Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Blackborn 4.0 su gecirme problemi ve pil sorunu.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında scuba1 tarafından paylaşıldı.

1. scuba1

scuba1 Üye

Seviye:
    Selam Arkadaşlar.
    Blackborn delphi 4.0 kullanıyorum. bugün sağnak yağmurda bisiklete bindim şuan gösterge sadece bekleme modunda hangi tuşa basarsam değişmiyor. birde amortisöre bağlı okuyucu parcanın pili 200 kmde bir bitiyor normalmi bu.
    Son soruda gidonda monteli ekranın pili bitmeye yaklaştığında göstergede herhangi bir "low battery" uyarısı çıkıcakmı yoksa dengesiz ölçümlerden pilin bittiğini kendimizmi anlıyacağız. şu soralar ölçümler aşırı dengesiz.44 giderken birden 12 oluyor ardından 21-10-8 kafasına göre ölçüyor.Sorun nerede olabilir.
    Teşekkürler.

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "Amortisöre yakın takılan sensör"ün pilinin bittiğini nereden anlıyorsunuz? bende 5.0 kullanıyorum 300 km kadar kullandım her şey normal.

3. Mustafa Fatih Tahta

Mustafa Fatih Tahta Aktif Üye

Seviye:
    o dengesiz ölçüm problemi bende de vardı.sonra maşadaki ve jantlardaki o iki parçayı birbirlerine olan konumlarını tekrar ayarladım ve sorun düzeldi.sen farketmeden onlar yerinden oynuyorlar ve zaten milimetrik şeyler olduklarından dolayıdengesiz ölçüyorlar.tabi sende ilk başta iyiydi sonradan pil azaldı hissine kapılıyorsun;)

4. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    şuan hiçbirşeye basamıyorsan bu su geçirdiğinden değil pilin bittiğinden dolayı..
    benim 3.0 var..
    pil bittiğinde hiçbir tuş işlemiyordu ekran sabit kalıyordu..

onun dışında su geçirdiği zaman değerler sapıtır..
    onu da engellemek için yağmurla havalarda jelatinle sarabilirsin km'ni..
    lronometrenin arkasındaki iletken kısımlara su geldiği an değerler sapıtacaktır.

5. scuba1

scuba1 Üye

Seviye:
    Pili değiştirdim ölçüme başladı ama tuşlar yine çalışmıyor.
    Sebebi ne olabilir.Bide pil değiştirince bütün ayarlar sıfırlanıyomu.daha evvel yaptığım km ler komple siliniyormu ?

6. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Cihazın içini açıp tuşların olduğu yeri elanol ile temizlersen büyük ihtimalle tuşlar yeniden çalışır.

7. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet tüm değerler sıfırlanıyor.

8. scuba1

scuba1 Üye

Seviye:
    Arka pil kapağını açtım rüzgarın bol estiği ve gölge olan bi pencere önünde 2 gün beklettim tuşlar çalışmaya başladı.şuan tüm piller dolu olarak sorunsuzca çalışıyor.
    Ayrıca arka pil kapağını pil değiştirdiğiniz bi zamanda çok az silikon gresle yağlarsanız hem rahat kapanıyor dolayısıyla tornavida ile kapama centiği zarar görmüyor hemde conta kaymadığı için deforme olmaktan kurtuluyor tavsiye ederim.
    Cevaplar için teşekkürler.

mziyaeddin bunu beğendi.
  9. Hakan Bahrilli

Hakan Bahrilli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Yeni bisikletimle birlikte Delphi 6.0 aldım. Bisiklete monte ettim. Ayar yapmaya çalıştığımda sol tuşunun çalışmadığını fark ettim. Cihazı geri gönderdim yenisi geldi, yenisine de kutusundan çıkarıp pilini taktığımda kendi kendine ölçüm yaptığını fark ettim. Bisikletin üstüne takılı olsa da olmasa da alet kendi kendine km gösteriyordu. Sabaha kadar 35 km yol yapmış hatta :) Birkaç defa resetledim ama sonuç değişmedi. Onu da gönderdim şimdi üçüncüsünü bekliyorum. Zaten alma sebebim de ömür boyu garanti vermeleriydi. Bu blackburn ben de hiç de iyi bir izlenim bırakmadı açıkçası :unsure:

10. qalip53

qalip53 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar delphi 3.0 kullanan varsa qalip12 hotmail ekleyebilrmi lutfen