Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bizi kimler yönetiyor bakalım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Buzgan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Biliyorsunuz foruma siyasetle ve bunun gibi boş işlerle ilgili mesajlar yollamam fakat bu siyasetle değil insaniyetle ilgili !!!

Görme engellileri yendiniz, tebrikler

Nuray BABACAN / ANKARA

Engelliler Haftası kapsamında 12 Mayıs’ta milletvekillerinden oluşan Meclisspor, sadece yüzde 20 görme yeteneği olan engellilerden oluşan Başkent Görme Engelliler Spor Kulübü takımıyla dostluk maçı yaptı.

MTA tesislerinde oynanan maçtan önce jest yapmayı planlayan milletvekilleri, ilerleyen dakikalarda hırslandılar. Futbol topu bacaklarının dibine düşene kadar görme imkanı olmayan engellileri yenmek için heyecana kapılan milletvekilleri maçı 7-3 kazandı.

Vekillerin maçı 7-3 aldığını öğrenen Aile ve Kadından Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, sahaya çıkan 11 milletvekiline tek tek mektup gönderdi. Çubukçu, sitem dolu bir dil kullanarak, "Bu büyük başarınızı kutluyorum. Bu yöndeki başarılarınızın devamını bekliyorum. Unutmayın, galiptir bu yolda mağlup olan" dedi. Çubukçu cümlelerinin sonuna ünlem koydu.

Kimsesizlere 3 gol Mektubu alan milletvekilleri, ertesi gün Meclis’e geldiklerinde Çubukçu’nun yüzüne bakamadılar. Bazıları "Vallahi ben masumum, hiç gol atmadım" derken, bazıları da "Maça berabere kalalım diye çıktık ama insan oynarken öyle hırslanıyor ki kendimizi kaptırmışız" diyerek savunma yaptı. En çok sitemi de 4 gol atan Necdet Budak aldı. Çubukçu, "Geçen yıl da kimsesiz çocuklarla maç ayarlamıştık. Onlara moral olsun diye. O maçı da 3-2 aldılar. Çocuklar maç sonrasında ağladı, zor susturduk" dedi.

İşte büyük zafer kazanan vekiller

Harun Tüfekçi (Meclis Divan Üyesi-Konya Milletvekili), Hüsnü Ordu (Takım kaptanı-Kütahya Milletvekili), Hüseyin Mert (Kaleci-İstanbul Milletvekili), Zekeriya Aslan (Afyonkarahisar Milletvekili), Haluk İpek (Ankara Milletvekili), Abdurrahman Arıcı (Antalya Milletvekili), Mevlüt Çavuşoğlu (Antalya Milletvekili), Mehmet Günal (Antalya Milletvekili), Fahrettin Poyraz (Bilecik Milletvekili), Bayram Özçelik (Burdur Milletvekili), Metin Kaşıkoğlu (Düzce Milletvekili), Necdet Budak (Edirne Milletvekili), Saadettin Aydın (Erzurum Milletvekili), Fevzi Şanverdi (Hatay Milletvekili), Nevzat Korkmaz (Isparta Milletvekili), Enver Yılmaz (Ordu Milletvekili), Fatih Öztürk (Samsun Milletvekili) Adem Tatlı (22. Dönem Giresun Milletvekili), Hacı Turan (22. Dönem Kırşehir Milletvekili)

2. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    yazıklar olsun diyorum onların varlığı en büyük moral kaynağımız:(

3. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Böylelerine ne desek boş. İnsan olana laf söylenir ki hatasını anlasın, bir daha aynı hatayı tekrarlamasın. Umarım bu dostluk maçları tekrarlanmaz. Tekrarlanırsa neler olacağı aşikar.

4. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    daha cep telefonunun yes ini no sunu bilmeyen ülke yöneticileri var bu neki.tabi bize müstehak bunlar.insanlar layık oldukları gibi yönetilirlermiş.bizim de layığımız bunlar demekk ki...

5. mzkaraaslan

mzkaraaslan Kıdemli Üye

Seviye:
    Eee o zaman sizi görelim mecliste. ? iyilik yaparsınız.

6. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    benim ülke yönetmekle ilgili iddiam yok.ama cep telefonu nasıl kullanılır bazılarına özel ders verebilirim.hemde ücretsiz.nasıl iyilik ama...

Bulunmaz ve SerdarAktas90 bunu beğendi.
  7. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    kendini bile idare edemeyen milletvekilleri bizimi idare edecek pehh!!

SerdarAktas90 bunu beğendi.
  8. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    istediğin kadar ders ver insanın belli bir yasdan sonra kafa basmaz artık burakında gençler ilğilensin teknoloji ile.

cruphasulie ve SerdarAktas90 bunu beğendi.
  9. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha öncede kimsesiz çocukları yenmişler, 3-2...!

Vallaa bravo dedim yani..:eek:

10. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    " Geçen yıl da kimsesiz çocuklarla maç ayarlamıştık. Onlara moral olsun diye. O maçı da 3-2 aldılar. Çocuklar maç sonrasında ağladı, zor susturduk" dedi "

tabi üzücü bişey bu ama ben o "çocuklar ağladı zor susturduk" lafına hala gülüyorum gözlerimden yaşlar geldi. valla yazık yaaa.

11. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Söyliyecek kelimeleri bir araya getiremiyorum.

Ne söylesek az.

Üzücü bir durum.

SerdarAktas90 ve mstfa_gny bunu beğendi.
  12. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Güleriz ağlanacak halimize,
    İlletvekillerini kutluyorum bu büyük dünya kupası maçını 7-3 gibi farklı bir skorla aldıkları için
    şu maça asıldıkları ve hırslandıkları kadar ülkemizin menfaatine olan çalışmalar içinde hırslanıp asılsalar ya,NERDEEE onlar maaşlarına ve maçlarına asılırlar.Gerisi meclis yemekhanesi