Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bizim Müdür

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mustafa Tufan tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Tufan

Mustafa Tufan Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Daha önce öğretmenlerle ilgili bir kaç eleştirim olmuştu. Destek de geldi, tepki de... Şimdi yine benzer bir olay anlatıcam. Bizim okulun müdürü dün bir konuşma yaptı. Aynen şunları dedi:
    "Yerlere çöp atmayın. Yere çöp attım da öğretmen bana vurdu diye de bana gelmeyin. Bir tane de ben vururum."

Bunu söyleyen biri olsa olsa K9 çiftliğinde çalışır. Öğrencileri birer hayvan olarak görüyorlar. Aynı köpek eğitimi gibi şartlanıcağımızı düşünüyorlar. Ne olacak yani; bir öğrenciye vurduğunda ertesi gün Greenpeace üyesi mi olacak? TEMA'nın ağaç ekim etkinliklerine mi katılacak? Bulduğunuz çözüm şiddetle korkutmak mı?

Nasıl bir adamsa değişik demokrasi çözümleri var:
    "Öğrenci, öğretmenle hiç bir şekilde tartışamaz. Öğretmen ne derse kabul etmek ve yapmak zorundadır. Eğer öğretmende bir sorun varsa onu biz zaten hallederiz" diyor. Bu mudur yani?

Önceki müdürümüz bir kız öğrenciyle ilişkisi var diye açığa alınmıştı. (Soruşturma vardı ama bilmiyorum sonucunu.) Yeni gelen de böyle bir adam işte. Bir tanesi düzgün değil mi bu adamların?

Enes ÇALDIR bunu beğendi.
  2. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben böylelerine okumuş ama adam olamamış diyorum.

3. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Biraz sert, ama hak verdigim bir ozdeyis vardir:

"Begenmedigin bir sey varsa degistir. Degistiremiyorsan tutumunu degistir. Bosuna sikayet etme." Maya Angelou

Mehmet Boran ve Mustafa ÖZKARA bunu beğendi.
  4. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim tepkim biraz daha sert bana vurana bende vururum disiplin misiplin dinlemem...

ha bana vurmasını gerektirecek bir durumda yapmam.
    ama olurya hızını alamaz sataşacak sinirini çıkartacak adam arar (olmaz öyle şey diyenleri duyar gibiyim yeni nesil öğrencilerle beraber yeni nesil öğretmenler de çıktı şimdi) işte o zaman beni bulsun ben onu kaşırım...

lise3 e gidiyorum...
    "bana elini kaldıran hocaya cevabım umarım o elin suratıma inerde bende olayın devamından keyif alırım" oldu...

artık öğretmenler kadar biz öğrencilerde kaşarlandık. bizleri insan yerine koymayan hocayı ben şeyime bile takmam...

sınıfta 3 saat matematik dersinden sonra bu sıcakta son on dakika arada bir iki fısıldaşma olunca sizlere bakınca insan görmüyorum diyen hayvanlara bende gerektiği gibi davranırım...

benim yaşımda olan arkadaşlara söylüyorum...
    çekinmeyin ne müdürden nede müdüryardımcısından

size değer verene kesinlikle saygıda kusur etmeyin..

ama bizleri mirer müsfette gibi gören içinden saymadığı küfürü bırakmayanlara da öğretmen muamelesi yapmayın lütfen...

en net örnek...

müdür baş yardımcısının yanına girdiğimde sabah
    "-hocam merhaba günaydın nasılsınız?" dediğim dde
    ne var ne istiyorsun diye cevap veren adam benim umrumda olmaz benim öğretmenim dahi olsa...

bunlar abartı şeyler değil işin en az görünen kısmı...

5. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    öğretmenin hiç bir zaman öğrenciye vurmaya hakkı yoktur.olursa suç olayı disiplin kurulu halleder.olursa dayak,hastaneden darp raporu alıp karakola başvurun.yada millieğitime tam bilmiyorum bende.biz oraya emanetiz,ortada çöp atma nedeninden yada başka saçma nedenlerden dayak yemek hangi ülkede olur? bazı insanlar öğretmenlerin herzaman haklı olduğunu savunur.doğrudur ama böyle saçma nedenlerden dayak yiyen öğrencinin velisi gelince ertesi gün öğrenciyi hedef alır.o davranışı yapan öğretmenin yada müdürün zekasından şüphem vardır.bu benim görüşümdür,biraz ağır oldu ama gerekliydi bu açıklama.6 ay önce dayımın 9 yaşında oğlu kitap unuttuğu için okulda öğretmeni tokatlamış.nedene bakın :( kitap unutmak sorun.okula gidince ben ona vurmak istemedim demiş.hep öyledir zaten :) forumda öğretmen büyüklerim var,onlara saygım sonsuz.sözüm işini gereksiz yere yapanlara,çöp için öğrenci döven,kitap getirmediği için 9 yaşında çocuğa tokat atan ve diğer açıkta bekleyen gerçek öğretmenlerin hakkını gasp eden varlıklara.iyi akşamlar.

6. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tip konular yanlış genellemelere sebep oluyor ne yazık ki. Şunun farkında olmak gerek; Öğretmenler de birer insan ve her grupta olduğu gibi içerisinde kişilik gelişimini tamamlayamamış, ucuz insanlar var.
    Umursamayıp geçmek gerek...

Mehmet Boran bunu beğendi.
  7. Enes ÇALDIR

Enes ÇALDIR Aktif Üye

Seviye:
    Sayın Mustafa Tufan isimli kardeşim. İmza resmindeki olay gerçekmidir.? Gayet rahatsız edici buluyorum gerçek olsada olmasada... Bu resmi kaldırırmısın?

Mustafa Tufan bunu beğendi.
  8. Mustafa Tufan

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Umursamayıp geçersek nasıl ayıklanacak?

9. Mustafa Tufan

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Kaldırdım. Ama keşke mesajla söyleseydin bunu bana... Neyse artık önemli değil.

10. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Keşke hayatımızda ki tüm dertler , anlaşamayan öğretmen öğrenci ilişkileri gibi olsa.

11. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu tip durumları umursamamak lazım bence.Okullarda disiplin kuralları işlemediğini unutmamak lazım.Her meslekte çürük elma vardır.

12. pınar kacakkiz

pınar kacakkiz Forum Bağımlısı

Seviye:
    bak sana ne anlatıcam

3 defa kursa başladım
    3 kez bigginer seviyesinde incigilce öğrendim hiç içimden öğrenmek gelmiyor ama işim gereği mecburum lanet olsun

Neden mi?

Lisedeyim 2003 lü yıllar dınımıfız öğretmen masınını önündeki oturan öğrenvler okula para yardımızda bulunan öğrenciler.
    son sınavı olduk
    sonra hoca sınav kağıtlarını okuyor hesaplıyor notları veriyordu
    bişey sormak için hocanın yanına igidcektim bu iki kız hocanın önünü kapatmışlar hadi hocam hadi diyip duruyorlardı meşgul diye dönecektim ama dönmedim
    yavaşça arkalarına geldim sonra hoca yanlışları sildi test usulüydü sınav doruları işaretledi kıza 45 den mi 65 den mi ne tam hatırlamıyorm 85 aldırdı.
    hoca kafasını kaldırdı göz göze geldik
    tam kapıya doğru yöneldim müdüre gidiriyorum haksızlık bu söyleyeceğim arkadaşlar önüme geçti nolur pınar şöyle pınar(bu yalvaran arkadaşlada sabah tartışmıştık)
    arkadaş hatrına sustum hocadanda tiksindim ingilizcedende o gün bugün öğrenemedim inigilizce hiç içimden gelmiyor.
    nasıl etkilormuş bir hoca bir insanın geleceğini değil mi?

13. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    İngilizce Öğretmeni olarak söyleyebileceğim öğrencilerin biraz daha frene basması...Daha önce Anadolu Lisesindeydim şu an Çok Programlı L. ye geçtim. (Batıya gelebldim) Karşılaşacağım sorunların farkındayım. Bir müdürün öğretmenin arkasında olması güzel. Ama bir öğrenci ilkönce müdürü değil rehber öğretmenini muhattap almalıdır..Öğremenle halledemiyorsanız müdür yrd. en son müdür olmalı.

"ideal ve idealist müdür" herkesin özlemi. memur zihniyetinde olmamalı..ELdekilerle idare etmek zorundayız :)

14. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Çok kötü olmuş sizinki.Resmen kul hakkına giriyor.Takmayın kafanıza olabilir böyle karaktersiz öğretmenler.

Ali Menemen bunu beğendi.
  15. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    Tek sebep bu olamaz Pınar. İngilizce bir devamlılık ve motivasyon olayıdır. Öğretmen işin sadece %20 teknik %20 güdüleme = %40'ı falandır.Benim görüşüm. 1 sene konuşmazsanız Türkçeniz bile azalır. Belirli bi seviyeye gelene kadar hergün pratik yapmak gerekir (TV, internet, okuma kitapları, günlük yazmak falan) Gramere fazla takılmadan duyguları bi şekilde ifade etmeye bak. Grameriniz iyiyse olaya analitik bakarsınız ama Gramere İngilzler bile önem vermez. Konuşma kalıplarını öğrenmek ve bu işi bi hobi haline getirmedikçe zorlamanın bi faydası yoktur, vakit kaybıdır.

16. pınar kacakkiz

pınar kacakkiz Forum Bağımlısı

Seviye:
    öğrenme isteğimi bitirdi o lise hocası
    içimden gelmiyor ingilizce çalışmak olay öğrenenememe değil yada prtik yapmak değil

17. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Önceden öğretmen olmak zor olduğu için tuttuğunu koparan kişiler olabiliyormuş sadece. Şimdi bakıyoruz bütün sınav sistemlerimiz ezbere dayalı. Zeka aramıyor, kişilik aramıyor veya herhangi bir özellik istemiyor. Kitabı ezberleyen öğretmen. Çevremdeki basit insanların bir çoğu şu anda öğretmenlik veya polislik okuyor. Allah çocuklarımıza, torunlarımıza yardım etsin...

Ali Menemen ve pınar kacakkiz bunu beğendi.
  18. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Haklı olduğum yerde haksızlığa uğrarsam o öğretmen için hatası pahalıya mal olur.