Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisklet seçmeme yardım edin lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Günay Savaş tarafından paylaşıldı.

1. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim ve bir bisiklet almaya karar verdim. Ancak bu konuda oldukça cahilim. Bütçe olarak da çok pahalı birşey alamayacağım. Online alışveriş sitelerinden biraz inceleme yaptım. Salcanonun iki modelini beğendim. Bianchinin de bir modeli.

Salcano NG 650
    http://www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=34
    Salcano NG 700
    http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=13526

Bianchi JUMP
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=19

Üçü 350-380 tl aralığında. NG 700 bazı alışveriş sitelerinde var ancak salcanonun kendi sitesinde yok, bu durumu anlayamadım. Sizden bu üç bisiklet arasında seçim yapamama yardım etmenizi rica ediyorum. Bunların dışında bu fiyatlara yakın başka önerileriniz olursa onları da değerlendirebilirim.

2. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    sanırım 2009 modellerde çıkarmamıştır salcano bu modelleri

3. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    NG650 yi çıkarmış ancak NG700 ü çıkarmamış bu yıl. Salcano firmasını arayıp sordum, geçen yıldan stok kalmış olabilir alışveriş sitesinde dediler. Peki bu bisikletlerden hangisini seçmeliyim? Yardımlarınızı rica ediyorum.

4. Ender Ertürk

Ender Ertürk Üye

Seviye:
    Salcano NG650 al derim.Diğer bisikletler çok hantaldır dır bu modele göre.

5. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    NG650 almaya karar verdim. İnşallah yarın bulduğum dükkandaki tek siyah 650 satılmaz.

6. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    NG650 aldım arkadaşlar ancak nasıl bir servise denk geldiysem hiçbir ayar yapmamış. Viteslerin bazıları geçmiyor. Sele oturunca aşağıya iniyor. Frenler canta sürtüyor. En kötüsü de ön tekerlek yalpalıyor ve maşanın sol koluna daha yakın duruyor. Ön lastik cantın içine her yeri eşit şekilde girmemiş. Yarın tekrar servise götüreceğim ama adama hiç güvenmiyorum ne yapmalıyım. Benim yapabileceğim birşey varmı. Yardımcı olurmusunuz.

7. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Yapacak birşey yok. Adamın başında bekliycen, biraz ağırlığını hissettiricen, sürekli adamın işine karışıcan (aman abi şurası böyle, şöyle diye). Tüm işlemler bittikten sonra bir deneme sürüşü yapcaksın ve mutlaka olmamış yerler olacak, tekrar adama gidip eksikleri söyleyeceksin:)

Eski bir NG600 kullanıcısı şunu söyleyebilirim, salcano'nun bu modellerdeki frenleri çok kalitesiz ve ayar tutmadı bende bir türlü. Daha sonra alt model bir shimano ile değiştirmiştim. Umarım gelişme olmuştur, yoksa sizde değiştirme yoluna gidebilirsiniz belki.

8. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    adamın başında durma şansım yok çünkü adam psikolojik sorunlu. durursam sorun çıkar kesin. bende bugün aldığım yere teslim ettim ve tüm problemlerin giderilmesini istedim. bakalım yarın arayacaklar. ancak ön lastikte sorun var gibi geliyor bana.