Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bizim için en güvenli olan kask

Konu, 'Giyim' kısmında bedo tarafından paylaşıldı.

1. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG]sizce bu kask xc kasklarına göre daha güvenli değilmi

2. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha güveli ama her katagolinin bir kaskı var bedo:) Buda dh Kaskı...

3. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    evet kesinlikle bu bir dh kaskı ama xc kaskları yüzümüzün %70 korumuyor bu yüzden ben dh kaskını daha iyi buluyorum daha çok güven veriyor ve kafada kek gibi durmuyor sizce

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bedo, derdin karizma ise evet, karizma görünüyor yarım tip kasklara göre.
    Sağlamlık ise, yine yarım tiplere göre daha sağlam olduğu aşikar.

Fakat, o kaskı alıp da yazın 35-40derece sıcakta, güneşin altında, o kask kafandayken ve bisikletle hareket yaparken seni görmek isterim :)
    Emin ol, ilk 5.dakikada çıkarıp atarsın o kaskı ve bir daha da giymezsin.

Her yarım tip kask, xc kaskı değildir.

Sizin kullanmanız gereken, hardshell denilen sert yapıya sahip fakat yine "yarım tip" trials, freestyle ve benzeri kategorilere uygun kasklardır.

nuriaktürk bunu beğendi.
  5. photodude

photodude Yeni Üye

Seviye:
    yani street & dirt icin kullanilan kask:

6. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    bence bu tamamen kişisel bir olay. açıkçası bende DH kask ile kendime daha çok güvenirim. küçük bir örnek olarak, pazar günü üç kişi modaya gittik atladık zıpladık merdiven indik. merdiveni son inen arkadaş son merdivende takla attı ve çenesini sert bir şekilde yere vurdu. sixsixone gloss black kaskına benzer bir kaskı vardı. tahmin edin çenesine ne oldu?...

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  7. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    evet benim demek istediğimde kesinlikle bu yani çene kısmını koruyan kask olsaydı yani dh tarzı bir kask bir şey olmazdı:mad: :( ;)

8. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    bilen biliyor ben birşey demiyorum .

9. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    sevgili photodude street & dirt yaparken hiç kask kullanmayanlarda var . bence sizin gibi konuya hakim birisinin önere bileceği başka kasklarda mutlaka vardır.
    bana bu tür kasklar korumadan daha çok böyle bol kayışlar la bol kıyafetlere uygun kafada sağlam durmayan aksesuarlarmış gibi geliyor yanılıyorsam özürdilerim. sanki sadece şekil olsun azıcıkta korusun gibilerinden takılıyor diye düşünüyorum.
    ama tabiiki herkesin kendi tercihi kendisini nerede ve nasıl gormek istemesi ile ilgili olan bir konu .

bedo bunu beğendi.
  10. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    konunun başlıgı bizim için en güvenli olan kask yazıyor ama aslında herkes için en güvenlisi fullface kasktır zaten. tabi ki kategoriye göre değişir ama xc kategorisinde yarışırken fullface kask takarsan çok fazla tepki çekeceğini sanmıyorum sadece o şartlarda diğerlerine göre kafan daha fazla terler vs... kendine en uygun nasıl görüyorsan o kaskı kullan bence

11. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben daha kask kullanmayan birisi olarak pek fazla bu konuda bilgi sahibi değilim .(en yakın zamanda kask alıyorum)acaba şu linkte http://www.youtube.com/watch?v=9ev64NlsH_k düşen arkadaş hangi kaskı kulansaydı o hale gelmezdi acaba yorumlarınız ve bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler

12. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    abi o video ne öyle yaaa adamın kafası parçalanıyo :( :( :( :( :(

13. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    evet bende bu video dan sonra kesin bir kask alıyorum ve büyük bir ihtimalle dh kaskı alıyorum

14. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    ben gene bişey demiyorum .sadece aslan mchael diyorum :in: :in: . arkadaşlar mükemmel bisiklet kullanabilirsiniz ama bazen hayatta sadece birkez hata yapabilirsiniz ve o hatada kendinizi nekadar koruduğunuz inanılmaz önemli olur kendinizi böylemi görmek istiyorsunuz .

bedo bunu beğendi.
  15. photodude

photodude Yeni Üye

Seviye:
    En guvelinilir kast fullface denilen, motocross yarislarinda kullanilan kasktir, bunda hic suphe yok. Downhill ve freeridecilar da bu kaski kullaniyor, bende hizli inis yapacagim zaman kullaniyorum. Fakat street icin onermem cunku hiz olmadigindan fullface kask yeterince havalanamayak. 10 dakika sonra icinde tursu gibi olursun. Kendi deneyimimden yaziyorum...

16. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    size kesinlikle katılıyorum yorumuz çok güzel teşekkürler ;)

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  17. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    Bazı arkadaşlarımız sen böyle freeride, downhill mi yapacaksın ki streetbike de veya xc de gerek yok diyorlar hızla aşağı gidilmediği için rüzgar olmazmış dolayısı ile terlermişiz bence de çok haklılar seyretmesi çok zevkli olan liki tıklayalım hepbirlikte. şahsen seyretmesi, hele hele bide yapabiliyorsanız süüüper.
    http://www.metacafe.com/watch/326763/freeride_fun/
    http://www.youtube.com/watch?v=TUz-xrQfILg

ne güzel görüntüler değilmi hep birlikte mutlu olduk, heveslendik vee bisiklete binmeye karar verdik
    şimdi bu noktada iki şeçeneğimiz var linklerdekilerinde bizler olabileceğimizi varsayalım
    1. terleyeceğiz performans düşecek hareketler belki bozulacak vb sıradan bisikletci olacağız
    2.terlemeyeceğiz birinci olacağız, yanağımız falan çizilse de önemli değil herkes ne cesur pek de kabiliyetli. diyecek aferim diyip alakışlayacaklar.
    bu noktada lüfen vaktiniz varsa linkleri tıklayalım önce terleyenlere bir bakalım

http://www.youtube.com/watch?v=a1hKedufoNw
    http://www.youtube.com/watch?v=JjvwbRpyL9E

bir de bu arkadaşların ne tarz yaptıklarını bilmiyorum ama hiç terlemedikleri ortada zahmet olmassa bunları da seyredelim lütfen
    http://www.youtube.com/watch?v=0xvy7TQi3RQ
    http://www.youtube.com/watch?v=5A86pdw0-Dg
    http://www.youtube.com/watch?v=kZn7DuFAq0U

siz karar verin kendinizi nerede görmek istediğinize ve kendinize neyi yakıştırıp neyi yakıştırmadığınıza ve tabikide terlemek isteyip istemediğinize .

Not : Sevgili dostlar inanın terlemek bilimsel olarak da kanıtlanmıştır son derece faydalıdır.

18. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Beyfendi siz neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz ben anlayamadım?İmalı imalı laflar ediyorsunuz birde.Alın bir fullface kask rahatlayın kendinizide yormayın bu kadar.Ben şahsen pişman oldum size fullface kask takabilirsiniz demediğim için.
    O zaman herkes arabasının içine çelik konstruksiyon taksın ralli arabalarındaki gibi.Ne olur ne olmaz takla atma ihtimali var.Her spor dalının kendine özgü giyim ve korunma tarzı var.

19. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hakan Bey bisiklet disiplinleri ve bunlara "uygun" olarak üretilmiş kask modelleri bellidir.
    Kendisini daha güvende hissetmek isteyenler farklı seçenekleri de tercih edebilirler tabi. Ayrıca yüzü tam kaplayan kaskların da daha büyük maliyetler demek olduğunu unutmamak lazım. O yüzden geçtim tam kapalı kaskları, 5- 10 YTL'lik kaskları alıp taksa tüm bisiklet severler yüreğim yanmayacak... Bir sürü kasksız bisiklete binen insan var ne yazık ki :(.
    Ayrıca yol bisikletçileri kimi tırmanış etaplarında kaskların fırlatıyorlar.
    Yine Tour de France'ta da kaza yapıp ölen "kasklı" sürücüler var, ben eminim ki o kazaların ardından da hiç birinin aklına yüzü tam örten kasklar almak gelmemiştir.
    Kendi seçtiğiniz bisiklet disiplinine göre kask seçimi yapmak güvenlik-konfor dengesini kurmak için önemli bir konu. Ancak daha güvenli olduğu için de daha kapsamlı olan modelleri seçmek tabi ki sizin elinizde.

20. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    Siz niye alınganlık yapıyorsunuz ki. isminiz geçiyormu. imalı laflar konusuna gelince herkes önce kendi mesajlarına bakmalı.

Bunlar benim kişisel görüşlerim kabul ederisiniz yada etmessiniz . sizin bileceğiniz bir iş. ben yinede sizinkilere saygı duyarım.
    çizik konusuna gelince yaşayan bilir demiştim . bendeki çiziklere sizin sahip olduğunuzu düşünmüyorum .
    o yüzden de bu konuyu önemsiyorum streetbike ta xc de kulannamazsın diye bir yasak varmı . takanda var .takmayanda var. herkes mükemmel bisikletçi ve yarışçı olamak mecburiyetindemi .niye bu kadar kızılıyorki.
    giyen terler .Takın kullanın demek suçmu anlayamadım.
    Tabiki sizin idealleriniz vardır herşeyin en ince ayrıntısına kadar hesabınızı yapar kendi risk payınızı da düşünür ne kullanmanız gerektiğine siz karar verirsiniz .
    Bu tip sporlarda ölümlerin çoğu kafa travması nedeniyle oluyor. Riskli sürüşlerde mutlaka fullface kask diyeceğim. herkes kabiliyetine , eğitim düzeyine ve tecrübesine göre riskini belirler.
    Bu sizi lütfen rahatsız etmesin bu sporu amaçlarına uygun olarak yapanlar risklerini elbet benden çok daha iyi biliyorlar. .

kasksız bisiklete binmenin yasak olduğu bir dünya hedefliyorsak riskli sürüşlerde max. koruma istemenin neresi bukadar sizi kızdırıyor anlamadım. Bırakın insanlar kendi seçimlerini kendisi yapsınlar.