Bisikletten düştüm :(

BEfe

Üye
Tepki
14
Büyük geçmişler olsun umarım en kısa zamanda sağlığınıza ve pedallarınıza kavuşursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Gürkan
Scudo

Decoy

Üye
Tepki
35
Sana büyük geçmiş, o doktor müsvettelerine de yuh olsun kardeşim. Acil şifalar dilerim.

katılıyorum kardeş hastanede gerçekten şok geçirmiş olmalısın...

• Beğen

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
şuurunu kaybedecek kadar düşmen kötü bir sey.. Allah acil şifalar versin..

muhtemelen yara yerlerin kapanmıştır.. şimdi bu yara izlerinin bir nebzede olsa giderilmesi için Contractubex®Jel öneriyorum. inatla 3 ay kullan prospektüse uygun olarak.. bu jeli eczanede bulabilirsin.. 50 gramlığı 36ytl. 100 gramlığı 50 ytl. ssk karşılıyo..

ben bulunduruyorum sürekli.. en son köpekler ısırmıştı onun için kullandım..

ee bisiklet bu.. önemli olan yeniden yeniden yeniden sürmek..

bol pedallı günler geçmiş olsun..

sağlıkcı Tolga..

• Beğen

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, Allah hepimizi daha beterinden korusun. düşünüyorum da daha kötü şeyler olabilirdi, eğer omzumu çarpıp kırmış olmasaydım, başımı çok daha şiddetli çarpabilirdim, büyük ihtimalle de hayatta olmazdım ya da kalıcı bir hasar görebilirdim. yani omzum başıma gelen darbeyi hafifletti, omzumu feda ederek hayatımı kurtardım. herşeyde bir hayır vardır derler ya işte... neyse ki yaralar falan hepsi kapandı, izleri de silindi sayılır, ama omzum için biraz daha vakit var, önümüzdeki sene bisikletimle ve KASKIMLA pedallamaya devam inşallah...

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
Geçmiş olsun.İyi ki daha kötü şeyler olmamış.Bu doktorların da böyle olması gerçekten çok büyük bir sorun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bühühü çok pis düştüm :(
Tamamen benim salaklığım. Bi kaç yara bere sorun değilde dirseğim yarıldı bi de sağ dizim de çatlak var.
Ama şunu anladım ki pedaldaşlar KASK her şeymiş
Evet ben kask tek elimle kilitlemek için düşmüş olabilirim hatta düşmekten öte öne doğru 2-3 metre uçmuş da olabilirim ama konumuz bu değil :D

Öyle bi şekilde düştüm ki az daha kafamı asfalta çarpıyordum

Gülenlere vs hiiiiiiiç bakmayın
Gülmeleri kafa tasınızın kırılmasından önemli değil :/

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Gürkan geçmiş olsun diyeceğimde baya bi sene geçmiş :) son durum nasıl? :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Gökçe Çakır

Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsun...

yalnız, dirsekteki yarıkları ve dizdeki çatlakları kaskla önleyemezsiniz demeli miyim bilemedim :) ve kask, kfanızı çarpmadığınıza göre, aktif bi koruma sağlamamış... şaka tabi :) kaskınızı takın, ama dikkatli de olun... kimse kasklı da olsa, kafayı çarpmak istemez....

bir de 2008'deki başlığı nerden buldunuz da o hortlattınız çok merak ettim :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Bisiklet yolunda, ya da düz yolda biniyorsanız dizlik bileklik ve dirseklik daha Mühim bence, seninde olayında görüldüğü gibi, ha bir de düşmeyi Öğrenmek gerek, en önemlisi bu, düşüceğinizi anladığınızda paniklemeyin, bırakın olan bisiklete olsun ve ellerinizi gidondan çekmeyin, gidon kenarında 2-3 cm boşluk olsun, ve yere sürtünmeyi bu kısımla yapın. Sanırım size dizlik dirseklikde lazım, kaskınızı hareket halinde değilde durduğunuz yerde takmanız da işleri oldukça kolaylaştıracak.
Geçmiş olsun

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
annem savaşa mı gidiyoruz... dirseklikler, dizlikler, kasklar, ejderhalar, kalkanlar,arada bırakılacak 2,3 cm'ler....

game of thrones'da oynuyoruz da bi benim mi haberim yok :S

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
herkes kaskı konuşuyor da forumda dizlik ve dirseklik hakkında mutlaka takın diye öneren pek yok sanırım, dizlik ve dirsekliğin konusu neden pek geçmiyor sürüşümü zorlaştırıyor?

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@hayatgezi

@hayatgezi kardeşim dizlik ve dirseklik korumaları genelde triatlon suruşlerinde tercih ediliyor e şehir içinde turlarda gerekli değilmi tabiki kaza olasılığı herzaman vardır ama genel manada hareket kısıtlıyor dizlik ve dirseklik özellikle turcular hiç tercih etmez heralde 1 gramın bile hesabını yaparız :)

Birde 8 senelik konuyu niye hortlattın be kardeş :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ani fren çok tehlikeli. önce arka fren sıkılı tutulurken, sonra ön fren sıkıp bırakılıp sıkılarak pompalanır. bide çukur tümsek bozuk yolda kalkmak yol tutuşu arttırır. ve yıpranmamış sertleşmemiş, hamurunda bol kauçuk olan doğru hava basıncındaki lastikler. kask artı eldiven... ben bunları forumda değil acil serviste öğrendim:) kesinlikle acılı bir metod. siz tecrübeli sürücüleri dinleyin. geçmiş olsun

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@Mehmet Levent hadi arshimet sapıktı hamamda su ile oynarken bulduuuuuum bulduuuuuuum diye üryan bir şekilde hamamdan dışarı koşarak suyun neyi kaldırma kuvvetini bulduğu tartışılır :) :p be mübarek newton sen kütle ve yerçekimini buldunda ne oldu al işte hepimiz çakılıyoz ne güzel önceden böyle bir bir derdimiz yoktu :D :p

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ya niye hortlattın diyenler oldu ama çöp bi konu genel itibariyle bence.
Aynı şeyler yazılacaktı ve diğer insanlar için pek de önemli değil.
Geçmiş olsn işte kask çok önemli vsvsvsv
Boşa şeyolmasın dedim.
:)