Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bmx hakkında yardımm...

Konu, 'BMX' kısmında muhammed oral2 tarafından paylaşıldı.

1. muhammed oral2

muhammed oral2 Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar.Nasıl oldu anlayamadım.İnternetten 3 - 5 bmx videosu falan izledim.Sonra Salcano Double s aldım.Gttiğim mağazada bi jump race bide bu vardı.Double s daha rahat göründüğü için aldım ve çıktım.Yaptığım en büyük hataydı galiba. Aldım çalışmaya başladım videolardaki gibi kolay olmadığını farkednce sogudum tabi ki. Ama aldık bi kere diye çalışmaya devam ettm sonra bu forumu gördüm.O kadar çok cahilce başlamışım ki işe ne yaptığımı bilmeden burda bazı şeyleri öğrendikten sonra değiştirsemmi diye düşünmedim değil...
    İlk sorum : Salcano Double S FreeStyle mi Street mi yoksa Ramp mı ilk önce bunu öğrenmem gerek.Rampa içinsi hapı yuttuk.
    2. olarak da bisikletimi olduğu kadar hafifletmeye çalıştım gereksiz ekipmanları falan çıkarttım hatta pegleri de çıkarttım.Bazen koltuğuda çıkartıp sürüyorum.Yeterince hafiflemediğini düşünüyorum çünkü izlediğim videolarda bunny hop da gidonu kendme çekip ittirmem gerektiğini söylüyolardı.Bu olay olmuyo tamam 1 haftada olmaz tabi ki ama 1 cm bile kalkmıyo.Ve yeni olduğum için sürekli düşüyorum.Bi kask ve eldiven almayı düşünüyorum yeterli midir yoksa başka ekipman da lazımmı ? Antrenmana çıkmadan önce biraz da enerjimizin olması gerektiğinden hang tür meyveleri sebzeleri yemekleri tüketmeliyim.Bisikleti kaldırmaya gücüm yetmıyoda olablir mi ? Boyum 1.50 kilom 40 küsür 15 yaşındayım. Uzun oldu biliyorum ama okuyup cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

2. Fatih.Kökovalı

Fatih.Kökovalı Üye

Seviye:
    a.s zayıfsın kardeş gücün yetmiyo enerji vericek besinler tüketmelisin biliyorsun bunu heralde forumda var besin tüketim vs falan ordan bak ve o bisiklet biraz uzun çalış yılma kask ve eldivenide tavsiye ediyorumm

3. muhammed oral2

muhammed oral2 Yeni Üye

Seviye:
    tamam sağol kardeş.Bide bisikletten anlıyosan street mi freestyle mi?

4. mustafa özkan

mustafa özkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Street mi freestyle mi derken senin ne yapcağına bağlıdır bunu bizlere soramazsın yani kendin karar vermelisin.:) Ama illa bize soracaksan street derim çünkü daha sağlamdır vs vs.

5. muhammed oral2

muhammed oral2 Yeni Üye

Seviye:
    yok kardeş yani ben de street yapmak istiyorum da bisiklete bağlı bi olay diye biliyorum ben her bisikletle yapılmaz street galiba yani bi yerde öyle okumuştum. :)

6. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    street freestyle nedir bilmem ama,az önce bmxde yuvarlandığım bir gerçektir.bir daha da binmem,binene de engel olmam.benim harcım değilmiş.kazasız pedallar arkadaşlar :D

7. AtakanK.

AtakanK. Yeni Üye

Seviye:
    Bence yanına bir şarkı çalar al (mp3 , psp ) bmxinle bir markete git ve birkaç birşey al onları oturup ye ve sadece sür o kadar rahatlık veriyorki anlatamam...
    Sonra Düşün dünü bügünü yarını ...

8. yigit5070

yigit5070 Yeni Üye

Adı:
    yiğit
    kardeşim double s 14 kg dir ve freestyle bisikletidir (diye biliyorum)

edit: 14 kg bmx için çok da fazla sayılmaz kardeşim hafifletmene gerek yok kollarını güçlendirmen gerekebilir (profosyonel değilim ama az çok bilgim var) yardımıc olabildiysem ne mutlu