Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bize özgü bir ahlaksızlığın turnusol kağıdı: bisikletforum forması

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletforum forması tükenmiş. tükenmekle kalmış olsa iyi, çıktığı ilk gün yağmalanmış. Pekide cancağızım bu forma çıkmadan evvel yapılan survey/sondaj/anket adı her ne ise 2000 katılımcı girer oy kullanır beklentisi içerisindeyken forumun yöneticileri bu ankette sükutuhayale uğramamışlarmıydı. anket ittirmeyle kaktırmayla ben diyeyim 300 sen de 400 iştirakçiden sonra mecburen mecburiyetten kapatılmıştıki hedeflenen 2000 katılımcı sayısı anca mayıstos ayında dolabilirdi. E kaç kişi gönülden istemiş ben diyeyim 300 sende 400. Şimdi ise bisiklet forum forması elvis presleyin long playi gibi yok satıyor. Bu ne menem bir iştir anlayabilmiş değilim. Anlayan varsada beri gelsin. Belkide hiç bir emeği, çorbada en ufak tuz kırıntısı bile olmayan vatandaş kitlesi, formayı % 50 tenzilatla satışa geçmiş AVM gibi sabahından yağmalamış. Formanın bu kadar teveccüh görmesi tamam bizide sevindirir ama tekkeyi bekleyeninde çorbayı içmesi gerekir öyle değilmi.

Ömer KARAN ve Çetin ŞAHİNÖZ bunu beğendi.
  2. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sanırım zaten bu yüzden az basıldı forma. Ankete katılım bu derecede iken alım ne kadar olabilir ki diye düşünüldü haklı olarak.

Tahminlerin üzerinde satış olunca da durum bu ahvalde.

Ama merak ediyorum sakıncası yoksa şu ana kadar ne adet satıldı forma DELTA BİSİKLET açıklar mı ?

3. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Forum yöneticileri belirli bir şifre vererek formayı sadece üyelerinin satın almasını sağlanabilirdi. Böyle bir uygulama oldu mu olmadı mı ? Görünüyor ki olmamış herkes önüne gelen almış.

Sefa bunu beğendi.
  4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Formayı en başından beri takip ettim,destek-öneri'de bulunduk.Sponsorluk bilmem diğer işlemler hakkında en ufak bir bilgim yok lakin Formayı ucuza almamıza vesile olan Sponsor,tasarlayan yada üreten en sonunda'da ucuza alan müşteriler herkesin belli bir kazancı yada tasarrufu varsa ortada bir sıkıntı yoktur.Bunu alacak kullanacak kesim belli yani sonuçta ha alıp internette bilmem daha üst fiyata satanları görürsem gerçek fiyatını yada satış yerinin linkini atarım haksız rekabet olmasın diye...İlçemizde bisiklet kullanmaya yeni başlayan yada bu spora yeni tutunmaya başlayan genç öğrenciler normal fiyata alamıyorlardı (50-80 tl piyasası) söyledim böyle bir şey olduğunu belli bir sipariş aldık bugün yarın formalar stoklara girince siparişimizi vereceğiz 8 siparişimiz var bunlardan 4'ü foruma üye,duruma görede tekrar alacağız.Zaten belli bir arz-talep ortamı yada potansiyel tespiti için anket açıldığını düşünüyorum şuan ne kadar satarlarsa o kadar kardır...Boşuna 2000 hedef konulmamıştır.

5. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mehmet kardeşim (arkadaşım, abi, yaşını bilimiyorum)
    Eleştirinde haklısın, ben de katılıyorum. Ancak 'ahlaksızlık' çok ağır bir itham. Yazdıkların arasında bu ithamı gerektirecek bir şey göremedim. Sadece bunu belirtmek istedim...
    Saygılar

6. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Oktay Beye katılıyorum. 29 Martta bisiklet aldım ve 4 Nisan da foruma üye oldum. Henüz formayı almadım. Sen almadan almayayım mı? Forumda "Devrecilik" mi yapalım?

7. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Insanlar bisiklet sporunu severek yayginlastirsin, bu tür ekipmanlar sponsorlar sayesinde ucuzlasin hatta kaskindan eldivenine kadar sponsorlar sayesinde ucuza faydalandirip insanlar bu sporu kaliteli bir şekilde de ucuza yapabileceklerini farketsinler biz formayı bir ay geç alalım. Sonuçta sponsorlar reklamdan alıcılar da fiyattan memnunsa birşey diyemeyiz ama en azından şu forumda bu formanın basilacagindan en başından beri haberdar olanların kendi fikirlerini belirtmesini hepimiz isterdik. Sonuçta sitenin ve üye olanların forması, herkesin memnun olması gerekir tasarımdan.

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sevgili dostum erkan, yaş önemli değil yeterki gönüller bir olsun. Bizim çocukluk zamanlarımızda ahlaksızlık kavramı daha geniş tanımlı olarak kullanılırdı. İstifçiye, üçkağıtçıya, fırsatçıya, terazinin ayarını bozana, karaborsacıya, tezgahaltıcıya, tefeciye ahlaksız denirdi. Cemiyette birisine ahlaksız adam yaftası iliştirildimi o insan için ölüm fermanı olurdu, insan içine çıkamaz rezil i rüsva olurdu. Şimdi bu meziyetlere sahip olanlara gemisini kurtaran kaptan gözüyle bakılıyor, methiyeler düzülüyor, örnek insan olarak parmakla gösteriliyor. bal tutan parmağını yalar baş üstünde tutulan dönem tabiriyle in olan bir vecize haline geldi. Bilmem yanlışmı düşünüyorum. Biz aile , mahalle, cemiyet terbiyemizi 40 yıl öncesinden aldığımızdan biraz daha köşeli biraz daha sert konuşuyoruz.

9. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    formaların birde mağazada nakit ile satıldığı (kredi akrtı kabul edilmiyormuş) yönünde bir duyum aldım.
    inşallah yanlış duymuşumdur.
    zira forum forması alacağız diye vergi kaçakcılığına alet olmak istemem.
    .
    benim tahminim sponsorlar ile sınırlı sayıda forma için anlaşma yapılmş olabileceği yönünde.
    sonuçta daha çok forma demek demek daha çok sponsor desteği demek.
    .
    ama neticede ankete katılsın veya katılmasın yarı fiyatına bisiklet forması olunca herkesin bunu almak isteyeceği çok aşikardı.
    bu yönde adımlar atılmalıydı

10. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Maalesef(!) doğru düşünüyorsun, yine katılıyorum sana. Acı ama öyle. (yaş mesele değil, hitap için demiştim :)) Nükteli yazılarını severek okurum. Selamlar Kayseri'ye...

11. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence hatalı düşünüyorsunuz. Formanın nakit ile satılması değil fiş-fatura düzenlenmeden satılması vergi ile ilgili bir konu olur ancak.

12. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahlaksızlık bunun neresinde ki.
    Ben de yeni bisiklet aldım, foruma üye olalı kısa bir zaman oluyor. İşimden fırsat bulduğumda gelip burada bir şeyler okuyorum. Forma konusunu da yeni öğrendim, gayet de hoşuma gitti, bir tane alsam mı acaba diye fiyatını araştırıyordum. Ama eğer diyorsanız ki seni dışlıyoruz, hepi topu 3-5 şey yazmışsın foruma, ankete de katılmamışsın, ahlaksızlık edip bir de formamızı alma. Almayayım madem, ne yapalım.

13. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Topa biraz sert girmişiz gibi geldi :) Kâr' ın pek dikkate alınmadığı forma satış bedelinden anlaşılmakta iken, satılmama durumunda ortaya çıkabilecek mali kayıp riskini bertaraf etmek adına ilk siparişlerin sınırlı yapılması ticari hayatta sık görülen bir durum. Firmanın, mevcut talebi yeniden değerlendirip yine aynı amaç doğrultusunda tekrar üretim yaptıracağını düşünüyorum. Ancak; fiyatın makul oluşunu fırsat olarak görüp toptan almaya çalışan uyanıklara da söylenecek bir çift söz var. Alımlarda birim sınırlaması koyulabilir, bu defa da farklı üyelikler üzerinden yine fazladan tedarik yolunu seçebilirler !!!

14. Mert N. Kök

Mert N. Kök Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben oyladım ama almadım, ki oyladığım da seçilmemişti onu nasıl yapcaz? Kaybeden oy kullananlar da almasın bence :)

Şaka bi yana, bi çözüm üretilecektir umarım.

15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    stoklar bitene kadar neredeyiniz

baris34ince ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  16. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Alan istediği kadar alsın, ne var bunda. Bir kaç hafta geç alırsınız formayı.
    Ben de almadım henüz. Dert etmiyorum kalmadı dıye.
    Burada maksat Forum'umuzun adını taşıması, üye olmayan giyerse reklamımızı yapmış olur.

Bülent Oğuz ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  17. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Benimde almaya daha fırsatım olmadı. 10 gün içinde kızıltoprak şubesine gidip almayı planlıyorum.

Bence eğer herhangi bir sınır yoksa isteyen istediği kadar alabilir. Sonuçta bundan kazançlı çıkacak olan biz bisikletçiler olacak. Yyolda giderken aynı formadan birinde gördüğümüzde mutlu oluruz. Hatta hiçbir şeyden haberi olmayan acaba bu bisikletforum nedir diye internetten girip bakarak siteye üye olur forum daha da canlanır.

Bülent Oğuz ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  18. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Almıcam hiçte almaya niyetim yok....

19. bdevrim

bdevrim Yeni Üye

Seviye:
    Aksaklıklar zamanla çözülür. Yaz geldi hop acele forma forma olayı degilki bu ilk defa bir milli bisiklet forması yapmışız sabredelim yeni ürünleri gelsin hep beraber alalım güzelce giyelim sevgili pedalseverler. :)

Bülent Oğuz bunu beğendi.