BMX fren ince ayarı için yardım

Tepki
13
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir iki hafta önce bmx drag onset bir bisiklet aldım amacım daha çok sürmek hareket filan yapmak ikinci planda benim için. Hal böyle olunca yokuş inişleri problem yaşatmakta. rush cstar frenler ve tektro fren kolları rotor giga vanguvard fren sistemi var düz yolda problem yok frenler tutuyor, önde tek arkada çift tel ve bmx olduğundan gyro sistemi var. Ancak yokuş inerken ön arka iki frenede asılmama rağmen bisiklet yavaşlamıyor tekerler çok az sürtünme hissini yansıtıyor ancak yavaşlama yok denecek kadar az. Fren kolunu gidona değidirecek kadar aslımaya kalksam fren patlayacak koldan anlasılıyor gerginlik.Bisikletçiye götürdüm yaptım ayarını sıkılaştı dedi ama yok düz yolda iyi yokuşda değişen birşey olmamış. fren pabuçlarında erimede yok. Varmı bunun ince ayarı bilen yardımcı olabilir mi? Daha önce bisiklet donanımıyla içli dışlı olmadığımdan pek çözemedim durumu. Birde sadece arkaya gyro sistemi dahilinde disk fren takmak verimi artıtırmı yoksa v sistemle yola devam mı edeyim?

teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu
Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
fren papuçların janta düzgün basıyormu onu kontrol et.Eğer düzgün basıyor ve fren koluna uyguladığın kuvvet papuçlara kadar devam ediyorsa papuçların kalitesiz olabilir .Fotoğraf ile sistemini resimlersen daha iyi bilgi alabilirsin.

Tepki
13
pabuçlar düzgün basıyor ben yarın fotoğraf ekleyim konuya daha anlaşılır olsun ;)

Tepki
31
ferhat köseninde dediği gibi fren ayarlarında herhangi bir problem yoksa pabuçlardandır. daha dün tecrübe ettim. anlattıklarının aynısı başıma geldi. fren pabucumu değiştirince bisiklete bindiğimi anladım :)

Tepki
13
Yarın fotolarıda ekleyim olmadı birde fren pabucu değiştireyim. Ankarada bildiğiniz bir bisikletçi var mı? ayrancı çankaya esat taraflarında şöyle işinin ehli.

Tepki
13
@Aykut Tanay

Fotolarını ekledim yardımlarınız bekliyorum.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Fren sıkılmış durumda
(link)
(link)
(link)

bisikletide görün istedim :D
(link)
(link)

Fotolar ne yaptıysam image entegre sistemi ile foruma yüklenemedi buyrun link şeklinde veriyorum.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Fotoğraflar gözükmüyor, sorun yalnızca bende mi acaba?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Resim linklerini tek tek kopyala yapıp mesajı yazdıgın kutucuğun üst kısmındaki görüntü sekmesini tıklayıp açılan kutucuğa yapıştıracaksın.Bunu her resim linki için tekrarlayacaksın.
Konuyada gelırsek gördüğüm kadarıyla fren papuçların piyasanın en dandik papuçları :) onları kesinlikle değiştirmen gerekiyor fren ayarlarında hafif bozukluk var fakat cok önemli değil birde fren ayakların garip geldi Bmx kullanmadıgım için bilmiyorum ama basınç kuvveti çok sağlam değil gibi bmx ci arkadaşlara bir sor derim bu ayaklar kalitelimi değil mi diye.

Tepki
13
@ferhat köse

Fotoğrafları aynen tarif ettiğiniz şekilde yaptım tabiki ancak o zaman fotoğraflar gözükmedi, mantıklı olana gözükmesiydi ancak olmadı. Bu şekilde en azından fotolara ulaşabiliyoruz.

Yorumunuz için teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi basınç bana da çok sağlam gelmiyor daha az fren koluna kuvvet uygulamam gerekli normal bisikletlerden alışık olduğum durumum bu ancak bunda daha çok kuvvet harcıyorum fren kavrasın diye. Fren ayakları garip derken yapısal olarak mı bağlantı olarak mı yoksa marka konusunda mı garip geldi acaba?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Aykut Tanay

resımlerden gördüğüm V fren de değil tam U fren de değil karşıdan fren ayaklarınıda resımleyebılırmısınız.Söylediğim gibi bmx parçalarının yabancısıyım ama mekanik her zaman aynıdır çalışma sistemini görebilirsem belki daha faydalı birşeyler yazabilirim.

Tepki
13
elbette dündüz ekliyeyim o fotolarıda, drag ın sitesinde u fren diyor özelliklerinde bu arada.