Bisikletten soğumak

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@Birtan Kolburan Farkli rotalar yap, hatta farkli kisiler ile beraber sur. Anladigim kadariyla surus ile ilgili hersey belli bir rutine girmis ve bu sendeki heyecani koreltmis biraz.

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan
Scudo

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Birtan Kolburan aynı rotada gidip gelmek yavaştan monotonlaştırıyor. yeni rotalara yelken açmayı deneyin. tabi bir de soğuklar başladıkça işler zorlaşıyor. iki haftadır dizlerim ağrıyor mesela, bütün yaz en ufak birşey yoktu dizlerde.

@cumali55 depresyondan çıkmak için bisikletle turlamak ilaç gibi gelmeli aslında.. özellikle şehir içinde insanların arasında gezmek, bi yerde oturup kahve içmek.. bence hemen salmayın, uzun mesafe yapcam diye de kasmayın, şehir içinde ufak ufak gezin iyi gelecektir.

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
ben ilk bisikletimi 3 yıl kullandım ondan sonrakini 9 ay şimdikinde 6 ay da bıktım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Türka¥
çok haklısınız... aslında benimki kısır döngü.

ne zaman sporu bıraksam mutsuz olmaya başlıyorum ve her tarafım sızlıyor. mutsuz olunca da spor yapmak gelmiyor içimden. böylece keyfim tekrar yerine gelene kadar ölü gibi yaşıyorum.

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Evet konuyu hortlattım çünkü bu başlığı açtığımdan beri iki haftadır daha bisiklete binmiyorum.Toplam 1 ay oldu bir halada canım binmek istemiyor.Neden böyle oldu bilmiyorum ama zorla da olsa binicem artık bir kere belki kendime gelirim

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Bisikletini 1 2 hafta göremeyeceğin bir yere koy. 1-2 hafta sonra ona bir bak... Ne kadar özlediğini anlarsın..

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba.Bir sene sonra ilk defa foruma girdim 1 buçuk yıldır da pedal atmıyorum.Bundan 3 sene önce başladı bisiklet sevdam ilk bisikletim BTwin şehir bisikleti idi toplam 8000 km den sonra Specialized cyclocross ile degiştirdim neredeyse bisiklete binmediğim gün yoktu 100 130 kmler .Sonra birden nedensiz bir soğuma geldi ve binmemeye başladım bisikletim arka balkonda öylece duruyor ve çok üzülüyorum.1 senedir bodybuildinge merak sardım her ikisi içinde zamanım yok. Tekrar bisiklete dönmek istiyorum ama nasıl yapacağım bilemiyorum.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti hobi amaçlı kullanıp sürekli de aynı güzergahta sürüyorsanız bir süre sonra yaptığınız işin bir çekiciliği kalmadığından sıkılıp bunalabilirsiniz, çok sevdiğiniz hiç vazgeçemeyeceğiniz bir yemeği her öğün yeseniz ondan da nefret edersiniz. Bence işi eğlenceli yapmak için farklı güzergahlar da kullanın, bu aktiviteyi başka arkadaşlarınızı da dahil edip -hadi gel bir iki kahve vs. içelim olayını bisikletle gerçekleştirin hatta tatile gittiğinizde bisikleti yanınızda götürün ki en eğlencelisi bu olsa gerek..

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu okuyunca 2 haftadır binmediğini söyleyen arkadaş adına üzüldüm, uzun bir mesaj trafiğinden sonra toplam 1 aydır binmediğini yazmış ve 1 mesaj sonrası tam 1,5 yıldır binmediği geldi..
Üzülüyor insan

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçenlerde mecbur kalıp otobüse bindim ve ulaşımda bisiklet kullanarak ne kadar güzel bir iş yaptığımın farkına vardım. İnsanlar neden bu şekilde ulaşımlarını sağlamak zorundalar diye düşündüm. Çekilir dert değilmiş. Umarım sağlığımızı koruruz ve hep bisiklete bineriz. Bence bi' otobüse, dolmuşa, metrobüse falan binin, sonra koşa koşa bisikletinize sarılırsınız.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@can onur hocam grip ve hava şartları yüzünden bu hafta iki üç kere arkadaşın hususi aracıyla eve gittim. bırak toplu taşımayı binek otomobil bile çekilir dert değil. sonunda dayanamadım dün düşük tempoda da olsa bisikletle işe gidip geldim. çok iddialı yazıyorum. 40 yaşında başladım, bisikleti hayatımdan çıkardığım gün ölürüm. bir iki gün kullanmayayım hemen moralim bozuluyor huzursuz hissediyorum.

Aysenur

Üye
Tepki
32
İsim
Yenisehir
Bisiklet
İdeal
@Ahmet Ayaz vitaminsiz kaldimi hissediyorum surmeyince bozuldu diye bisikletim aglamistim cocuklar gibi bisiklet surerken ayni zamanda ruhudadinlendiren bi arac

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
17 yasimdan 30 yasima kadar araliksiz surdum. 30-36 arasi is guc evlilik coluk cocuk derken bisikletin yuzune bakamadim.
36 yasinda tekrar basladim, 41e kadar iyi gittim, 41de bi duraksadim, yine sürünüyorum.. Cunku is stresi son 1 yildir yine dayanilmaz bir hal aldi ve bisiklete adeta konsantre olamiyorum. Hayatimin temel amaci eve kendimi atabilmek oldu maalesef.

Çok tehlikeli...

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kuzey Ege

Ben daha uzun yıllar ara verdim 43 yaşında geri döndüm.,
İş stresi eğer aşırı derecede dayanılmaz ise değiştirmek çözüm olabilir elbette mümkünse.. Stres bizdeki gibi orta karar katlanılabilir durumda ise bisiklet mukavemeti artıracaktır.. Ben kendi adıma işe gidip gelirken kullanmakta buldum çareyi.. Her türlü faydası var..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
beni soğutan köpekler, yolumun üstü hep çoban köpekleriyle dolu, otobüse binip gidiyordum bir yerlere oralarda sürüyordum ama otobüsler de sıkıntı çıkartıyor, home trainer da sıktı, iş başvurum kabul edilirse başka yere taşınıcam mecbur :D

• Beğen
Tepkiler: comfortablynumb