Bisiklette öğrenme metodu: deneme yanılma

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başkaca bir öğrenme metodu varmı diye düşünüyorum. Yok. Bisiklet kullanımında biricik yol bu gibi geliyor. Dene yanıl veya yanılma. Bisiklet türlerinden, kadro boyuna oradan selesine, gidonuna, lastiğine. Çünkü insan istatistik bir birim değildir. Bizden öncekilerin tecrübe ettikleri deneyimlerinin sonuçları bizlerin kullanımı içinde uygundur diye bir şey yok. Şu bisiklet aleminde bir mtb den bir yola savruldum. Sonra tam orta yolda duruldum derken bir sürü detayı çıktı. Yok gidon boyu ne olmalı, yok teker kalınlığı nasıldır, sele jellimidir sertmidir. Hiçbir tavsiye bana özel dikilmiş bir takım elbise gibi üzerime oturmadı. O nedenle bisiklet hayatına yeni başlayanların öneriler listesinden çok kendi yaşayacakları tecrübeleri klavuz edinmeleri gerekiyor.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@mehmetsunu

Herşeyin öğrenme metodu vardır. Öğrenme metodu olmayan şeyi öğrenemeyiz. Eğitimcilere sorarsan onlar anlatırlar.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
mehmet bey dediğiniz şey ergonomi ile alakalı. bunu aşmak için pedalla bisikletten alışveriş yapmalısınız. üzerine oturup ölçülerinizi alan bir aletleri varmış sitelerindede yazıyor ve bisikletleri 1-2 hafta sonra teslim ediyorlar.

diğer perakende ürünlerde bu tarz imkanlar yok. adam diyorki aga alet bu, üstünde azıcık rahatsan sıkıntı yok.
boyu kilosu birebir aynı olan insanlarda bile ergonomi farklılıkları vardır. birinin kolu yarım santim daha uzundur., dirinin bacak boyu kısadır vb

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş