Blackborn 4.0 su gecirme problemi ve pil sorunu.

scuba1

Üye
Tepki
35
Selam Arkadaşlar.
Blackborn delphi 4.0 kullanıyorum. bugün sağnak yağmurda bisiklete bindim şuan gösterge sadece bekleme modunda hangi tuşa basarsam değişmiyor. birde amortisöre bağlı okuyucu parcanın pili 200 kmde bir bitiyor normalmi bu.
Son soruda gidonda monteli ekranın pili bitmeye yaklaştığında göstergede herhangi bir "low battery" uyarısı çıkıcakmı yoksa dengesiz ölçümlerden pilin bittiğini kendimizmi anlıyacağız. şu soralar ölçümler aşırı dengesiz.44 giderken birden 12 oluyor ardından 21-10-8 kafasına göre ölçüyor.Sorun nerede olabilir.
Teşekkürler.

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
"Amortisöre yakın takılan sensör"ün pilinin bittiğini nereden anlıyorsunuz? bende 5.0 kullanıyorum 300 km kadar kullandım her şey normal.

Mustafa Fatih Tahta

Aktif Üye
Tepki
70
o dengesiz ölçüm problemi bende de vardı.sonra maşadaki ve jantlardaki o iki parçayı birbirlerine olan konumlarını tekrar ayarladım ve sorun düzeldi.sen farketmeden onlar yerinden oynuyorlar ve zaten milimetrik şeyler olduklarından dolayıdengesiz ölçüyorlar.tabi sende ilk başta iyiydi sonradan pil azaldı hissine kapılıyorsun;)

Burak Coskun

Forum Demirbaşı
Tepki
861
şuan hiçbirşeye basamıyorsan bu su geçirdiğinden değil pilin bittiğinden dolayı..
benim 3.0 var..
pil bittiğinde hiçbir tuş işlemiyordu ekran sabit kalıyordu..

onun dışında su geçirdiği zaman değerler sapıtır..
onu da engellemek için yağmurla havalarda jelatinle sarabilirsin km'ni..
lronometrenin arkasındaki iletken kısımlara su geldiği an değerler sapıtacaktır.

scuba1

Üye
Tepki
35
Pili değiştirdim ölçüme başladı ama tuşlar yine çalışmıyor.
Sebebi ne olabilir.Bide pil değiştirince bütün ayarlar sıfırlanıyomu.daha evvel yaptığım km ler komple siliniyormu ?

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Cihazın içini açıp tuşların olduğu yeri elanol ile temizlersen büyük ihtimalle tuşlar yeniden çalışır.

scuba1

Üye
Tepki
35
Arka pil kapağını açtım rüzgarın bol estiği ve gölge olan bi pencere önünde 2 gün beklettim tuşlar çalışmaya başladı.şuan tüm piller dolu olarak sorunsuzca çalışıyor.
Ayrıca arka pil kapağını pil değiştirdiğiniz bi zamanda çok az silikon gresle yağlarsanız hem rahat kapanıyor dolayısıyla tornavida ile kapama centiği zarar görmüyor hemde conta kaymadığı için deforme olmaktan kurtuluyor tavsiye ederim.
Cevaplar için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mziyaeddin

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Yeni bisikletimle birlikte Delphi 6.0 aldım. Bisiklete monte ettim. Ayar yapmaya çalıştığımda sol tuşunun çalışmadığını fark ettim. Cihazı geri gönderdim yenisi geldi, yenisine de kutusundan çıkarıp pilini taktığımda kendi kendine ölçüm yaptığını fark ettim. Bisikletin üstüne takılı olsa da olmasa da alet kendi kendine km gösteriyordu. Sabaha kadar 35 km yol yapmış hatta :) Birkaç defa resetledim ama sonuç değişmedi. Onu da gönderdim şimdi üçüncüsünü bekliyorum. Zaten alma sebebim de ömür boyu garanti vermeleriydi. Bu blackburn ben de hiç de iyi bir izlenim bırakmadı açıkçası :unsure:

qalip53

Üye
Tepki
1
arkadaslar delphi 3.0 kullanan varsa qalip12 hotmail ekleyebilrmi lutfen