Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bizim İçin Klasik Başkaları İçin Bir İlk (Eymir)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Çamkoru göleti turu iptal olunca bir gün öncesinden verdiğimiz ani kararla Pazar günümüzü Eymir'de değerlendirmeye karar verdik.

Saat 10.00'da Güvenpark'ta buluştuk.

Yeni simalar görüyorum. Cinnah yokuşu zorlayıcı olabilir gözlerini korkutmayım diye güzergahı köpekli yol diye tabir ettiğimiz İmrahor Vadisi'ne çeviriyorum. Yemyeşil, trafikten uzak, zaman zaman toprak yol, azcık da köpek var diyip yolun güzelliğini anlatmaya çalışıyorum.

Çok da eğlenceli geçiyor. Köpek demek adrenalin demek, pedala kuvvet demek. Yolda üç azman köpeğin buğday başaklarının arasından koşarak bize geldiğini görünce herkes asılıyor pedallara. Köpek konusunda uzman Serci'yi bırakıyoruz ardımızda. Yavaşlayarak dikkat çekiyor. Sürekli ekipten kopmayın, gruptan kopmayın birlikte gidelim arkadaşlar dememe rağmen arkada kalan Halim ve Murat'ın korkudan geri dönüp kaçtığını görünce kahkahaları tutamıyoruz.

Serci: Bi gitim ikisinin de elinde sopalar iyice geri gitmiş.
    Kevser: İyi ki çabuk davrandın yoksa Kızılay'a kadar giderdi bunlar bıraksan hehehe..
    Halim: ' Len Murat rezil ettin bizi. Ben sana o sopaları almayalım elimize, azdırıcan hayvanları dedim' değil mi?
    Murat: Ne biliyim abi öyle koşarken görünce...

Nihayet huzura varıyor ve Eymir'de minderlerimize kavuşuyoruz. Balık-ekmekten önce biraz uzanıp dinlenmede hemfikiriz.

Çalan telefon ile rahatım bozuluyor. Arayan Serci. "Kevser çabuk kıyıya gel, bak biz karşıki dağdayız." Ayakkabıları giymeye üşendiğimden ayağımda çorap elimde fotoğraf makinası kıyıya kadar ilerliyorum. Bakıyorum bakıyorum göremiyorum. Çıplak alandansa ağaçlık bölgeye sıkışmayı tercih etmiş arkadaşlar bir de bana kör muamelesi yapıyorlar. Bir de siz bakın. Bir şey görebiliyor musunuz?

Hayır değil mi? Ben de zoom yapınca fark ettim.

Yemeğini yemiş bir de çay keyfine geçmişler,

Bu kadar eğlence yeter, güneşin etkisi de yavaş yavaş geçti haydi bakalım yola...

Yola çıkana kadar yediklerimizin etkisi çoktan geçiyor. Acaba bir de gözleme mi yesek diyenlere aman sakın rampaya vurucaz kendimizi vallaha çıkamayız diye uyarıda bulunuyorum.

Rampanın ortasında müthiş bir manzara ve artsitik pozlar...

Derin derin nefes alın, bu güzelliği trafikte arayacaksınız... :wink:

Bir gezimizi daha burada tamamlamış olduk. Bizim için rutin ama bazı arkadaşlar için bir ilkti Eymir'i görmek. O yüzden onların aldıkları tad adına ayrıca mutlu oldum.

Belki biraz zorlayıcı yokuşlar oldu ama unutmayın hayat da iniş çıkışlarla doludur. Bunların hepsi birer tecrübe. .;

Sevgiyle kalın efeeeem... hşç..

2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    tebrik ederim geziniz güzel olmus ve paylşılan resimler hoss resimlerde dikkatimi çekti herkes aynı yerde poz vermiş son fotolarda

3. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yine keyifle izledim fotoları ,paylaşım için sonsuz teşekkürler. gezilerinizin devamını diliyorum..

KevSerSeri bunu beğendi.
  4. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    valla arkadaşlar harika resimler sizinle bi tura çıkmayı düşünüyorum

5. Reob

Reob Yeni Üye

Seviye:
    az önce bende gölbaşı na gitmişken eymir e süreyim dedim ama sıcağın etkisiyle ahlatlıbel-incek ten döndüm şimdi o yeşilliği görünce canım çekti.çok güzel eğlenmişsiniz,eymir'in tadı bir başka.

KevSerSeri bunu beğendi.
  6. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Hocam o manzarada da poz vermemek olmazmış hani :)

Çok güzel bir gezi,bizde Sudüşen şelalesindeydik,kıskandım sizi ama oraya gitmeseydik daha çok kıskanırdım vallaha .Bu sezon tüm Türkiye'de bol gezili,kazasız belasız geçer inşallah.

İstanbul'dan sevgilerle,

Taner.

7. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Orası yokuşun bitmek üzere olduğu noktaydı. Ben de ödül olarak herkesin fotoğrafını çektim... ;)

Yolunuz buralara düşerse her zaman bekleriz...

İnşallah bizim de temennimiz o yönde... Şöyle güzel bir şelale turu yapmak da bizim için şart oldu. Sıcaklar arttıkça insanlar serinleyecek yer arıyor...

8. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    beni neden çağırmadınız:D:D:D