Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletten soğurmuyum ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mesut D. tarafından paylaşıldı.

1. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkdaşlar büyüklerim bana büyüyünce bisikletten soğursun sevmesslz falan dlyorlar ama benim içimdeki onların tam tersi,büyünce turlara falan katılma hayali kuruyorum daha bisiklete emirgandaki toprak yüzünü gösteremedim bisikleti seviyorum sizce büyüyünce bisikletten soğurmuyum?

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Genelde büyükler özellikle 15 20 yaş aralığına bisikletin geçici bir heves olduğunu ve ileri de geçeceğini söylüyorlar.Burada mühim olan senin bisikleti ne kadar sevdiğindir.Bazıları gerçekten zamanla bisikletten soğuyor ama bisikleti gerçekten sevenler,bisikletin önemini kavrayanlar yaşları ilerledikçe bisiklete daha bir sıkı sarılıyorlar.Bunu foruma bakarak daha iyi anlayabilirsin.

3. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    sen bisikleti kafana esince kullanıyosan ve sürerken zevk alıyorsan aklında her zaman bisiklet sürme isteği varsa bence soğumazsın

4. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    içimde bisiklet ile biir sürü merak var heleki downhill bazen diyorumki keşke arabam olsada köylük dağlık bir yere gitsem orada sürsem inşallah öbür ayın başları gidebililrim..dün glttim baktım yerler toprak,yokuş tam benlik yer..benim oraya gittiğim gibide içim gitti...örn bu gün bisiklet süresim geldi..

5. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunu senden başkası bilemez :)

6. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisikletçilik bir hayat felsefesidir. Bisikletin ne olduğunu iyi kavramak, onunla sık sık konuşmak gerekiyor. Bisikletçiliğin nasıl tüm hayatımın ve kişiliğimin en önemli parçası, bileşeni olduğunu anlatmak isterdim ama sana bir faydası olmazdı. Sana demem o ki, Bisiklet en başta spor dalıdır, dünyada kalbi en fazla güçlendiren spordur ve sonuçta inanılmaz bir sağlık bahşeder, bağışıklık sisteminin öyle güçlendirir ki hasta biri yüzüne hapşursa bile mikrop vücudunda ezilir. Dünyanın gelmiş geçmiş en ekonomik ulaşım aracıdır; öyle anlar olur ki trafikte bir ferrariyi, bmwyi zın diye geçer ve onlardan önce eve varırsın. Çevrecidir, küresel ısınmaya bir tepkidir. ve en önemli si ÖZGÜRLÜKTÜR. Şöyle düşün uzun bir yokuşun başındasın, tırmanıyorsun o kadar zorluyor ki seni ama sen sonun da tamamiyle kendi çabanla, elde edeceğin özgürlük için çabalıyorsun. Ve sana özgürlük hediyesi olarak daha gelişmiş bacaklar ve/veya bir tepe inişi verir, kendine olan güveni artırır. Normal insanlardan çok daha dayanıklı bir vücuda sahip olursun, ve en dayanıklı olma fırsatını da senin bacaklarına sunar :). Bisikleti her gün düzenli olarak kullanman sana disiplin kazandırır. Hayatını bir düzene sokar. Senin her alandaki performansını artırır, ataletten uzaklaştırır. Bisikletine nasıl davranırsan aynen karşılığını alırsın, yağlamazsan sana ceza olarak turdayken gıcır gıcır eder, temizlersen de sana mükafatı olarak güzel bir sürüş sağlar. Bisikletin senin ömür boyu herzaman sadık olacağından emin olduğun ebedi aşkındır. Tabi binlerce km yapıyorsan onunla birlikte aranızda ki be ebedi bağ çok normaldir.
    Çoğu insana göre iki tekerli kas gücüyle hareket eden bir makinedir. Ama böyle olmadığını sadece üstünde km ler yaparak onu anlamaya çalışarak, ve en önemlisi düşünerek ispatlarsın. Bizim insanımızın işine geldiği gibi yorum yapması bilinen bir gerçektir. Ama onlar da bu makinenin mükemmeliyetini anlamak için biraz çabalasalardı zihinlerinde, emin ol sana çok farklı yaklaşırlardı. Bisiklet kültürü dedikleri budur işte.

Mesut D. ve Rana Süsal bunu beğendi.
  7. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    içimde bisiklet ile biir sürü merak var heleki downhill bazen diyorumki keşke arabam olsada köylük dağlık bir yere gitsem orada sürsem inşallah öbür ayın başları gidebililrim..dün glttim baktım yerler toprak,yokuş tam benlik yer..benim oraya gittiğim gibide içim gitti...örn bu gün bisiklet süresim geldi..

8. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İçimde bisiklet ile biir sürü merak var heleki downhill bazen diyorumki keşke arabam olsada köylük dağlık bir yere gitsem orada sürsem inşallah öbür ayın başları gidebililrim..dün emirgana gittim baktım yerler toprak,yokuş tam benlik yer..benim oraya gittiğim gibide içim gitti...örn bu gün bisiklet süresim geldi..