Bisikletten düştüm :(

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
dün akşam eryamanda alışverişe giderken son anda gördüğüm bir kasis yüzünden bisikletten düştüm. kasisi görür görmez frene asıldığım için kasisten geçerken arka lastiğim sola kaydı, kasiste havalanıp yere inerken de dengemi kaybettim. başımı sert bir şekilde asfalta vurmuşum ve bayılmışım. Sol omzumu da zemine vurduğum için köprücük kemiğim kırıldı, başımda şişlikler ve yüzümde yaralanmalar var, dizimde de büyük bir yara var. Kaskın ve dikkatli sürüşün önemini anlatan bir ders oldu bu bana. Ayrıca aylardır heyecanla beklediğim Metallica konserine gitmek için İstanbul'a gidecektim, onu da kaçırdım, Metallica ile tanışma çekilişini kazanmıştım onu da kaçırdım. maddi ve manevi kaybım çok çok büyük :( ha bu arada bu ülkede insan sağlığına VERİLMEYEN değeri de görmüş olduk, kırık omzumla, kanlar içindeki yüzümle 1,5 saat hastane kapılarında elimizde evraklarla oradan oraya koşturulduk, röntgen ve tomografi çektirmeden teşhis koyan doktorlarımızı da tebrik etmek lazım, tıbbımız ne kadar ilerlemiş meğer... gözümün içine bakarak beyninde hasar yok teşhisi koyabiliyor adamlar, omzuma göz ucuyla bakarak "kırık değil bu et ezilmesi" teşhisini de aynı doktor koydu...

Scudo

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
Çok geçmiş olsun köprucuk kemiği kırığı zordur bilirim sanırım 8 bandajdasındır 2 ay kadar zamana ihtiyacın olacak düzelmesi için onun dişinda bandaj çıktıktan sonra fizik ekzersızleri olayını unutma tabi nasıl kırık bilemiyorum parçalı digildir sanırım ayrıca peryodik şekilde kontrollerini yaptırmalısın çok geçmiş olsun metallica içinde gerçekten üzüldüm sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
çok teşekkür ederim arkadaşlar... deniz arkadaşım dediğin gibi zor bir kırık, bandaj gıcık birşey, neyseki ağrı acı fazla yok, sol kolumu aktif olarak kullanamıyorum ve aynı zamanda solağım:( bandaj 6 hafta kalacak, haftada 1 kontrole gideceğiz; işlerim planlarım hepsi altüst oldu... konser işi yattı, tatil işi yattı, işler yüzüstü kaldı, tesellimiz daha kötüsü olmadı, beyinde hasar yok, kazadan sonra iyi niyetli insanlara denk gelmişim ki sağolsunlar alıp götürmüşler beni, balkonlardan olayı görenler bile koşup gelmişler hastaneye... ve bisikletim sapasağlam maşallah, sedonayı tebrik ediyorum, iyi bisiklet üretmiş :) iyileşince yine turlara devam tabi :)

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
geçmiş olsun acil şifalar diliyorum, umarım biran önce kaskınla birlikte pedallamaya dönersin:)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Gecmis olsun. Kasisi fark edince neden asıldın frenlere? Daha yavas frenleyip üzerinden gecebilirdin. Kasisi son anda ferk edince aslında üstünden de atlayabilirdin. sadece ayağa kalkıp tam kasise gelince hoplaman gerekirdi. Fren anında yaklasın hızın neydi? Tabi tüm bunlar bircok faktöre de bağlı, örneğin frenlerin durumu, lastikler, reflekslerin, dengen vs.vs.

• Beğen

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
@gokdaltercume

anlık bir refleks işte... fren yapmamış olsaydım üstünden atlardım. yol biraz eğimliydi, zeminde toz toprak vardı onun için arka lastik kaydı, kayarken kasisin üstünden geçtim, havalandım, düşerken de dengesiz düştüm ve sol tarafa yattım. kasisi parke taşından yapmışlar, üzerinde boya falan yok, güneş tam tepede olduğu için kasisin gölgesi de yok. neyse olan oldu, omuz gitti, konser kaçtı, aylardır iple çektiğim tatilim ziyan oldu... hayatta olduğum için şükrediyorum. allah hepimizi daha beterlerinden korusun, demekki neymiş, kaskımızı takıyoruz, gözümüzü dört açıyoruz ve pedallıyoruz...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Bu tür beklenmedik kazalar her zaman olabilir, herkesin başına gelebilir. En profesyonel arkadaşlarımızın bile. Ancak tecrübe de gercekten cok önemli bir unsur buruda. Bisiklet olayını küçümsememek gerekir. Bu örnekte oldugu gibi cok ciddi yaralanmalar meydana gelebiliyor. Ancak ben bu güne kadar kazadan dolayi bisikletten vazgecen hiç kimse görmedim :)
Tekrar Gecmis olsun.

• Beğen

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
geçmiş olsun, bunada şükür diyelim bence, bisiklet deyip geçme, çok ciddi yaralanmalar olabiliyor. acil şifalar

• Beğen

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
@teampasha

aynen öyle abi, bisikletten çok ciddi yaralanmalar olabildiğini bizzat tecrübe ettik. hastaneye gittiğimizde doktorlar bile şaşırdı, trafik kazası mı? diye sordular. bisikletten düştüm deyince, motosiklet mi bisiklet mi? emin misiniz? dedi, kendimde değilim sandı :)

babamın ilk tepkisi "hemen o bisikleti satacaksın .......rim bisikletini senin" şeklinde oldu, ama ben o durumda bile canım bisikletimi savundum, "onun suç yok, ben kendim düştüm" dedim :) bisiklet aşkı işte... iyileşince ilk iş kask eldiven almak ve daha dikkatli olmak... ölene kadar pedallamaya devam :)

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
ah kardeşim zordur ,bende düz yolda sağ bileğimin üztüne düştüm parça kırıklar oluştu. ilk girişte karne istediler acil serviste saçmalayın dedik sorun çıkarmadılar sonra müdale odaasında sıra vardı uzun boylu doktor teki bizi sırdan çekip hemen rontgene gönderdi allah razı olsun .röntgeni çekn bayan oğlunu falan çağırdı kırık kolumun rilmin gösterdi hız yapma artık diye nasiyet verdi ben orda acı çekerken.birde herkes nasıl bu büyük kaza oldu derken düz yolda düştüm demek adama koyuordu.:( sonra hastanenin temizlik şirketi elamları bir alçı ustası(doktor tipi yoktu:D) kolumu çekiştirerek bileğimi yerine oturtular dikkatimi çeken şey koluma ayağını dayayıp çekiştiren adamın beyaz çoraplar kapkara olmasıydı.acı yoktu uyuşuştum zaten:D sonra uzun boylu doktor oda ayarladı bana.gece uyamadığımdan dolayı acile inip olayları izlemeye başlattım ilk gün uzu boylu doktor çok mu acıyor diyince evet dedim beni bir yere götürdü ve hemşireye latince bir şey söyledi yatırıldım be popoma iğne yedim( bu yüzden latinceden nefret ediyorum:D).ağrım dahada artı ve odama kaçtım:D 5 gün boyunca her gün acildeki ilginç olaylrı izledim ve hiç uyayamadım.hergün bir doktor parmağımı mıncıklayıp bir gün daha yatmalsın dedi ve 5 .gün (taburcu olacağım sanıyorum artık) hemşire geldi 24:00 sonra birşey yiyip içme dedi ben cahilliğimden ne olduğunu anlayamadım tabii sonra oda arkadaşlarım (yanımdaki adam java motordan şarampole yuvarlanmış hiç kemiği kalmamıştı şükrediyordum durumuma)ameliyat olacağın anlamına geliyor dedi şok geçirim babamı aradım sonra doktorun muanesine gidip muhabbet etip 100 lira verdik çivicis vidasız sağlma bir bilek yaptılar bana.tabii 3 ker bileiğimi kırıp 4 ker alçı değiştrirerk çok daha fazla acı çekim ama..yani bu devlette torpilsiz iş zor diğer oda arkdaşım hala tedavi sırası bekliyordu.ülkemiz hali gene içimi sızlatmaya başladı neyse çok uzattım allah tan acil şifalar diliyorum sana geçmiş olsun.

• Beğen

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
geçmiş olsun eryaman da ben de 3 sene oturmuştum öğrencilik yıllarında.. ama o zamanlar bisikletim yoktu allahtan yollar çok daha berbattı çünkü..

• Beğen

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Gerçekten kaybın büyükmüş..Allah beterinden saklasın;)..:)
Umarım tekrarı kimsenin başına gelmez...
Ayrıca tıp gerçekten çok ilerlemiş..

• Beğen

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
bisikletten düşüşümün 6.haftasını geride bırakmış bulunuyorum, kırık yerine kaynamadı ama kemikler birbirini ucuca yakalamış :) doktorun dediğine göre 6 ay daha bisikletten uzak kalacağım, sezonu kapattık yani :(
Çok özledim bisikletimi ya! ne güzel biniyorduk işte ya!

alicanpek

Aktif Üye
Tepki
79
@Ahmet Gürkan

Sağlığın çok daha önemli.
Tekrar geçmiş olsun,
umarım en kısa zamanda eski haline kavuşursun
Kendine iyi bak.

• Beğen