Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bmx almak istiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında burak434 tarafından paylaşıldı.

1. burak434

burak434 Yeni Üye

merhaba,ben bmx almayı düşünüyorum ama ne marka ne model ve nerden alabileceğimi bilmiyorum.Yardımcı olabilirseniz sewinirm.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Burak BMX için ayırdığın bütçe nedir? Tabi bir de yeni mi başlıyorsun yoksa daha önceden bir tecrüben var mı? Çünkü bu alacağın bisikletin sana yetip yetmemesi konusunda önemli ;)

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Biraz ekleme yapıyım :).
    Giriş seviyesinde bir kullanıcı isen BURADAN Salcano Evil B (310 YTL) ilgini çekebilir :)
    Ya da BURADAN Drag Chrome (233 YTL) modeline bakabilirsin. Bir de aynı linkde Drag DB 3 DJ (1.295 YTL) var ancak bu dirt jump bisikleti. Yani flat land ya da freestyle kullanım için uygun değil diye biliyorum. Maalesef sitelerinde resimleri yok Drag'ların ancak ben her ikisini de gördüm oldukça hoş bisikletler. Diğer markaların BMX modelleri için de firmalara telefon veya forumumuzdaki kendilerine ait bölümler aracılığı ile ulaşabilirsin.

4. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    trek'inde var bmx modelleri vert1(350euro) ve vert2(450euro) isimli.vert1 modelinde iki renk seçeneği var ayrıca.teknik olarak bilgi veremem ama tip olarak çok güzel gözüküyorlar.
    http://www.trek-turkey.com/index3.htm buradan bakabilirsin.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu verilen seçenekler içerisinde freestyle için en yeterli bisikletler trek vert serileri daha sonra ise salcanoya ve biraz araştırısan Ümit bisikletin bence en başarılı üretimi ve en çok tutulan bisikletlerinden olan bmx modeli var tam adını bilmiyorum ama bu iş için yeterli bir başlangıç donanımına sahip sahip ve kadrosu yetrince sağlam...Salcano ise kullandığım için söylüyorum kadrosu biraz kısa olduğu için yer hareketlerinde biraz zorlanabilirsin...trek ise bir kere alıyım uzun süre kullanıyım diyebileceğin parasının hakkını verebilecek donanımda bir bisiklet...

6. burak434

burak434 Yeni Üye

ben daha basit bişi arıyorum ve daha ilk binişim olacak.

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    o zaman sana tavsiyem direkt olarak ümit bisikletlerini araştır bulabilirsen al onu alamaz isen hedefin salcano olsun...

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Drag Chrome'un da fiyatı uygun. Avrupa yakasında isen Bike And Outdoor'da da görebilirsin... Asya'da isen Delta Bisiklet'te de mevcut.

9. burak434

burak434 Yeni Üye

asyadayım ve drag chrome'un resmini nerden bulabilirim?

10. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    valla ben drag crome un üstünde pek durmadım çnkü çok sağlam bir yapısı ve gidonun 360 derece dönebilmesini sağlayan fren sistemi "GYRO" yok o bisiklette ve gyro suz bir bmx düşünülemez freestyle ve flatland için...

11. burak434

burak434 Yeni Üye

"GYRO" hangi bisiklette war?(cok da buyuk bisi olmazsa iyi olur.)

12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ümit ve salcanoda var

13. burak434

burak434 Yeni Üye

salcano evil b mi?

14. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Evet Burak Salcano Evil B'de "gyro" var. Bilmeyenler için; Gyro adı verilen sistem direksiyonun sonsuz dönmesini sağlayan özel bir tasarım. Bu sayede arka ve ön fren kabloları direksiyonun dönüşünden bağımsız oluyorlar, etkilenmiyorlar.

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Çağrı'nın bir önceki mesajında Gyro'yu tarif ettiğini farketmemişim... Yalnız Drag Chrome'da da gyro var diye hatırlıyorum. Delta Bisiklet'ten telefon ile bunu öğrenebilirsin Burak madem Asya Kıtası'nda oturuyorsun, yerlerini ziyaret edip daha detaylı bilgi alıp bisikletin canlı halini de görebilirsin :).

16. burak434

burak434 Yeni Üye

peki cok saolun.salcano evil b'nin fiyatı hakkında bi bilginiz var mı?

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Önceki mesajımda yazmıştım Burak. Liste fiyatı 310 YTL. ;) www.salcano.com

18. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    valla geçen ben gördüğümde yoktu üstünde hatta crome rengiydi harbiden evil b 310 ytl felan...

19. energiize

energiize Yeni Üye

Seviye:
    bende salcano evil var, gecen yil almistim, baslangic icin oldukca iyi, ama bir arkadasin da dedigi gibi boyu biraz kisa (kadro ust demir uzunlugu. 45 cmdi sanirim. en yaygin uzunluk 52cm gibiydi diye hatirliyorum), ama boyu 170cm e kadar olan kisiler icin cok sorun olmaz sanirim. Dunya capinda bilinen bmx markalarinin (Hoffman, Haro, GT, DK, Diamondback, Mosh, Specialized, Khe, Felt, We The People, Federal, Fit, Mongoose...) sitelerinde modellerin olculeri, boylara göre ideal kadro olculeri gibi daha detayli teknik bilgiler bulunmakta, onceden cok arastirma yapmistim bu konuda, fakat ulkemizde malesef bu iyi bmx ureticilerinin distributorleri bulunmuyor, en azindan ben 2005 baslarinda arastirma yaparken dogru duzgun birsey bulamamistim, sadece burada da bahsedilen trekin vert1 vert2 modelleri bulunabilir gibiydi, fakat trek distributoru alatin bisiklet de bunlari o yil getirmemisti, ben de ulasabildigimin en iyisi olan salcanoyu almistim. zaten bildigim kadariyle "salcano evil" ve "umit freestyle" dan baska da yerli bmx yok. bu arada bmx(bicycle moto cross) denildi mi normal bir bisikletten iki ana farki gidonun 360 derece donebilmesini saglayan gyro sistemi ve biyerlere taktirmaya yarayan tekerleklerdeki peg denilen takilip cikarilabilen demir cikintilardir. bmx bizde 80lerde cikan bisikletlerden dolayi bir marka gibi algilanmistir, ve bir de cocuk bisikleti olarak, fakat bu is yurt disinda degisik cesitleri olan(flatland, dirt, vert, street, race) profesyonel bir extreme spordur. paten(inline skating), kaykay(skateboard) ve bmx olarak 3 spor icin kullanilabilen skate parklar mevcuttur, ulkemizde malesef ornekleri cok azdir. konuyu biraz dagittim fakat bmx ile ilgili bisiklet ve yer gibi imkanlarin azligindan dertli oldugumdan. selamlar..

Jr.BMX, GonZ, furkan-tmac ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    energiize, bu forum bisikletten dertli olanlar derman bulsunlar diye var olan özgür bir platform :cool:. Kimse burada fikirlerini uygun bir dille söylediği sürece sorun yaşamaz ;) :). Fikirlerin ve aslında gerçekten BMX için önemli olan düşüncelerini bizimle paylaştığın için teşekkürler ;).