Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bmx Mongosse holigan (hakkinda soru)

Konu, 'BMX' kısmında imran tarafından paylaşıldı.

1. imran

imran Yeni Üye

Yeni aldim ama fazla hareket yapamiyorum daha dogrusu teknigini bilmiyorum mesela ellerimi birakip yorulmadigim surece 10-20 dk falan gidebilirim sag solada döne biliyorum, ayakta durup ellerimi birakip sürebiliyorum:eek: bukadar bildigim bi bunlar... ama benim anlamadigim ön kaldirma nasil olacak=? Youtube de arattim (ingilizce) anlattilar ama fazla anlamadim adam diyorki popmuzu koltukda nekadar geriye koya biliyorsak koyun diyor...sonra pedal çevirin diyor ben yapdim ama pedala hizli basinca geriye gidiyor yani altimdan kayiyor yavas basinca öne düsüyor frene basmayi gösterdi ama frene durmadan basip çekecekmiyim ?
    Yardimlarinizi ihtiyacim var lütfen yazin bildiklerinizi :(

isakcan ve mehmert96 bunu beğendi.
  2. Batuhan İçen

Batuhan İçen Yeni Üye

Seviye:
    arka frenle balans yapcaksın ;) arkaya fazla gittini hissediosan düscek gibi oluosan arka frene asıl mumkun deil düsmessin.

imran, isakcan ve mehmert96 bunu beğendi.
  3. ayhan37

ayhan37 Forum Demirbaşı

Seviye:
    ayakta yapmayı dene

imran, isakcan ve mehmert96 bunu beğendi.
  4. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bencede balance veya peg whelie yapmalısın.Daha çok anlatımlı video izle.Bulunduğun yerde bmxci varsa onlar yaparken izle ve sonra nasıl yaptığını , tekniğini sor.Ben başaracağım de.Bak o zaman nasıl yapacaksın.

Hakkı Özen, imran, emreyz93 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. EmirhanKarasu

EmirhanKarasu Forum Demirbaşı

Seviye:
    uzmantv.com dan bulabilirsin

Hakkı Özen, imran ve isakcan bunu beğendi.
  6. buskOne

buskOne Yeni Üye

Seviye:
  7. CHACHA

CHACHA Üye

Seviye:
    çok sabırsızsın benim anladığım kadarıyla ama ilk önce denge haraketlerini çalış ve kondisyon yap

8. psychobmx!

psychobmx! Kıdemli Üye

Seviye:
    tek teker yaparken kendini iyice geriye vermelisin yeni başlayanlar için böyle. öğrenen hertürlü gider onda bi sorun yok. bisikletin önünü kaldırırken iyi çekmelisin kendine kollarını kırmicaksın ve vucudunu öne vermiceksin. ayaklar çok önemli sağa yada sola yatmamak için ayaklarınla denge kurucaksın. fren ve pedalın önemi ise geriye doğru düşüceğini anladığın an hafifçe frene dokunacaksın sonuna kadar fren sıkma komple öne düşersin. pedal ise öne düşüceğin zaman kullanıcaksın öne doğru inmeye başladığını hissettiğin an pedala basıcaksın. frenin ve pedalın belli ayarları var herkesin kendine göredir kimi az pedala basar kimi durmadan pedal çevirir. önemli olan az pedal çevirmek ve oturduğun yerden manuel yapmaktır göze güzel görünen budur. herkes oturarak manuel yapamaz ilk anda kendinden böyle bişey bekleme zamanla olucak bişey önce dediğim gibi tekteker yapmayı öğreniceksin sonra teker yaparken manuel nasıl gidilir onu öğreniceksin. anlayabilceğin bi dilden anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.

saygılarla (psychobmx!)

Hakkı Özen, imran, QFSYSTEM ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  9. imran

imran Yeni Üye

Hepinize yardimlariniz için tesekkürler :D

evet çok sabirsiz biriyimdir zinciri yapar yapmaz deniyecegim (Zincir kopmusduda biraz özürlü arkadasin teki yokusu çikmak istedi zaten biraz kopacak gibiydi koptu:D)