Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİkletten İyİ anlayan gelsİn daha doĞrusu lastİkle alakali

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ahmet Selim Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Selim Öztürk

Ahmet Selim Öztürk Yeni Üye

Seviye:
    Eskişehirde geziyordum birdan siboptan hava gelmeye başladı lastikteki tüm hava 20 sn'de indi tekrar hava bastık yine indi sibopta sorun var galiba kaldırımdan felan indim o yüzden mi yaptı ki ? Sorunu bilen varsa yardım... Bisikletim : SALCANO ASTRO 212 HD 4 aylık.

2. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Jant iç lastiği kesmiştir. ( Yılan ısırığı diye tabir edilen durum budur)

Akort telleri ve iç lastik sibobunun içinden geçmesi için açılan jant çemberine açılan delikler, eğer iyi traşlanmazsa keskin bir durumda kalıyor. Bu durumda , lastiğin üzerindeki olası bir fazla basınç etkisiyle iç lastiği kesiyor. Lastiği söküp bu durumu bizzat görebilirsiniz.

Çözümü nedir ? bence en pratik yöntem eczaneden jant genişliğinde bez bandaj lastiği almak ve iki tur sarmak.
    elektrik bandıda tavsiye edilir ancak elektrik bandı ıslandıkça üzerindeki yapışkan madde kendisini bırakmakta ve bandın imal edildiği malzeme zamanla sertleşerek lastiğin içinde dağılmaktadır. bez bandlarda böyle bir durum yoktur.

Uploaded with ImageShack.us

alperen_69 bunu beğendi.
  3. Ahmet Selim Öztürk

Ahmet Selim Öztürk Yeni Üye

Seviye:
    Eyvallah abi çok sağol bir şey sorucam abim sibopun içinde bi iğne varmış sibop iyi sıkılmadıysa gevşeyip çıkmış olabilir dedi bisiklette patlak yok heralde çünkü hava siboptan kaçtı abi daha açmadım bisikleti ama açıp bakarsam sana yazarım yine çok sağol :)