Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Black Jack le asfaltta kullanmayın.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında çağın onat tarafından paylaşıldı.

1. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar schwalbe güzel lastikler üretiyor,malumunuz fabrika çıkışı bir MTB nin üzerine amacına göre bir lastik koyuyorlar, ama biz amacına göre kullanmadığımız için ciddi sorunlar yaşıyoruz. Standart bir MTB de iyi sayılabilecek olan BLACK JACK lastiğini asfaltta hemde ısınmış bir asfaltta kullanmamanızı öneririm. Yada ani frenlemeden, yüksek hızdan kaçınmanızıda...
    Örnek sahil yolunda yüksek hızda ani durmanız gerektiğinde lastik yolla çok az öpüştüğü için siz istediğiniz kadar frenlemede kalın o gene gidebildiği kadar gidecektir. Veya sahil yolunda yüksek hızda S virajlarda kendinizi çimenlerde denizi seyrederken de bulabilirsiniz.:) başıma geldi(acemilik)...

Neyse bu doğrultuda herzaman kullanım şeklinize göre lastik seçin. Aslında bu her motorlu motorsuz taşıtlar için geçerli,

İyi pazarlar, kazasız pedallamalar... UNUTMADAN bugün 200 e yakın bisikletli gördüm sahil yolunda ama malesef ben dahil 10 kişi gördüm kask takan. Unutmayın keyifli turlarınız bir anda ızdıraba dönüşmesin.

selçuktan, sonEr´´ ve dalyan öner bunu beğendi.
  2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Suçu lastikte aramıyor olmanız ne kaddar güzel :) Dişli lastikler ıslaktada çok tehlikeli..

çağın onat bunu beğendi.
  3. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    katılıyorum.bısıklet yolunda gıdıyordum.yagmurda sagnak olarak.hafıf cevırdım gıdonu lastık bir kaydı zor topladım yoksa ucuyordum.arabaların onune..allah korudu gercekten.continental raceking lastiklerim.bende o tecrubeyı yasadıktan sonra duz bisiklet zemininden degilde hafıf beton atılmıs tırtıklı bız yoldan gıttım yanından..

çağın onat bunu beğendi.
  4. Yamaç Eşmeliler

Yamaç Eşmeliler Üye

Seviye:
    Aynı kaza bende de oldu geçenlerde. Bende Schwalbe jimmy kullanıyorum. Lastik yağmurlu havalarda yola tutunamıyor. Bir lastik tüm hidrolik sistemini attık :D

çağın onat bunu beğendi.