bisitletle uzun yolculuk

ozgurec

Üye
Tepki
0
İsim
ozgur
bisikletimle uzun yola çıkmayı düşünüyorum fakat aklımda çok soru var bunlardan ilki elimdeki bisiklet uzun yol için yeterli mi ? yeterli değil ise neler yapmalıyım ? 20150916_151233.jpg 20150916_151210.jpg

Scudo

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Uzun yoldan kastınız nedir ?
Ben 1.000 km anlarım belki siz 100km anlarsınız

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
market bisikleti ile bile uzun yola çıkılır şeklinde gaz verebilirler şimdi. Benim tavsiyem çıkma olacak.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@ozgurec
Önemli olan içinizdeki istek. Eskiden insanlar bu tür bisikletlerle Türkiye turu yaparmış. Ama diyebilirim ki idmanlıysanız zorda olsa başarabilirsiniz. Ama zor

ozgurec

Üye
Tepki
0
İsim
ozgur
@ahmtayd
daha kolay olması için yapmam gerekenler neler

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Bir yol bisikleti edinseniz hiç fena olmaz, carraro sportive serisi gibi, salcano city sport serisi gibi bisikletler yani. Bunun yanı sıra bagaj, heybe bagaj, yama seti, pompa, yedek iç lastik, kask, eldiven, tayt, ihtiyacınız olan her şey.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

yey52

Üye
Tepki
28
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Kron
@Osman Tuğrul

Tur bisikleti olacaktı sanırım yanlış olmasın.

Borntobewild

Aktif Üye
Tepki
681
Bisiklet
b'Twin
Her bisikletle uzun tura çıkılabilir. Bu bisikletle uzun tur yapabilirsin.Yalnız konforlumu olacak yoksa acılımı bunu bisikletin ve ekipmanın belirler. Sağlam ekipman sıfır sorunla turu bitirmeni sağlayabilir, aynı zamanda hiç bir sorun yaşamadan, bu bisikletle de turu bitirebilirsin. Önerim, bütçene uygun daha iyi bir bisiklet edinip öyle tura çıkman. Tabi bunlar benim düşüncem. Yoksa bu bisikletle İtalya'ya kadar bile gidebilirsin. Önemli olan içinde ki istek..

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@yey52 Yola gideceğim yol, tura gideceğim tur, diye bir şey benim lugatım da yoktur. Ben en alt kriteri belirledim.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Osman Tuğrul
Hocam sizin lugatınızla alakalı bir şey değil bu evrensel lugata göre verdiğiniz örnekler şehir/tur bisikletidir.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
1 ay boyunca sürekli yokuşlarda sürerek idman yaparsanız düz yolda gitmek çok daha kolay oluyor bisikletiniz biraz ağır. Ön amortisör yerine hurdalıktan sabit ön maşa alıp, arka amortisörü söküp, yerine bir plaka monte ederseniz hem bisikleti hafifleştirmiş olursunuz hemde pedala bastıkça bisiklet yaylanmayacağı için sizi daha az yorar. Birde güzel bakım yaparsanız çok güzel tur yaparsınız bence :)

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Osman Tuğrul
Teşekkür ederim. Aynı şekilde size de hayırlı günler dilerim.