Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bizde abartıyormuyuz? - Alex Dowsett

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Alex dowsett'i bilirsiniz. Team Moviestar takımının bisikletçisi. Üst düzey bir pro bisikletçi

Bugün twitterda attığı mesaj evlere şenlik

Utanç verici diyor. Bir bisiklet dükkanına 29 dişli taktırmaya gittim. 27 dişli var sanıyordum. 29 varmış meğer diyor.

Neresinden tutsan garip

1.bu seviyede bir bisikletçi kullandığı dişlilerden bihaber

2. 29 dişli kullanıyor. Hani 32 kullanan da var ama bizim yolcuların çoğu yiğitliğe bok sürdürmemek için 25 dişli bile kullanmaz arkada

3.Adam bisiklet mağazasına gidiyor. Takım buna dişli vermiyor mu ?

İlginç . Siz ne dersiniz ?

Cyclist999 bunu beğendi.
  2. Deniz Baklacı

Deniz Baklacı Sadece Bisiklet

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben 11-32 kullanıyorum göğsümü gere gere :) 11-23 ya da 25 ile Erciyes yolunda telef olan çok yolcu gördüm. İmaj hiç bir şeydir, susuzluk her şey.

3. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Alex'i bilmiyorum ama ben 2013'te ikinci bisikleti aldığımda rublede 11-28 var sanıyordum (ya da bana öyle söylenmişti). Hiç dişlileri tek tek saymak veya kodlarına bakmak aklıma gelmemişti. İki yıl sonra dişliler harap olup da yeni bir ruble alırken usta, 11-28 değil de 12-25 kullandığımı söyleyince inanmamış, yaprakları elime alıp tek tek saymıştım. 39/25'le dik yokuşlarda boşuna harap etmişim kendimi. Yeni rubleyi 11-28'lik taktırdım tabii. Açıkçası kendi performansına odaklanan bir pronun (ki bu performansını düşünen bir antrenörü de var!) kullandığı bisikletin bu detaylarıyla ilgilenmesi de bana göre pek anlamlı değil çünkü bunu düşünen teknisyenleri var. Ayrıca dişli sayısı bacaklarındaki kuvvetten öte nerede kullandığıyla ilgili; kişinin pro olması 29 kullanmayacağı anlamına gelmez. Sorun şu; 90 kadansı yokuşta koruman gerekiyorsa 32 dişli ruble de kullanırsın, ama daha düşük kadansla aynı hızı 25 dişlide de yaparsın; hangi kadansta güç ekonomisi yaptığın ise dişli sayısından daha önemli -ki güç ekonomisi yüksek kadansta daha rahat yapılır.

4. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    28 olmadan olmaz...:)