Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklette öğrenme metodu: deneme yanılma

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Başkaca bir öğrenme metodu varmı diye düşünüyorum. Yok. Bisiklet kullanımında biricik yol bu gibi geliyor. Dene yanıl veya yanılma. Bisiklet türlerinden, kadro boyuna oradan selesine, gidonuna, lastiğine. Çünkü insan istatistik bir birim değildir. Bizden öncekilerin tecrübe ettikleri deneyimlerinin sonuçları bizlerin kullanımı içinde uygundur diye bir şey yok. Şu bisiklet aleminde bir mtb den bir yola savruldum. Sonra tam orta yolda duruldum derken bir sürü detayı çıktı. Yok gidon boyu ne olmalı, yok teker kalınlığı nasıldır, sele jellimidir sertmidir. Hiçbir tavsiye bana özel dikilmiş bir takım elbise gibi üzerime oturmadı. O nedenle bisiklet hayatına yeni başlayanların öneriler listesinden çok kendi yaşayacakları tecrübeleri klavuz edinmeleri gerekiyor.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Herşeyin öğrenme metodu vardır. Öğrenme metodu olmayan şeyi öğrenemeyiz. Eğitimcilere sorarsan onlar anlatırlar.

3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    mehmet bey dediğiniz şey ergonomi ile alakalı. bunu aşmak için pedalla bisikletten alışveriş yapmalısınız. üzerine oturup ölçülerinizi alan bir aletleri varmış sitelerindede yazıyor ve bisikletleri 1-2 hafta sonra teslim ediyorlar.

diğer perakende ürünlerde bu tarz imkanlar yok. adam diyorki aga alet bu, üstünde azıcık rahatsan sıkıntı yok.
    boyu kilosu birebir aynı olan insanlarda bile ergonomi farklılıkları vardır. birinin kolu yarım santim daha uzundur., dirinin bacak boyu kısadır vb

YüzSürKoş bunu beğendi.