.::Bmx fren lütfen yardım::.

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
ya ben bmxi aldığımdan beridir frenlerinden dertliyim şimdilerde arka fren biraz tutuyo gene istediğim gibi değil ama hiç değilse kaydırabilicek seviyeye geldi ....ama ön fren hiç tutmuyo...bazı hareketlerde eksikliğini duyuyorum güvenlik olarakta çok eksik kalıyor....her kafadan bi ses çıkıyo kafam çok karışık....kimisi diyor bmxin frenleri iyi tutmaz dükkanı görseniz inanırsınız o kadar kaliteli bi yer gibi duruyo... kimisi bmx de v fren olmaz diyor...bi türlü olayı çözemedim ya....

üzerindeki fren sistemini mi geliştiriyim?
çatala v fren için gerekli pivotları mı kaynattıriyim?
çatalı değiştirip mi v frene geçiyim?

bide bu işlemleri yapabilicek bisikletçi tanıyormusunuz kaynak işlemleri için özellikle....

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
gerçekten iyi bir tutuş istiyorsan v frene geçebilirsin ama bmx freni olarakta kaliteli frenler var fakat diğer alabileceğin v brakelere nazaran daha fiyatı yüksektir tektro nun bir modeli vardı tam hatırlamıyorum ama o tektro ları kullanan tanıdıklarım var ve baya memnunlar seçim senin eğer benim bütçem kısıtlı diyiyorsan pivot kaynatıp veya (yeni v brake uyumlu maşa alacaksın) bir v brake alıp kullanaksın yada biraz daha paraya kıyıp güzel bir u brake alacaksınki benim sana tavsiyem bence iyi bir tektro u brake al derim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
jr bmx v fren kullanıyor,sen sakarya ya getir,ona güzel bi kaynak çekeriz abi:D,benim eski kadroyu yapan abi halleder.

• Beğen
Tepkiler: bedo

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
abi sakaryaya getirmem zor ya zaten bu aralar hep otobüsle gidip geliyorum.... v frene geçmek sanırım daha uygun olucak çatala kaynak yapmak daha iyi olucak gibi ama bisikletçide yapmak lazım sanırım çünkü kaynak yeri önemli istanbul da beşiktaş üsküdar taraflarında var mı hiç böyle bisikletçi bildiğiniz?bi an önce yaptırmam lazım frenleri ya....

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Biraz daha detaylı yazsaydın (model-tip) daha iyi yardımcı olunurdu.. Bisikletin ne marka? Salcano BMX ler bir ara yalnış fren koluyla çıkmıştı.. Bizde doğrusu var...
Kolların frene uyumlu mu? jantların nedir? Falan filan...:)
Bazı marka frenlerin daha iyi olduğu kesin.. Ama BMX frenlerini dağ bisikletlerindeki frenlerle karşılaştırmak doğru olmaz..(yani o kadar iyi frenleme olmuyor)
Fakat BMX çilerin kullandığı "kola" yöntemini önerebilirim: Temiz bir janta süngerle kola sürülüyor. Biraz kuruduktan sonra içindeki şeker daha iyi frenleme sağlıyor(muş)..
Selamlar..

exen

Daimi Üye
Tepki
44
catala kaynak için persembe pazarında gaz altı kaynak yapan bir abi var o yapar inan ben aliminyum kadro kaynak yaptırdım süper oldu

• Beğen
Tepkiler: bedo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@gürsel

sanırım arkadaş eğer yanlış hatırlamıyorsam:rolleyes: :rolleyes: umıt freestyle kullanıyordu

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
bence ya fren kollarından yada frelerin kalitesiz olmasından yoksa nal tipi frenler bmx lerde sürekli kullanıyor yani...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
ben de aseton yöntemini biliyorum. jantlara ve fren pabuçlarına aseton sürersen işe yararmışşş :)

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
@gürsel

kola yöntemi olabilir belki ama yağmurda falan gider....bmx ümit.... ön frenleri sıkınca lastikle beraber geliyo öne arkaya fren pabuçları....arka frenler sanırım v olamıycak kaynak yeri yok uygun...

Tepki
0
hocam bu kaynak işini bursada yapan varmı?bende pinokyo bisiklet aldım yeni onu v brake yapıcam çünkü eski frenler çok dandik tutmuyor hiç...