Bmx fren hakkında yardım ..!

ozicann26

Üye
Tepki
12
Arkadaşlar bmx te fren takmasamda olurmu.? yada frenle yapılan hareket varmı ?
Tek olarak önereceğiniz varmı arka daha iyidir yada ön daha iyidir ?

Yorumlarınızı bekliyorum....

Scudo

ozicann26

Üye
Tepki
12
hiç yardımcı olmadı :) yarısı yabancı yarısı türkçe anlamadım gerçi ama özetlersen güzelce :)
Benim demek istediğim zten fren takıyımmı yada tek bitane öne veya arkaya mı takıyım hangisi daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: mine gün

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@ozicann26

kullanacağın fren , kullandığın tarzada bağlı örneğin fren kullanıcam dersen ; street tarzı kullananlar daha çok fren kablosunu uzun tutar(barspin , footjam tailwhip gibi hareketler için) ve arka fren kullanırlar . flatland sürücüleri daha çok ön fren kullanıyorlar (furşun içinden geçtiğinden bağınsız olarak gidon dönebilir). Tabi hangi freni kullanacağın sana kalmış , bana kalırsa şimdilik frenleri çıkarmadan devam et daha sonra bisikleti hafifletmeye ihtiyaç duyarsan yada fren gereksiz kalırsa tekrar düşünürsün

baran efe boratav

Aktif Üye
Tepki
16
bende bir tane bisiklet vardıda galiba bmx türü bi şeydi eskiden kullanıyodum fren yoktu fakat kontra vardıda ondan oylebi şey yazmıştım :D

dikkatiniz içn saolun

ozicann26

Üye
Tepki
12
kontra nedir ?? :) onu bile bilmiyorum . Orhan sağol arka fren kalsın ozmn sadece :D

ozicann26

Üye
Tepki
12
bişey diyeceğim arka fren boğazın içindenmi geçicek yoksa direk kenardanmı

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
@ozicann26

Boğazın hemen arka üst kısmında yer alan delikli milin içinden ön fren geçer..!

Tepki
18
kontrada pedal arkaya cekilin ce durur. bence bmx lerde kontra pek kullanilmaz yani kulanilabilir ama rahat olacagini dusun muyorumm

Tepki
1
bende fren yoktu ayakkabıyı haşat etti bmx fren aldım herşey düzeldi bence tak fren yararına

Tepki
13
en iyi fren ayakkabı freni tevsiye edrım hiç şaşmam ayakkabın saglamsa ömur boyu garanti:D