bizim ufaklık için uygun bisiklet

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
3.5 yaşında
98cm boyunda
38cm apış yüksekliği
oğlum ve yaklaşık ölçülere sahip yeğenim için iki adet makul fiyatlı bisiklet satın alacağım. Her ikisininde ilk bisikletleri olacak. 3-4 sene (dayandığı sürece) kullanabilirlermi ?

Ayrıca ikisinide baş çevresi 49.5 cm. Kask alırken hangi boyları seçmeliyim ?

Bana önerileriniz ne yönde olabilir. Aklımda Salcano Can 16'' var. Doğru karar mıdır acaba ?

KADRO : 16" BMX .
VİTES : TEK VİTESLİ .
FREN SETİ : V FREN .

http://www.kackarbisiklet.com/upload/picture/canb.jpg

Yardımlarını esirgemeyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI
Scudo

Okay

Üye
Tepki
22
Salcona Can hakkında bir fikrim yok ama çocuk bisikleti için tahta pedalsız bisiklette düşünebilirsin.bence en büyük avantajı hafif olması ve normal bisiklete geçişi kolaylaştırması.
http://store.likeabikeusa.com/merchant2/graphics/00000001/mountain_lg.jpg

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
okay bey
bu modeli gördük ve bizzat denedik. tay tay dı sanırsam adı. yeni başlayan 3 yaş gurubu çocuklar için en önemli konu dengede kalmak. pedal, fren ve denge olayını ayni anda yapmaları oldukça zor olurmuş diye okuyorum hep.

açıkçacı bizim ufaklıkların pek hoşuna gitmedi :) önce bindiler sonra bilindik bisikletleri ister oldular. çocuk pisikolojisi. gerçi tay tay lada 1-2 ay zaman geçirecekler oda var. bende arkasından bir daha masraf yapmak istemiyorum.

Emre Ezer

Üye
Tepki
23
Kazasız belasız sürüşler dilerim, ilerleyen günlerde olumlu yada olumsuz sonuçları yazarsanız benim için de aydınlatıcı bilgi olur.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
teşekkürler emre.
konunun devamını getireceğim.

@Emre Ezer

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
evet bu mesajım ile 50. mesajımı devirmiş oluyorum forumda sanırsam :)

bu bisiklet başımıza dert açtı diyebilirim :p oğlan a.üzeri okuldan gelir gelmez annesi eşiliğinde geç vakitlere kadar bisiklet tepesinde, birde yetmiyor gibi pazar günü benim başımda :rolleyes:

(link)

en tatlı yaşları

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
açıkçası kask kullanımı beni duygulandırdı, onca insan yollarda kasksız giderken, kaska uzaylı giysisi gibi bakarken sizin cocugunuza bu bilinci daha 3.5 yasında kazandırmanız...
Duyarlılıgınız icin tesekkürü borc biliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Emrah TEZER

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Gerçekten çok güzel bir video olmuş, o yaşta bir çocuk için oldukça zeki görünüyor, pedal çevirmek ve bisikleti durdurmak için frenleri sıkmması harika. Hayırlı uğurlu olsun.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
eray bey ve süleyman bey teşekkürler.
ağaç yaşken eğrilir atasözü ile kask bilincini ufak yaşlarda aşılamak gerekiyor. kask ve bisikletin bir bütün olduğunu düşünüyor ve asla kaskını takmadan binmiyor bizim oğlan.
ayrıca bende direksiyon hakimiyeti, pedal pasma ve fren kullanma 3 lüsünü ayni anda kullanabileceğini düşünmüyordum. zamana bırakmıştım. ama beni şok etti yaptıkları :)