Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletteki ilk kazamı geçirdim.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Oğuzhan Kabaçalı tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Kabaçalı

Oğuzhan Kabaçalı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar herkese. Daha dün kayıt oldum bu siteye. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131549&highlight= Buda tanışma yazımdır.

Bugün şöyle bir turlayım derken Atatürk Bulvarından Sıhhıye' ye gidiyordum ki önümdeki otobüsün anormal şekilde ani frene basması sonucu bende tecrübesiz olduğum için direk ön frene asıldım. Bunun sonucunda bisiklet taklaya girdi. En büyük eksiğim kafamda kask olmamasıydı. Kaskın önemini bir kere daha vurgulamış olalım. 2 - 3 gün kask alacaktım. Demek ki bir de bu tür korunma ekipmanlarını kesinlikle aksatmamak gerekliymiş. Kazaya etki eden faktörlerse bugün biraz sinirli uyanmıştım ve yolada biraz sinirliyken çıktım, gergindim yani kısacası, otobüsün o kadar sert frene asılması (önü boşken) ve kesinlikle tecrübesizlik oldu. Eğer ki frene tabiri caizse 'cart' diye asılmasaydım bisiklet durabilecek mesafedeydi. Ancak panikten ne yaptığını bilemediğim için birden sıkmış bulundum. Elimde sadece eldiven vardı. Düşme anında kendimi ellerimle büyük ölçüde yavaşlattım ancak yinede kafamı yere çarpacağım kesin olduğu için alnımı yere çarpıp kafatasını riske atmamak için yüzümü yola çevirdim. Sonuç olarak sol kaşım, sol elmacık kemiğim, üst dudağımın sol tarafı ve çenemin sol tarafı bir güzel şişti. Hastaneye gittim hemen gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra birşeyim olmadığını söylediler pansuman yaptırıp eve geldim.

Yazıyı toparlamam gerekirse; kazada sakin olup bisiklete anormal tepkiler verdirmemek gerekliymiş. Altını çizerek söylüyorum KASK KESİNLİKLE KULLANILMALI, ELDİVEN KESİNLİKLE KULLANILMALI. Eğer elimde eldiven de olmasaydı ellerim ciddi yaralar alabilirdi. Bir diğeri ise önünüzü görmediğiniz araçları takip etmeyin ve araya yeterince mesafe bırakmalısınız. Kafanızı yere çarptığınız kazalarda kesinlikle hastaneye gidip film, röntgen vb. şeyleri çektirin kontrol ettirin. Hatta kafanızda kask varken vursanız bile bence gidin doktora. Bisiklet önemsizdir. Bisiklet amaç değil araçtır. O yüzden kendinizden önce lütfen bisiklete koşmayınız.

Umarım çabucak iyileşirim. Herkese hayırlı günler diliyorum. Allah kaza bela vermesin inşallah.

yasin çalış ve İsmail TARHAN bunu beğendi.
  2. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Ben artık evden fırına giderken bile kasksız gitmiyorum.

Oğuzhan Kabaçalı ve Osman Kıtay bunu beğendi.
  3. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun bir an önce iyileşirsiniz inşallah.

4. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Geçmiş ola. O dedikleriniz bu forumda defalarca yazıldı. Bisiklet alındıktan sonra güvenlik malzemelerini sonra alırız mantığı maalesef hepimizde zamanında oldu. Ucuz atlatmışsınız. Daha da kötü olabilirdi.

5. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bir musibet bin nasihatten iyidir demişler. Kalıcı bir hasar olmadan o musibeti geçirdik. Aynı şekilde bende artık 2 sokak öteye gitsem bile kasksız gitmem. İlk işim gidip derhal bi kask almak olacak.

6. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun iyi ki ciddi bir sıkıntı yok.

Bu arada çok hızlı başladın

7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Geçmiş olsun Oğuzhan Bey.

8. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun da hiçbir aracın sağından ve arkasından gitmeyin.
    Ben aracın tam sağına doğru giderken öndeki dolmuş ani fren yaptığı için ben de ani fren yapıp ayaklarımın üstünde durarak kurtuldum.
    Benim geçtiğim nokta da dümdüz yol. Döneceği yer yoktu. Bu yüzden sağından gitmeyin diyorum. Onu da tecrübeyle anladığım için söylüyorum.

Bir aracın sağından yavaşça geçiyordum adam yanıma gelmeye başlamıştı sonra geçti ve önümde aracını park etti. Ben de geçip gidecek sanıyordum, direkt arkayı kaldırmıştım:)

9. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Doğruyu en zor şekilde öğrenmişsiniz, Tecrübe ederek :)
    Geçmiş olsun...

10. farukbal

farukbal Yeni Üye

Seviye:
    Geçmis olsun. Yeni başlayacak biri olarak bana da örnek olsun bu :)

GT-P5110 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. Oğuzhan Kabaçalı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkürler. :) Gerçekten çok hızlı başlamış sayıldım. Gerçi ben daha erken kaza yapardım diye bekliyordum. Tecrübesizlikte kesinlikle yapılacak bir kaza ama o da bugün oldu işte. Bundan sonra ne bi arabanın arkasından giderim ne sağından yavaşlar veya basar gider diye geçmem. İyi ders oldu bana. Umarım bu yazıları başkalarıda okuyup tedbirli yolculuk ederler.

12. Aldora Road Team

Aldora Road Team Kıdemli Üye

Adı:
    Üzeyir Sağlık
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    geçmiş olsun hocam bunlar bana hep oluyor ama hep ucuz atlatıyorum tabii ki koruma ekipmanı varken ama bir dahakine ucuz atlatamaya bilirsiniz kask eldiven şart açıkcası bu kazalarda alınan yaralar 2-3 güne geçiyorken orada alınan bir anı bir ömür geçmiyor tatlı bir anı oluyor tabii ki o an için öyle söylenemez. :D

13. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun