Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletten Soğudum..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Batuhan Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=140498&highlight=

Göbeği yaptırmak için sabah 8de bir elimde kadro bir elimde tekerler Bağlum'dan Balgat'a yola çıktım. Güngörler'e gidip mili değiştirdikten sonra sürerek gelecektim planlarıma göre. Bisiklet çok da ağır değil diye taşırım durağa kadar diye tahmin ettim fakat öyle olmuyormuş :) Evden otobüslerin kalktığı noktaya gittim orda şoförlere derdimi anlatacaktım biliyorsunuz normalde almıyorlar bisikleti. 3 km ilk başta az gelse de gözüme durağa vardığımda kollarımı kaldırınca ağrıyordu, titriyordu. :D
    Konuştum anlattım tamam dediler koydum bisikleti otobüse Kızılay'da kucakladım tekrar metroya gittik beraber merdivenler filan ölüm artık kollar iflas etti. Alüminyum dedik hafif dedik ama olmuyormuş öyle :D Güngörler'e 2 km mesafede arkadaşımla buluştuk yükü bölüştük bir nebze kolaylaştı iş. Bir şekilde gittik durumu anlattık. Kalitesiz mil ve göbek satmadıklarını, Milin değişiminin 40 TL olduğunu fakat büyük ihtimalle göbeğin de mil sebebiyle zarar gördüğünü ve göbeğin en az 80 TL tutacağını söylendi. Ama cebimizden para çıkmasını istemediğini, daha 4. ayında göbek dağıtan kendi sattıkları bisikletlerin göbeklerini garanti kapsamında değiştirdiklerini benim de aldığım yerle konuşmamı önerdi.
    Bisikleti orda bırakıp iki bisiklet kiraladık doğru Ulus'a gittik. Aldığım yerde bir gram ilgi göremedim, şurda bi bisikletçi var yetkili servis o onunla konuş ben bilmem dediler bir de üstüne dükkanın önünü kapatmayın diye kovulduk. Bir daha öyle yerlerden bisiklet alırsam namerdim.. Aradım servisi "Bisikleti görmeden bir şey diyemem" dedi kapattım ben de. Çarsamba günü giderim muhtemelen.
    Arkadaşımla yaklaşık 40 km kadar sürdük kiralık bisikletleri bırakıp benim bisikletimi aldık. Bu sefer ön tekeri taktım, arkayı da kadroya oturttum, qr takılmadığı için çıktı arada sırada ama o şekilde Balgat'tan Kızılay'a yürüdük. Adım atmaya dermanımız kalmamıştı ama bir şekilde vardık Kızılay'a yemek yedik filan derken biisikletin arka freninin boşaldığını farkettim. Balatalardan birisi düşmüş.. O karanlıkta düşürmüş olabileceğimiz yerleri dolandık tekrar ama bulamadık. Vazgeçip eve dönmeye niyetlendiğimde tak tuk sesler geldi arka tekerden. O sökmek için kontra anahtar falan filan lazım denilen ve evde sökemediğim milin küçük parçası söküldü :D Yine kadroyu kucaklama vakti..
    Arka tekeri kadroya bisiklet kilidiyle tutturdum. Bisiklet ön tekerin üstünde tek elim ön frende tek elim selede bayağı bir yol aldık. Saat 21:00'ı geçiyordu otobüs geldi. Bisikleti alamam otobüse dedi. Başka gidecek vasıta yok kaldım burda bir iyilik yapın filan dinletemedim kapıyı kapattı bastı gitti. Otobüsün de gayet boş olduğu saatler.. 30 dk sonra geldi başka bir otobüs. O da yasak, otobüsü çiziyor (?) falan filan derken tamam gel bin dedi. Koydum bisikleti ayaktayım başında bekliyorum. O yorgunlukla 1 saat yolculuk yaptım ayakta. Artık doğduğum güne söver hale geldim. Geldim eve çıkardım bisikleti attım içeri direk yatıp uyudum.
    O kadar yorgunlugun faturası olarak ayaklarda, bacaklarda, boyun ve omuzlarda, kolda muhteşem bir ağrı var, yatarken bile ağrıyor..
    Balatasıydı garantisiydi derken daha uğraştıracak gibi duruyor. Hem disk frenlerim de noname, balatayı bulamayacakmış gibi bir his var içimde. Açıkçası nefret eder hale geldim artık, hatta yarı fiyatına satmayı bile düşündüm gece. Artık ne olur bilmiyorum göbek meselesini halledebilirsem, hatta bir ihtimal balatayı da bulabilirsem bisikleti toplarım geri, ama bir süre binmiyorum sanırım, en azından şu an hiç içimden gelmiyor :D

Bunları yazmamın tek sebebi iğrenç geçen günümü birileriyle paylaşıp rahatlamak :)

Alınan ders: Bisiklet yürür halde değilken mecbur değilseniz taşımayın. Bırakın evde kalsın siz bozuk parçayı götürün, yaptırır sürerek gelirim gibi hayallere kapılmayın
    Alınan ders: Bisikleti güvenilir satıcılardan alın. Yoksa satış sonrası bir sorun olduğunda "Dükkanın önünü kapatma" diye azar işitebilirsiniz :)
    Alınan ders: Bisikletinizi taşırken EGO'ya güvenmeyin. Gecenin 9'unda yüzünüze kapıyı kapatıp basıp gidebilirler..
    Alınan ders: İnternetten parça fiyatına bakıp bisikletçiye gitmeyin. En kötüsüne hazırlanın. Ben 10 TL'ye mil bulmuştum mesela internette. Yanımda 50 TL vardı. Kredi kartı almamıştım.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    geçenlerde gene böyle bi konuyu sen mi açmıştın bisikletten soğudum diye.
    kaza yapmıştın galiba.

3. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bianchi'siyle kaza yapan arkadaşı diyorsan yok o ben değildim :) Ama kaza yapıp haftalarca dokunmamışlığım var benim de. Mesela son kazamda pedalın ucundaki plastik bileğimdeki kasları yırtmıştı. 2 hafta boyunca sekerek yürüdüm, hala da koşamıyorum doğru düzgün. 3-4 hafta boyunca binememiştim