun". Ben bunu söyleyemem ama sizin bence tek derdiniz. "kandırılma korkusu" her iyi bmx'e binen zengin değildir. Kısacası amacımız size bmx'i anlatmak, sevdirmek ve bmx sahibi yapmak. Lütfen çeşit çokluğundan dolayı kararsız kalmayın bütçenize en uygun olanı alın ve insanlara güvenin, inanın yoksa sadece burda konuyu uzatırsınız...
Son kez açıklıyorum:
İlk BMX iyi olmak zorunda değildir, bir yerden başlayın. Başka şehirlerden alış veriş yapmak için konuyu ailenizle görüşün. Size önerilen BMX'lerin fiyatları uygundur bunu kabul edin...!
İster iyi bmx'le eğlenin. İsterseniz SALACANO, BİANCHİ, BELDERİA gibi dandik BMX'ler ile pişman olun, seçim sizin arkadaşlar..!

• Beğen
Tepkiler: esad yiğit

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Hakkı bey bizim güven problemimiz yok zaten sürekli internet alışverişini kullanan bir kişiyim. Sadece alırken bisikleti görme imkanımız yok ve bunun için sizleri dikkate alıyoruz.Şehir dışından çok rahat bir şekilde alışveri yapabilirim ama 2.el'e güvenmem çünkü bisikletinden memnunsa neden satmak istesin ki ?...Bisiklet fiyatlarına gelince biz öğrenciyiz sonuçta günde 2-3 lira biriktirebilen kişileriz bunun sonucundada fiyatlar pahalı geliyor.Corratec diyorsunuz 450 lira bunun toplayabilmemiz için 1,5 geçmesi gerek ki bu süre o kadar az bir süre değil...

Tepki
42
İstanbulda ne öğrenciler var ne bisikletler topluyorlar.Önemli olan istemek.Hem iyi bmx istiyorsunuz hemde iyi bmx'leri dandik bmx fiyatına almak istiyorsunuz.

ALINTI:

2.el'e güvenmem çünkü bisikletinden memnunsa neden satmak istesin ki?

Adamın paraya ihtiyacı olmadığını nerden biliyosun.

• Beğen
Tepkiler: Hakkı Özen

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
İstanbulda bunu çok rahat gerçekleştirebilirler çünkü ortam var rekabet var ve fiyatlar uçuk değil...İstanbulda 2.el gelişmiş burada böyle bir şans yok çünki burada bmx in ne olduğunu bilmiyorlar,istanbuldaki öğrencilerin bütçeleri nasıl acaba fikriniz var mı ? ben çünkü 6 ayda 350 lira para toplıyabiliyorum en fazla,öyle zengin falan değil memur çocuğuyuz sonuçta biz kendi emeğimizle birşeyler yapmaya çalışıyoruz umarım anlatabil mişimdir ?

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Birşey daha eklemek istiyorum UmutÇetin'in ded soruda belirttiği gibi sadece bianchi exit ile Geotech Rumble arasındaki farkdan bahsediyoruz anlıyorum yardımcı olmak istiyorsunuz ama bütçemizin el vermediğini belirtmiştik bu kadar uzatmaya gerek yoktu...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@egehan

eee peki şimdi sen diyelim ki salcano aldın veya geotech sonra kendini ilerletmek istedin ve GT,MirraCo,Sunday almaya karar verdin.Peki aldığın o bisikleti(salcano-geotech)satmak isteyeceksin.Senin gibi düşünen çocuklarda almıyacak bisikletini. :rolleyes: Yada satmıcaksın BMX turşusu kurarsın.Müze falan. ;)

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
500-600 liramız yok ve sonradan BMX i satamıycağımız için başlamamak mı gerekir ?

Tepki
28
Kardeşim sadece bu iki BMX'den birini alabilirim diyorsan eğer Rumble al derim. Zaten bu işin içine girince değiştirmeyi isteyeceksindir o bisikleti. Onunla başla, ilerledikçe iyi markalara doğru değiştirirsin. :)

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Erdem bey yorumunuz için teşekkürler bende zaten bisikleti sonradan geliştiricem iddaa dan büyük blr miktar tutturamssam rumble alıcam :D

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
arkdaşlar ailelerimiz destek çıktılar :D mirraco fivestar almaya karar verdik yakın zamanda alıcaz....

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Teşekkürler arkadaşlar :D not baremimde değişiklik olmassa alınıcak :D