Bisiklette tam gaz mı gidersiniz yoksa sakin sakin mi?

bisiklette sakin mi gidersiniz ,hızlı mı ?

• tam gaz giderim

• sakin sakin gider etrafa bakınırım

• Toplam katılım
    34
  • Anket kapanışı .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mucahidy apıcı
o an aklıma gelmedi ama herkes tarafından anlaşıldığıma inanıyorum

Scudo

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
ben canım sıkılınca sahil yolunda dolmuşların arkasında gidiyorum çok zevkli ama denemeyin biraz riskli

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Yol bisikletine geçtiğimden beri yavaş gidemiyorum bir türlü :) Playlistime o kadar slow müzik alsam da olmuyor arkadaş :) Böyle bi havaya falan giriyor insan yol bisikletine bindiğinde :) Her zaman da hızlı gitmek yoruyor insanı hem psikolojik olarak hem fiziksel olarak. Arada yavaş yavaş tadını çıkara çıkara binmek lazım. O yüzden mtbmi özlemiyor değilim.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Ellerim daima fren de ve düşük tempo da giderim..

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
hiçbirşey için üzülmemde sokaktan fırlayan bir çocuga çarpmıştım önüme atlamıştı o gün bu gündür 2 elimde frende asla bırakmam
:) max 30

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben B'yi işaretledim ama aslında etrafa bakmayı da sevdiğim için. Normalde binerim, ortalama düşmesin, mümkünse artsın yeter. Çünkü paso önüne bakmak da sıkıyor yani. Manzara yoksa zaten başka çare yok da mesela sağımda deniz, yol sakin(bkz. Marmara Denizi ve Yalova manzarası), ben şimdi kusura bakmayın da orada manzarayı taktığımdan fazla performansa bakarsam kendimi enayi gibi hissederim. Sonuçta yol aşırı rahat ve performans manzara izlemekle pek düşmüyor. Defalarca gittiğim halde Yenikapı'nın beni sıkmaması bu yüzden. Yoksa Yenikapı'da gemi inceleyemiyorum. Deseler gel feribotu karışla, o güzel olurdu. Tabi bazen öyle keyifleniyorum ki önümde bile güzel manzara oluyor.

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
Şehir içi tam gaz no fren :D şehirler arası etrafıma bakınarak :D

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Gündelik ve gruplarla çıktığım turlarda sakin kullanırım... Trafikte dikkatli olurum... Ancak Salı ve perşembe akşamları performans antremanlarında gidebildiğimiz kadar hız yapıyoruz... Bazende gaza gelip bastığımız olur...

Gürkan E

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
Bence yanıtlarda yerine göre diye bir seçenekte olmalıydı tam gaz gidilecek yer var sakin sakin gidilecek yer var :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
spor yapasım varsa tam gaz giderim, yoksa sallana sallana. ama genelde basıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gitmem gereken belli bir kilometre miktarı varsa ve şehir dışındaysam basarım. Diğer türlü hız yapmak fazlasıyla riskli. Hele ki yol bisikletiniz varsa, hem kontrollü olmalısınız, hem de kaza anında oluşacak yüklü faturayı aklınızdan çıkarmamak durumundasınız.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz hızlı giderim yada yavaş giderim den çok öyleyse, böyleyse diye cevaplar var, neden mi
Çünki bu anket sorusu bir bakıma bisiklete performans için mi binersiniz yoksa keyif için mi sorusuna karşılık geliyor.

Zaten sadece keyif için binen de vardır, sadece performans için binen de, belki soru nerelerde hız yaparsınız diye olsa sonuç daha
önemli bir yere varırdı.

Zira kim hangisini seçerse seçsin diğer seçenek de hiç az değil..

Hiç keyif almadan sadece performans veya görev icabı binen var mıdır bilmem ama servis elemanları bile az buçuk keyif alıyordur.

Yada bizim burdakiler bayağı keyifli görünüyor..:p

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ortalama sürat 28- 35 arası

yorulana kadar 45 km ler düz yol da sonra yeniden ortalama sürat ile giderim...

boş yol ve sıfır rakım için bu yazdıklarım...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
hatta bazen pedal çevirmekten sıkılırım aheste giderken, inerim bisikletten, bisikletle beraber 1-2km yürürüm. sonra alesta yine. tadını çıkararak. bende böyle dostlar.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Ortalamamı 20 de tutuyorum. Düz ve sakin yolda 25-30 arası bir yerlerde tutunuyorum.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.898
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol ve bacaklarim zorlanmadan en iyi performansi nasil veriyorsa ona gore giderim. Uygun trafik, yol veya arazide maximuma cikmaya calisirim ama isinmadan zorlamam, donuste zorlanmamak icin enerjimi tukenene kadar kullanmam.
Grup olarak biniyorsakta ortalama akisa ayak uydururum.

• Beğen
Tepkiler: Gürkan E

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
@alper Kur
20km/h bu hız iyidir. arada 15-20 arası olur. yer yer 25 olur.
zaten bayır aşağı ister istemez 30-40 oluyor.. :)