Blackburn Atom SL 3.0 ile ilgili sorun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Blackburn Atom SL 3.0 ile ilgili km saatim var, arkadaşım kullanamadığı için bana verdi kendisi hiç uğraşmamış. Sorun şu km saati montajı tam olarak nasıldır yani sensor içe mi bakacak dışa mı bakacak ,mıknatıs tellerin yukarısına mı takılacak jant boyunu girdim onda sorun yok ama tam olarak yöntemi nedir, cihaz çalışmıyor .

Scudo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
hocam mıknatıs ile sensör arasında kesinti olmaması adına çooook az bir boşluk olmalı.sürtmesin tamamdır.mıknatısta ben ortalara takıyordum sıkıntı olmuyordu.zaten birde en uçlara taksanız sensörle iletişimi kopar.akıllı tel vb birşey varsa sağlamasını da yapabilirsiniz:in:

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@hsnsylk

Tam olarak yöntem şu ;

Cihaz kablosuz ise : Sayacı bacağa takın. Mıknatısı istediğiniz yere takın. Daha sonra sayacı mıknatısa 1-5mm arasında boşluk kalacak şekilde ayarlayın.

Cihaz kablolu ise : Sayacı jant tellerinin kesiştiği "tam karşısına" koyun. Mıknatısı da onun karşısına. Daha sonra kalan kabloları ;

Maşa düz ise : Kabloları kelepçe ile bağlayarak , maşa bacağına dolayın.

Maşa yaylı ise : Fren kablosuna dolayarak cırtlayın kabloyu. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mıknatısı takmanın şekli yöntemi var mıdır acaba jant boyutu girmekten başka ayar yapmaya da gerek yok sanırım ?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@hsnsylk

Mıknatıs okuyucuya baksın yeter. Onun haricinde bir şey yok...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Atom sl 5 aldım ayrıca Polar rc3 gps saatim de var fakat atom sl5 aniden bağlantı kopardı yani hız bilgilerini artık göremiyorum.pil değişti yine aynı

ayberkbora

Üye
Tepki
5
İsim
Ayberk
Bisiklet
Sedona
Atom sl ile problemin aynısını şu an ben yaşıyorum çözdüyseniz paylaşır mısınız ^^