Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Blackeyeseng İzmir-Bodrum turu 5eylül2011 de

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Yılmaz Engin tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    arkadaşlar hepinize iyi günler
    ramazan dolayısıyla ağustosta çıkamadığım izmir bodrum turunu nasipse eylülde gerçekleştirmeyi planlıyorum.
    tur yaklaşık 1 hafta sürecek.
    kamp atmayı planladığım yerler:

İZMİR- KUŞADASI (122KM)
    KUŞADASI- DİDİM ALTINKUM (YAKLAŞIK 90 KM)
    DİDİM-BODRUM (90 KM)

bu konuda son haftaya girmiş bulunmaktayım ve son hazırlıklarımı tamamlayıp yola koyulacağım. Kampinglere ve otellere para vermek gibi bir niyetim olmadığı için çadırım yanımda olacak.
    Katılmayı düşünürseniz memnun olurum.
    bu web adresim
    http://blackeyeseng.wordpress.com/
    bu da mailim
    blackeyeseng@gmail.com (facebook için enginy_87@hotmail.com)
    bana buradan yol hakkında danışabilir fikirlerinizle beni aydınlatabilirsiniz
    teşekkür ederim

Kemal Caner bunu beğendi.
  2. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:

İzmir Seferhisar karayolundan başlayan yolcuğum sırasıyla Ürkmez, Gümüldür, Özdere ve Kuşadasına burda dinlendikten sonra Didime ve turumu noktalamayı planladığım Bodruma kadar uzanacak.
    Aslında bu rotayı İzmir- Torbalı yolundan yapmayı planlıyordum. Kaçıracağım kıyı şeridi güzellikleri geldi aklıma. Bu biraz daha zor, google earthden gördüğüm kadarıyla daha dağlık, daha yorucu…

05 eylül 2011 sabahı tozu dumana, hayali gerçeğe kata kata gidiyorum.
    Uzun ve yorucu bir tur olması yola tek başıma çıkmama engel değil ancak; susmaktan, bu macerayı kendimle paylaşmaktan sıkılacağımı bildiğim için sizleri yanımda görmek istiyorum.
    haydi bakalım arkadaşlar-asfaltın anasını ağlatalım
    Turlara katılmak ya da fikirleriyle destek olmak isteyenler bana blackeyeseng@gmail.com adresinden de ulaşabilir.

3. m.ali mülayim

m.ali mülayim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aynı tarihte, aynı güzergahtan geçen bir tura benim de niyetim var. Birkaç gün içinde netleşecek...

4. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    Böyle bir güzergahta bisiklet sürmek keyifli olacaktır. Teşekkürler

5. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    M.Ali bey ö.m hakkım olmadığından size e posta bıraktım.

6. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Hep hayal ettiğim ama galiba hiç gerçekleştiremeyeceğim bir rota seçmişsin Kıskanmadım değil Keşke bende gelebilsem ama malum evli birisi olarak katılmam zor Sana başarılar ve iyi eğlenceler Bol resim çekmeyi unutma Dönüşü bisikletlemi yapacaksın?

oz78tr ve Yılmaz Engin bunu beğendi.
  7. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    çok teşekkürler. nasipse dediğiniz gibi yapıp bol bol foto çekeceğim bunun için bol bol da durmam gerekecek galiba. Dönüşü otobüsle yapmayı planlıyorum. bir haftalık kısa tatil için en mantıklı çözüm bu:) Umarım siz de bir gün fırsatını bulur ve bu rotada pedalarsınız..

8. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bodrum'a normalde ne zaman varmayı planlıyorsun?

9. Huseyin Dogan

Huseyin Dogan Aktif Üye

Seviye:
    Marmaris mi yapsak Bodrum yerine?

10. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    05 eylül 2011 pzts sabahı yola çıkacağım. hemen hızlı gideyim varayım diye düşünmedim aslında. oraya varış sürem 4 günü bulur. yolda dinlenmek ve serinlemek için güzel koylara sapabilirim. Kuşadası, didim, güvercinlik gibi yerlerde kamp atmayı düşünebilirim. yol ne yapmamı gerektirir şu an bilemiyorum. Sizin önerileriniz yada düşünceniz nedir bu konuda?

11. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    marmaris de olabilirdi . bodruma sapmak gibi bir niyetiniz yoksa d525 karayolundan milası geçince siz d330 marmaris yoluna ben ise d330 bodrum yoluna sapıp yolumuza devam ederiz eğer isterseniz bodrum da görmek bodrum marmaris arası yaklaşık 165 km, iyi tempoyla duraklamalarla 6, 7 saatte tüketilebilecek bir yol, zamanım kalırsa marmaris de yaparız neden olmasın. ama ondan önce bodruma kesin gideceğim.

12. Huseyin Dogan

Huseyin Dogan Aktif Üye

Seviye:
    bakalım.. işler yolunda giderse katılmayı planlıyorum.. bir mahsuru yoksa

13. oz78tr

oz78tr Yeni Üye

Seviye:
    hayırlı yolculuklar
    kusadası merkezde önder camping var hesaplı kalabilirsin ben motosikletle gittigimde bir iki sefer kalmıstım
    http://www.ondercamping.com/index.php
    bende bir gun boyle bir tur yapmak istiyorum ama evlilik bir de esimin hamileligi :)

14. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    Gönderdiğiniz linke baktım. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Baba olacaksınız tebrik ediyorum:) İnşallah bu sıkıntılı dönemleri atlatır yavrunuzu kucağınıza alırsınız. Allah analı babalı büyütsün:)

15. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:

Estağfirullah, kısa yada uzun turlar konusunda benden daha tecrübelisinizdir. Kısmet olur da yola çıkarsak, tur deneyiminizden de faydalanmış olurum. Face'den haber verirsiniz durumu.

16. m.ali mülayim

m.ali mülayim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Önder camping'e ben de geçen yıl gitmiştim motorsiklet sitesindeki arkadaşların önerisiyle. Çadır kuracaktım. Bir fiyat çıkardı, dedim kalsın.
    Sonra Kadınlar Denizi tarafında, daha önceki yıllarda da konakladığım bir pansiyonda daha ucuza konaklamıştım. Sıcak su, televizyon, rahat yatak v.s.....

17. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Senin tur programın çok güzel. Haldır haldır pedallamaktansa sindire sindire pedallamak daha iyi. Hatta ben İstanbul'dan İzmir'e pedallamayı düşünüyordum. Ama bir araçla da gelebilirim. Tek sorun 9 Eylül yani İzmir'in kurtuluş tarihinde Ankara'da olmam gerekiyor. :) Kuşadası'da Güzelçamlı bisiklet festivali'ne katılmıştım. Sen de oradamı konaklamayı düşünüyorsun bilemiyorum. Çıkış tarihi sorun yaratıyor malesef. Konuyu takip ediyorum. İletişime devam.....

18. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    bir iki ufak eksik dışında tura, kaslarım yanana kadar pedallamaya, kamplarda çadırlarda telef olup bundan zevk almaya hazır gibiyim. Peki sizler ne alemdesiniz?

19. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizler iyi alemdeyiz :)
    Facebook'tan pm gönderdim.

Yılmaz Engin bunu beğendi.
  20. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Az yukarıdaki bisikletinin resimlerini gördüm içim gitti vallahi.Negüzel şey özgürce dolaşmak.Aklıma gelmişken sorayım dedim Dönüşü otobüsle yapacağım demişsin.Ben daha önce bisikleti otobüse atmamıştım.Birşey demiyorlar galiba değilmi.Yada bisiklet içinde ekstra bir ücret alıyorlarmı?Vede bisikleti otobüse yüklerken lastik sökmek gibi birşeye ihtiyaç oluyormu?