Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Blade Flatbar

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında erhan.d tarafından paylaşıldı.

1. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Arkadaşlar başlangıç seviyesinde flatbar bir yol bisikleti almak istiyorum. Aşağıdaki bisiklet nasıldır. Verebileceğim maksimum fiyat bu kadar. Bu fiyata başka tavsiyeleriniz varmı? Bir de bu bisikletin 54/56/58 cm modelleri var. Boyum 1.69 cm. Benim için 54 cm uygun mudur?

Yardımcı olanlara teşekkürler.

Ağırlık
    9.5 KG

Ölçü
    54 cm, 56 cm,58 cm

Kadro
    Blade Alu 6061

Maşa
    Drag Alu 6061 SL

Jant
    Drag hand-build double wall

Lastik
    Schwalbe Blizzard Kevlar

Vites kolu
    Shimano ST-R221/225

Ön Vites
    Shimano FD-R443

Arka Vites
    Shimano RD-2200

Crank
    Shimano FC-2203 52X42X30 175mm

Ruble
    Shimano CS-HG50-8 12-25

Pedal
    VP-X83

Sele
    Selle Royal 8943T Mach

Sele borusu
    Zoom SP-150EN 27.2/300mm

Gidon
    HB-M301

Boyun
    MA-527 28.6

Headset
    Included in SL

Fren Kolu
    Included in SL

Fren
    Tektro 510A

999 TL

2. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Bu ürünü Doğa bisiklet Ankara'dan sipariş ettim. Elime geçtikten sonra zamanla fikirlerimi iletirim. Site üzerinde genellikle bu bisiklet için olumlu ifadeler kullanılmış. Donanımı fiyatına göre uygun olduğu için bunu tercih ettim.

3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bisikletin fotoğraflarını ve deneyimlerinizi, maceralarınızı paylaşmanızı bekliyoruz :)

4. semih kavas

semih kavas Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Selamlar,
    Bende Drag Blade dropbar'ı yaklaşık 3 senedir kullanıyorum pek memnunum umarım sizde memnun kalırsınız , hayırlı olsun,
    semih

5. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Ufak tefek sorunlar olsa da siparişi sonunda verebildim. Açıkçası bir senedir flat bar bir yol bisikleti hayali kuruyordum. Aklımda hep Carraro D'ambiez vardı. Carraro bu yıl bu modeli katalogdan çıkartınca hayallerim yıkıldı diyebilirim :D Ama son anda biraz daha bütçeyi zorlayıp Blade almaya karar verdim ki bunu almasam mecburen Carraro Sportive 221 tur bisikletine razı olacaktım. Ama aklımda hep bir keşke kalacaktı. Zaten tur bisikleti niyetine kullandığım çok eskiden kalma hafif ve ince lastikli bir mountain bike vardı elimde. Bence de iyi bir tercih oldu. Sonuç olarak D'ambiez'den ya da aynı fiyata satılan CR Race 12 Flatbar modellerinden daha üstün bileşenleri olan bir model. Umarım ben de memnun kalırım. Fotoğraf ve deneyimleri zamanla paylaşacağım ancak maalesef ciddi turlara başlamak için en az 2 ay daha beklemem lazım, malum hava şartları vs. Bisiklet şu anda kargoda. Elime ulaşınca yine buradan ilk izlenimlerimi paylaşacağım. İyi temennileriniz için teşekkür ederim :)

akifberkant bunu beğendi.
  6. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Semih bey deneyimli bir kullanıcı olarak size zaman içinde sorularım olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

7. semih kavas

semih kavas Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hay hay tabiiki.... tekrar selam......

8. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    :) Teşekkür ederim. Aydından selamlar...

9. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Bisiklet geçen gün sipariş ettikten bir gün sonra elime ulaştı. Hızlı teslimattan dolayı Ankara Doğa bisiklete çok teşekkür ediyorum buradan. Özellikle Muhittin bey çok yardımcı oldu ve son derece iyi niyetli bir yaklaşım sergiledi. İstediğim 52 cm kadro montajlı değildi. 54 cm kadro 52 ile değiştirildi. Kadro üzerindeki çok küçük bir boya rötuşu varmış ama tam bir sorumluluk örneği gösterip bunu bana telefonda ilettiler. İstersem iade alabileceğimi söylediler. Bana bunu söylemeseler fark etmezdim bile gerçekten çok küçük bir rötuştu. Muhittin bey indirim yapmayı bile teklif etti ancak ben gerek olmadığını söyleyince bisikletin yanında bir adet sele altı çanta göndermiş. Buradan tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

Sonuç olarak dün servise verdim bisikleti ve ayarları yapıldı. Her şey yerli yerinde bisikleti tarttım gerçeten pedalsız hali ile 9.5 kg geliyor. Ancak pedallar ile 10 kg yi biraz geçiyor ağırlık. Ama sonuçta daha önceki bisikletlerime kıyasla bana tüy gibi geldi. Zaten bu fiyat aralığı için de son derece normal bir ağırlık. Çok fazla deneme imkanım olmadı sadece 7 km kadar sürdüm eve kadar. İleride buradan deneyimlerimi ve fotoğtafları paylaşırım. Ancak ilk izlenimlerim son derece olumlu ve bu bisiklete çok ısındım diyebilirim.

10. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ayna kol uzunluğu boyunuza ya da bacak boyunuza göre uygun mu. rahatsızlık hissetmiyorsanız sorun olmayabilir. internetten uygun ölçüye bakabilirsiniz. bu arada güle güle kullanın

11. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Koltuğu biraz indirince sorun olmuyor. Aslında daha kısa olması lazım bana göre ama bir sıkıntı vermedi sürüşte. Teşekkür ederim.

Ancak bir sorun var lastikler ile ilgili. Servisten aldığımdan beri her iki lastikte bir gecede iniyor. Serviste aslında fark ettik ve orada kontrol ettiler. Bir şey bulamadılar ve belki ısı farkından dolayı olmuştur filan dediler. Ama ben eve getirdiğimden beri yine aynı şeyi yapıyor. Ön lastik biraz daha hızlı iniyor ama bir gecede her ikisi de tamamen hava kaybediyor. Servise bir daha gidemedim. Aslında bisiklet de yanımda değil. Ailemin yanında duruyor. Tatillerde gittiğim zaman kullanabiliyorum. (Bulunduğum yerde ancak dağ bisikleti kullanabiliyorum, kırsal bir alan) Tatil sona erdiği için dönmek zorunda kaldım ama aklım da lastiklerde kaldı. Çünkü bisiklet bana ilk geldiğinde lastiklerde yarı hava basılıydı ve böyle bir sorun olmadı iki gün boyunca. Ama serviste tam basınç verildikten sonra başladı bu sorun. Vidaları tam sıkıyorum. Bunun dışında kontrol edebileceğim bir şey gelmedi aklıma. Sizin bir fikriniz var mı. Tabii ki tekrar servise götüreceğim ilk iş olarak. Ancak muhtemel sebepleri neler olabilir bu durumun.