Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklette tayt kullanımı

Konu, 'Giyim' kısmında Mehmet Emin tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar. Kisa zaman once discovery channelin efsanevi mavi-siyah formasina kavustum. Yalniz soyle bir durum var. Ben bu kiyafetleri giyerken diz kapagimin uzerinin gorunmesini istemiyorum. Ayrica kasik bolgesindeki vucut hatlarinin ortaya cikmasi da hic hos degil. Benim gibi sorun yasayanlar acaba nasil bir kombinasyon onerirler, icten uzun pedsiz tayt ve distan pedli tayt giyerek bu is halledilebilir mi?

eatmc, burak durel ve emin tak bunu beğendi.
  2. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    pedli taytın üzerine şort giyebilirsiniz. kötü görüntüyü önlemiş olursunuz. benim de aklımda tayt+şort var ama tayt almadığımdan yapmış değilim.. :D

3. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Direk pedli şort şeklinde satılan ürünler var.Tayt ile arasındaki konfor farkını bilemiyeceğim ama üzerinizde denerseniz dükkana gidip size uygun mu değilmi karar verebilirsiniz

burak durel ve Mehmet Emin bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende yaşım ve çevremdekiler yüzünden (ayıplıyorlar :) )şehir içi kullanımlarda taytı içimde tutuyorum üzerine dar bir kapri giyiyorum.Ama şehir tabelasını geçtikten sonra hava müsait ise kesinlikle kapriyi cıkartıyorum.Taytın üzerine birşeyler giydiğiniz zaman içindeki ped hariç hiç faydası kalmıyor.Özellikle havalandırma çok azalıyor buda kasık bölgenizde zararlı bir nemlenme oluşmasını sağlıyor.Gençlik spor ile antremana çıktığımda ise zaten yeterince kalabalık olduğumuzdan ve herkes taytlı olduğundan ayıp olayını kaldırıyorum direk tayt ile devam :) çünkü sadece taytın verdiği konforu başka şekillerde yakalamanın imkanı yok.

5. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    benim de bir çözüm bulmam lazım bu olaya ama tayt olayını hiç düşünmüyorum bile .

burak durel ve Mehmet Emin bunu beğendi.
  6. Kutay Engin

Kutay Engin Üye

Seviye:
    Tamamen katılıyorum,

geçen sene aynı sıkıntı nedeniyle ben de içinde pedli tayt olan şortlardan birini aldım ama şortu çekiştirmekten kendimi alamıyordum. Bir şekilde rahatsız ediyor.
    Uygun olsun olmasın bisiklettte tayt giymek bir gereklilik gibi, bir de zamanla o ayıplayan insanların da alışması gerek. Alışabilmeleri için bizim de biraz ayıplanmayı göze almamız gerek.

ibrahim yıldırım bunu beğendi.
  7. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    kimin ne dediği neden bu kadar umrunuzdaki? cahil adamların sözüne göremi kıyafetinizi seçeceksiniz? yok artık daha neler! Bu ülkede hala şalvarla cübbeyle kara çarşafla dolaşan insanlar var, onlar ayıplanmıyorda tayt giyiyoruz diye bizmi ayıp ediyoruz =)

bsklt07, Çelebi, gokhan1515 ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  8. Kutay Engin

Kutay Engin Üye

Seviye:
    Bana kalırsa insanların düşünceleri umurumuzda hem olmalı, hem olmamalı..
    Toplum içinde ayrıksı olmadan (tayt böyle bir giysi değil), kendimizden de ödün vermeden yaşamak demek bence özgürlük.
    Kara çarşaflı cübbeli insanlar hala değil her zaman olacak ama onlar da bisiklet üstündeki taytlı insanı yadırgamamalı, biz de onları.
    Atatürk kıyafet devrimini getirdiğinde, cübbeyi kara çarşafı yasaklamadı ki, serbest bıraktı, bilakis çarşafsız dolaşma yasağını kaldırdı. Böylece insanlar istediğini tercih edebildiler.
    Belki şimdilerde içten içe böyle bir baskıyla karşı karşıyayız ama o da aklın yolu bir olduğu gibi çözülecektir.
    Konuyu dağıttık kusura bakmayın, yani her iş olması gerektiği gibi olsun, bisiklette tayt giymek isteyen giysin rahat rahat dolaşsın.

9. özcan parlakoğlu

Seviye:
    Kılık Kıyafet Kanunu

Kıyafet kanunu ile birlikte kadınların modern kıyafetlere geçiş yapmaları zorunlu hale getirilmiştir, bunun bir benzeri 1. dünya savaşından sonrasında avrupa tarafından arap yarım adasındaki özgürlüğünü kaybetmiş müslüman ülkelerde uygulanmıştır, kılık kıyafeti uygun olmayanlar modern kıyafetten mahrum oldukları için görevlendirilen zabıtalar tarafından şehirlere girişleri yasaklanmıştır, Erkeklerin ise fes ve sarık gibi başlıklardan vazgeçip şapka takmaları zorunlu hale getirilmiştir, halk bu uygulama ve kanunları kendisinin milli, manevi ve toplumsal değerlerine aykırı olması ve çağdaşlığın şapka ve kılık kıyafetle taklitçilikle yakalanamayacağı gibi sebeplerle isyan etmiştir. 6 Nisan 1925 tarihinde Diyarbakır'da Şeyh Sait İsyanı sonrasında Şark İstiklal Mahhkemeleri kurulmuştur bu mahkemeler hilafet ve saltanat yıkılmasına itiraz eden, kılık kıyafet ve şapka kanunu kabul etmememesi ve isyan çıkardığı gerekçesi ile binlerce insanı yargılamıştır.
    Atatürk, 23 Ağustos 1925’te Eskişehir ve Mahmudiye’ye yaptığı seyahatlerde şapkayı halka göstererek giysi devriminin ilk işaretini verdi. “Biz her nokta-i nazardan medenî insan olmalıyız. Fikrimiz, zihniyetimiz, tepeden tırnağa kadar medeni olacaktır. Medenî ve beynelmilel kıyafet milletimiz için layık bir kıyafettir onu giyeceğiz.” diyen Atatürk, 27 Ağustos 1925’te de Mahmudiye'de “Turan kıyafetini araştırıp ihya eylemeye mahal yoktur. Medeni ve beynelmilel kıyafet bizim için, çok cevherli milletimiz için layık bir kıyafettir.” dedi.
    Bundan sonra, 3 Kasım 1934 'deki kıyafet kanunu ile cüppe ve sarık giymek yasaklanmış, bu kıyafetleri giyme hakkı halktan alınıp yalnız -ibadethanelerde- din adamlarına verilmiştir, medrese, tekke, ve türbelerin kapatılması ve halifeliğin kaldırılması sonrasında bu ibadethabelerin idare ve gözetimide tamamen devlet tarafından gerçekleştirilmiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Şapka_ve_Kıyafet_İnkılâbı

burak durel ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  10. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Hocam sizin amacınız nedir? Benim sorunuma çözüm önermek yerine gereksiz bir tartışma açmışsınız. Konumu kirlettiğiniz için sizi kınıyorum. Öte yandan ben namazlarımı düzenli kılmaya çalışan bir insanım elhamdulillah. Giyimimi insanlardan önce beni yaratanın emrettiği gibi yapmak istiyorum o kadar. Esas siz hala bu çağda çarşaf giyenlerin kıyafetine karışarak hata ediyorsunuz. Çarşaf giyiyor olmayı cahilliğin simgesi görüyorsunuz, gidip konuşmayı denemek yerine insanları kıyafetlerine göre yorumluyorsunuz. O halde Bradd Pit de en çağdaş insan oluyor, kıyafetlerine bakılırsa... Saygısızlık olmadığı sürece fikirlerinize saygılıyım, ama dediğim gibi benim sorum ile şu an konuşulanlar farklı konular.

eatmc, ersoy balcı, dgntkn ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  11. özcan parlakoğlu

Seviye:
    benim mesajım ferhat kösenin yorumuna istinaden cevaptır sen üstüne alınma

12. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Taytın içine başka bir tayt giymek çözüm olmayacak sizin sorununuza.
    Üstüne şort giyerek halledebilirsiniz fakat o zaman da tayt giymenizin bir anlamı kalmayacak.
    Pedli iç çamaşırları satılıyor. Tayt gibi fakat çok daha kısa. Onlardan alıp üzerine şort giyin

Mehmet Emin bunu beğendi.
  13. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Ben sizin şahsınıza "siz" diyerek hitap ederken sizin beni tanımamanıza, aramızda muhabbet bulunmamasına rağmen bana "sen" diyerek sokak ağzıyla cevap vermeniz karakterinizi gösterir. Öte yandan madem cevabınız bana değil o halde benim açtığım konuda neden polemiğe sebep oluyorsunuz sevgili insan?:boese157:

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yine konu başka yerlere gitmiş Mehmet sanırım sen öğrenmek istediğini öğrendin.Sadece taytın verdiği konforu hiçbir şekilde elde edemezsin.Performans kullanıcısı değilim şehir içi takılıyorum kıyafet şeklide benim için önemli diyorsan da taytın üzerine çok bol olmayan (rüzgara karşı paraşüt olmasın diye) bir kapri kullanabilirsin.Arkadaşların söylediği gibi pedli iç çamaşırlarıda var ama sen zaten taytı almışsın ilk mesajında yazdığın gibi.Tayt da iç çamaşırı gibi içine giyilebilir.

Özcan bana verdiğin cevap için teşekkür ederim ama ayıplıyorlar diye şehir içi taytımın üstüne kapri giymem yaşadığım topluma ve kendime saygımdandır.yaş gençken bazı şeyleri önemsemiyorsun ama yaş ilerledikçe çevrendekilere daha çok saygı duymaya başlıyorsun.şehirlerarası zaten sorun yok direk tayt ile çıkıyorum toplu antremanlarda da direk taytımı giyiyorum.Örneğin yarın 120 km İnegöle köfte yemeğe gideceğiz oraya kadar tayt üstü kapriyle gidilmez pişik olursun :) tayt ile gittim diyelim yemek için bir mekana oturacağız. orada haftasonu ailesiyle yemek yiyen insanların içinde terli ve tayt ile gezinen bir erkek pek hoş bir görüntü olmasa gerek.O yuzden kaprimi yanımda götürüyorum mekana girerken kullanmak için.Zaten paraşüt kumaş kapriler sıkıştığında hiç yer kaplamıyor ve ağır değiller.

15. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Ferhat Bey çok güzel açıklamışsınız, teşekkür ederim. Sonunda deneyerek çözümü de bulmuş oldum hemen paylaşayım. Bedenim small ama ben medium forma aldım. Ardından ince kumaşlı, kaliteli ve pedsiz siyah renk uzun bir taytı giyip üzerine pedli taytımı çektim, acayip güzel oldu. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

16. özcan parlakoğlu

Seviye:
    "sen" zamiri ne zamandan beri sokak jargonu oldu? Ayrıca polemik yaratmak için yazmadım, bu ülkede sporcunun kıyafetinden öte ayıplanması gereken önceliklerin olduğunu dile getirdim.

Çelebi ve mustafa mimaroğlu bunu beğendi.
  17. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Mehmet arkadaşımız bir soru sormuş.Cevap verilmiş.İsteyen tayt giyer istemeyen giymez.Ben bisiklet sürerken tayt giyiyorum ama giymeyen olabilir.Tartışmanın gereği yok.Herkes nasıl giyinmek istiyorsa öyle giyinsin ama insanlar saygı duymayı öğrenmesi lazım.

Talha Ateş ve Mehmet Emin bunu beğendi.
  18. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Benim çözümümde pedli şort aldım, pedli astarını çıkardım, beline lastik diktim, sonra onu her istediğim şeyin içine giyiyorum, şort eşofman, fark etmiyor, buda benim çözümüm...

Mehmet Emin bunu beğendi.
  19. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    şort taytlar var giant ın onlardan al.dışı şort ama içinde tayt var hemde dışındaki şortun hava alma özelliği var müslüman bisikletçiler için üretilmiş sanırım :) bende bir tane var 2 sene evel almıştım ama artık direk taytla çıkıyorum umrumda değil kimin ne dediği zaten bana birşey diyicek adam sayısı sanırım 2-3 kişi falandır mma dövüşçüleri falan :)

koray_can ve Mehmet Emin bunu beğendi.
  20. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sevgili gençler.Benim yaşım 48.Yıllardır bisiklete binerim.Hem şehir içi hem de yakın çevrede.Uzun süredir de tayt kullanıyorum.İlk zamanlar bazı yandan çarklı gülümsemeler ya da uzaktan işaret etmeler olmadı değil.Ancak herkes zamanla alıştı.Çevre nelere alışıyor bir bilseniz...Benim delikanlılığımdan bu güne,rüyamızda göremeyeceğimiz değişimler oldu.Artık toplum bu tür görsel unsurlarla gerçekten de ilgilenmiyor.Pedli tayt bisiklete uzun süre binen bir erkeğin sağlığı açısından çok önemli ve kesinlikle kullanılması gereken bir üründür.Kendinizi de etrafınızı da buna alıştırın.Bir kere bakarlar,üç kere bakarlar,bir daha bakmazlar.

Serbay Akar ve turist bunu beğendi.