Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletteki ses

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında evren keçici tarafından paylaşıldı.

1. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Merhaba arkadaslar,
    Mosso acr 101 aldım. Bazı sorunlarim vardı ve servis bunları halletti ama ses sorununu çözemedi. Forumda aradım ama bulamadım. Arka dişli en küçuk dişlideyken sağ pedala yuklenince çıtır çıtır ses geliyor. Sol pedala yuklenince ses yok. Arka dişli en küçük dişli dışında kullandigimda da ses yok. Göbek desem neden sadece sağ pedal ve en küçük arka dişli, forumda pedaldan ses geliyor deniliyor ama neden en küçük dislide ses var anlamış değilim.
    Arkadaşlar yardımlarınızı ve onerilerinizi bekliyorum.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arka dişli sondayken ön dişli nerede? Eğer ön dişli 1 arka sondaysa zincir çapraz olduğundan sürtünüyor olabilir bu da o sesi çıkartıyor olabilir.

3. evren keçici

evren keçici Yeni Üye

Ön dişli ortada arka dişli en kucukteyke ses var. En küçük ikinci dislide de zorlayinca az da olsa ses geliyor. Ön dişli hep ortadayken denedim.

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bahsettiğiniz olay benim bisikletimde de oluyor du. Sebebi zinciri çapraz kullandığım an yapıyor. Hatta sağ pedala çok abanmazsam o ses de gelmiyor. Büyük olasılıkla kilonuz biraz fazla 85-90 veya üzeri olabilir. Kadronun esnemesi neticesinde oluşur o ses. Pedala abanmazsanız o seste gelmez.. Çok hassas bir ayarı vardır. Sizin yapabileceğiniz tek çözüm zinciri mümkün olduğunca çapraz kullanmayın..

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu anlatımınızda vites kombinasyon hatası var, yani aynakol'un orta dişlisi ve kaset dişlinin en küçük dişlide olması yanlış, doğru olan aynı kombinasyonda aynakol dişlisinde en büyük dişli olmalı bu şekilde deneyin. Ağır viteste düşük vitesdekinden daha fazla baskı uyguladığınızda pedal da bu ses olabilir, pedalın göbeklerini gresleyin.