Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bmx mi mtb mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Samet Demirtaş tarafından paylaşıldı.

1. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar.ben şu sıralar bisiklete aşırı bir merak sardım.5 gün önce sardım 5 gündür hep bisiklet kabusları görüyorum :) neyse konumuza dönelim , şimdi youtubede bmx videolarını izliyorum bi gaza geliyorum sormayın.normal bir bisikletle o hareketleri yapmaya çalışıyorum.ama birde forumdaki mtb konulara bakıyorum işte yola çıkanlar hergün yüzlerce kilometre yapanlar ne bilim bunu okuyuncada süper gaza geliyorum.yani biyerlere gidesim geliyor.şimdi sizce hangisi alırsam hayat daha güzel gelir.şimdi hareket yapmakta isterim.gezip tozmakta.hem gezip tozmak için hemde hareket için mtb ler varmıdır bilmiyorum ama tavsiyelerinizi bekliyorum. bmx mi !! ? mtb mi !! ? :) iyi akşamlar.

2. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Bana downhill jantlı MTB olabilir gibi geliyor.

Samet Demirtaş bunu beğendi.
  3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gezmek istiyorsanız MTB değil Şehir/Tur bisikleti alın. Bisiklet seçimi bölümü bu konuda size yardımcı olur. MTB ile de tur yapanlar illa ki var ama Tur bisikleti kesinlikle daha konforlu olur uzun yolda.

BMX mi Tur mu sorusunu sorarsan tarz meselesi. Biz bilemeyiz senin hangi şekilde mutlu olacağını, sen nasıl daha mutlu olacağını düşünüyorsan o şekilde davran. Ama uzun turlarda amacın gezip tozmak olursa ben çok istikrarlı olabileceğini düşünmüyorum. Yaşayacağın ve yaşamak istediğin şeyler gezip tozmanın biraz daha üstünde olmalı bana kalırsa.

Dediğim gibi bu tarz meselesidir, forumda biraz daha zaman geçirin biraz daha konu inceleyin hangisiyle daha mutlu olacağınıza siz karar verirsiniz zaten.

4. Samet Demirtaş

Seviye:
    tamer arkadaşım doğru söylüyorsun zaten böyle bişeyin birinin diğeceğini biliyordum ancak ben bilirim ama işte insan kararsız olunca konu açma gereksinimi duyuyor.ama ben bmx alıcam sanırım.birde şöyle birşey var şimdi 1000 Lira verip bmx in en iyisini alıyosunuz birde 1000 Lira verip mtb nin en kötüsünü alıyorsunuz.yani en kötüsü derken tabi çok kötü değil ama iyide olmuyor hani :) buda biraz beni bmx e doğru sürüklüyor sanırım bmx alıcam.ama teşekkürederim ikinizede sagol harun kardeşim sanada.

5. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Dostum sen bi anlık hevesinin kurbanı olma bence. Yazdığın bisiklet türlerinin ayrı kullanım yerleri ve amaçları var. Anlatmak istediğim örneğin alırsın bi bmx iki üç hareket yapayım dersin yapamazsın moralin bozulur hevesin kırılır hadi bununla bi uzun yol gideyim dersin elinde patlar atarsın bi köşeye. Diğeri içinde ters örnek. Yani oturup ince düşünmek lazım bu gibi durumlarda, bi anlık heves değilde ileriyi düşünmek gerek. Haaa paran çoksa ona bişey diyemem :D

6. Samet Demirtaş

Seviye:
    nerde bizde çok para :) ama tabi haklısın.ya içimden acayip bi bmx alasım geliyor.ne biliyim aşırı böle ama şimdi mtb dede beni çeken bişeyler var bende anlamıyorum ne çekiyor.babam bmx konusunda sonuna kadar arkamda beni öle hareket yaparken görünce adamcağızın yüzü gülüyo :) bilmiyorum düşünücem dediğiz gibi.teşekkürederim sizede sağolun.

7. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sana şöyle söyliyim. Bmx le gideceğin yerler çok sınırlı olucak. Geneldede Şehie içinde olucaksın ve bi süre sonra sıkılacaksın ister istemez. Eğer Mtb veya city bike Alırsan aklının ucundaki noktaya bile gidersin hiçde sıkılmazsın. Sonuçta senın kararın ben okadar yola dayanamam şehir içinde insanların üstünden atlar zıplarım dıyorsan Bmx alırsın :)

8. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bmx alırsan ilerde gezmek istersen hata yaptığını anlarsın ama "Yok, ben gezmem" diyorsan al derim. Bmx'e gönlün var gibi...:) Ama Ayhan Beyinde dediği gibi bir anlık hevesinin krbanı olma.

9. Samet Demirtaş

Seviye:
    iğce gitti kafam iyimi :) şimdide mtb alcam diyorum içimden.şimdi bmx de sınırlı olcak evet bıkabilirim ilerde.ya tamam ben mtb alıyorum. valla şimdi onu dedim yani.burda orman dolu yani dağ olarak ağaçların içinden kayarım veya kastamonunun abana ilçesindeyim sinopa uzak biraz bazen sinopa giderim.ama bisiklet parçalarının yedeklerinin takılmasında biraz öğrenmem gerek.yani teker patlarsa kalmayalım bunları öğrenmem gerek :)

10. Samet Demirtaş

Seviye:
    ee şey bir kaç video izledimde bmx diyorum :D neyse bence bu konu kalsın ben bol bol düşüneyim.teşekkürederim hepinize sağolun varolun :)

11. cesim yıldırak

cesim yıldırak Üye

Seviye:
    benım gıbı yaparsın ben ılk once bmx aldım calsıtım braız baktım zorlucak sonra mevcut mtb bısıkletımle turlara devam ettım ama aynı zamanda bmx ımde var sıkınlınca atlıyorum hareket calısıyorum bişey kaybetmıceksen ıkısınıde tavsıye ederım

12. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Mtb+ince asfalt lastigi alıp istediğin gibi gezer tozarsın. tur bisikleti gibi rahat olmasada ona yakındır. her yere gidersin. mtb lastikleri ilede arazide istedigin gibi hoplar zıplarsın cok abartmadan. ama bmx biraz kısıtlı kalıyor. Bmx le hareket yapınca zevk alırsın ama mtb ile her yerde zevk almayı öğrenirsin :)

13. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İkisi de çok farklı şeyler düşüncelerini kontrol et ona göre al bmxle sadece hareket yaparsın oturduğun bölge bu fiziki şartlara uygun mudur (düz, açık alan...vs) Eğer bunlar uygun değilse zaten BMX kullanacak ortamı yaratmak çok zor... Buna senden başka kimse karar veremez.

14. Samet Demirtaş

Seviye:
    hepiniz çok haklısınız.ikisinide denemem lazım ama para yetiştiremem :) bilemiyorum şimdilik. hepinize teşekkürederim.

15. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arkadaşım akrobasi için BMX hız seviosan doğayı seviosan MTB

16. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İkisi de farklı konseptler sonuçta.Kullanım amacınız neyse ona göre seçmeniz daha faydalı olacaktır.

Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  17. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bmx, show bisikleti show unu yaparsın kısa mesafeli evine ya da ortamına gidip gelirsin. MTB 'yi alırsın gerek gezersin gerek arazide eğlenirsin. 1000TL 'ye de güzel MTB 'ler var. Konforlu, parçaları güzel ha zamanla memnun kalmazsan yükseltme yapabilirsin. BMX 'in 100 liralık olanındada hareket yapan 300 'ndede. Street bisikletler daha lükse giriyor. Amacın Bmx ise MTB alıp yanına bir bmx ekleyebilirsin.

18. uğurcan gültekin

uğurcan gültekin Kıdemli Üye

Seviye:
    Bmx ile yapabileceğin kaç hareket var? sonra bunu birilerine gösterme arzusu var. ülkemizde Bmx parkuru varmı? parkurlar olmadığı için şehirde en işlek yerlere geliyor gençler, "egolarını tatmin" için. bazen yolda denk geliyorum oflaya puflaya sürmeye çalışıyor, evine varmaya uğraşıyor. sen kendi nefsine sor bisikleti hava atmak içinmi istiyorsun? (ama emin ol kimse atılan hava zannedilen şeyi umursamıyor bile)

selam ve dua ile