Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletten kaynağını bilmediğim sesler geliyor

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında OsmanBayraktutan tarafından paylaşıldı.

1. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    Bisikleti sürerken genelde ayakta sürerken oluyor sürekli aynı ritim de sürerken hep bir yerde ses geliyor. Kaynağını bulamadım zinciri yağladım yine geçmedi vitesten dolayımıdır acaba çünkü 15 yıllık balkonda beklemiş bir yarış bisikletinden söz ediyorum.. şimdiden teşekkürler,

2. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    arka vites dişlisinee sürten birşey olabilir, zincire veya diğer dişlilerden kaynaklıklı da olabilir

3. OsmanBayraktutan

Seviye:
    evet bende ondan şüphelenmeye başladım peki bunun çözümü ne? :S vitesi yağlamam mı lazım ?

4. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    benim arka viteste bulunan demir yamulmuştu ve arka vites dişlisine sürtüyordu.ben iyice bakıp kontrol etmiştim sonra kendim düzelttim.kontrol edersen bulabilirsin eğer o sebeptense

OsmanBayraktutan bunu beğendi.
  5. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sesi tanımlamaya çalışırsan yardımcı olabilirim veya olanlar çıkabilir. Yani çeşitli ses türleri var ve sebepleri de farklı farklı.

6. OsmanBayraktutan

Seviye:
    Genelde tek sürdüğüm için arkamı dönüp sesin kaynağını bulamıyorum çünkü sadece pedal çevirince geliyo pedal çeviriken sese dikkatimi veremiyorum kaynağını bulunca buraya yazarım..

7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    15 yıl balkonda beklemiş bisikletse check-up lazım:D.Paslanan bölge birden fazladır.Komple temizlik lazım.Yağlama,pas sökme vs.göbek,aynakol,vites kablo telleri,arka aktarıcı,tellerin durumu.Komple bir bakım bence şart.Kendin yapmak istersen alet takımı olması lazım.Ben olsam kadro borularının içini bile pastan temizlerdim:D.Aynakolu sökmek,orta mil göbek çıkartarak,rulmanları temizlemek yağlamak.Ön-arka göbeklerde dahil.Akort vidalarını kontrol etmek,arka vites aktarıcı temizleme,yağlamak gerekir.Göbek,arka aktarıcı için pası alındıktan sonra gresleme.3M marka pas sökücü,korozyon önleyici,gıcırtı önleyici,yağlayıcı,nem, ıslaktan koruyucu silikonsuz ürünü tavsiye ederim.Genel amaçlı iyi bir ürün.Zincir için silikonlu würth kullandım.Toz ve birikinti katman yaptı.Bıraktım.

8. OsmanBayraktutan

Seviye:
    Heryeri pas temizlemeye çalıştım gidon falan aldım ama baş edilmiyo abim eskiden teker kaydırıyomuş bunla dağıtmış resmen adam olmaz bu parçalayıp satmayı düşünüyorum yeni bi dağ bisikleti alcam bu bisiklet adam olmaz :D