Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BİSİM’den çifte hamle

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında timurdigital tarafından paylaşıldı.

1. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kiralama sistemi BİSİM’in toplu ulaşıma entegrasyonu için pilot uygulamaya Konak Metro İstasyonu’ndan başlıyor. Büyükşehir ayrıca, motorlu araç girişinin yasak olduğu Kuş Cenneti’ne de istasyon kuracak.

konunun ayrıntısı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesindedir.
    Haberler | BİSİM’den çifte hamle

benim merak ettiğim,
    1-Bisim bisikletleride bizim gibi saat kısıtlamalı mı metroya binecek?
    2-Bisim bisikletleride biz gibi metroya binerken bisitlet için ücret ödeyecek mi?

Deniz bunu beğendi.
  2. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hergün altınyoldaki trafik yüzünden arabayla mavişehirden 30-45 dak. Gidiyorum alsancağa...
    Keşke doğru düzgün korunaklı güzel bir bisiklet yolu olsada bisikletle gidebilsek,

3. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Metro duraklarına bisim durakları konulacakmış. Metrodan çıktıktan sonra bisim ile ulaşım sağlanacak. Bisimlerin metroya girmesi gibi bir şey söz konusu değil. Metro duraklarının geneli bisiklet sürmeye uygun yerlerde değil. Trafiğin içinde sürmeleri gerekecek bu uygulama patlar gibi. ^^ Konakta zaten vapur iskelesinin dibinde bisim durağı var. Pilot uygulama noktası oraya yapmalaı saçma olmuş.

4. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Artık inanmıyorum bu kandırmaca sözlere bisiklet dostu gibi görünmelere. Katlanır bisikleti katlı halde almayan zihniyet değişmedikçede inanmayacağım.

Berk Mercancı bunu beğendi.
  5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    katlansada katlanmasada bisiklet bisiklettir sonuçta. senin bisikletini katladığını gören yaratıcı mucitler, yarın birgün benim arabam katlanır araba derse ne yapacak bu metro / izban a.ş. ??? :)

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Hamit bey katlanırın amacı nedir o zaman? Otobüs vapur alıyor. İzban ve metro almıyor neden peki.

Hamit E. bunu beğendi.
  7. Okan A

Okan A Aktif Üye

Seviye:
    Sisteme bisikleti entegre etme adımı değil bu, kendi bisiklet projelerini para kazanır hale getirme çabası.

Bisikleti kent ulaşımına adapte etmeyi düşünen kent yönetimi, kesintisiz bisiklet yolunu (liman - Bayraklı geçişi özellikle) tamamlar, bu yola Bornovayı entegre eder, Kordon dışında Alsancak'a bisiklet yolları kazandırır, metro ve İzban'a bisikletle giriş saatlerini daha insaflı hale getirir, katlanır bisiklet problemini çözer.

Twitter'dan Büyükşehir Belediye'nin kent planlama uzmanına tam 5 kez liman Bayraklı geçişini sordum, her seferinde favlayıp (yani ilgileniyoruz demenin kibarcası) geçti. Bu söylediklerim atla deve işler değil ama maalesef adım atılmıyor. Pasaporttan Bornova'ya iş çıkışı kışın gitmek gerçekten tehlikeli haftada 2 gün gidiyorum ama ciddi stres biriktiren bir uğraş.

Maalesef kent yönetimi bizleri pek sallamıyor...

8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    adamlar daha konak - göztepe vapur iskele arasına düzgün asfalt yapmadılar. ben trafik az ise yoldan gidiyorum yoksa bileklerim uyuşuyor, totom ağrıyor. sürekli tangır tungur

9. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aynen katılıyorum,iki bisikleti olan ve her yere bisikleti ile inatla gitmeye devam eden ben, 2008 yılından beri bu linkteki işlerin neden yapılmadığını merak ediyorum. bu kent planlama uzmanına bu linkteki işleride sorabilirmisiniz,teşekkürler. link burada: zmir Bykehir Belediyesi

10. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Pazar sabahı Narlıdere - Alsancak arasında gidip geldim, toplam 43 kilometre.
    Üçkuyular vapur iskelesinden sonra yeni yapılan bisiklet yolu hariç eski sahil yolunda sürekli olarak bileklere darbe geliyor, sözde bisiklet yolu.
    Ben MTB kullanmama ve 2.0 lastik olmasına rağmen rahatsız oldum.
    Amortisor olmayan bir bisikletle düşünemiyorum, nasıl bir bisiklet yolu yaptılar anlamak mümkün değil, çoğu insan asfaltı tercih ediyor bu yüzden, daha tehlikeli bir yoldan gidiyor.

Uygulamaların biraz yüzeysel kaldığını düşünüyorum, umarım ilerde yolların kalitesi düzelir ve ağ genişler.