Bisiklette kullanılmayacak termal giysi - Fark olur mu?

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Merhaba abilerim, arkadaşlar..

Babam deri ayakkabı işi yapıyor. El işçiliği ile deriyi makinadan alıp ayakkabı haline getiriyorlar. Işıkkent ne kadar soğuk olur İzmirliler bilir. Burada tüm gün soğukta ısıtma sistemi olmayan veya yetersiz gelen yerlerde çalışıyorlar. Isıtma sisteminin eksikliğinin nedeni de ayakkabılar sıcakla yapıştırılıp kurutulmaya bırakıldığından sıcak havada gevşeme yapmaması içindir. Bugünlerde İzmir resmen donuyor. Babam bugün kar yağmasıyla birlikte üşüdüğünü söyledi. Termal kıyafet almak istiyorum ve aşağıdaki şartlara göre kıyafet önerinizi bekliyorum.

1) Bisiklet için olan termal giysilerde ekstra havalandırma bölgeleri olması muhtemel düşündüğümden normal kullanım ve bisiklet için ayrı ayrı üretilen ürünler var mı? Hangisi daha verimlidir?

2) Bütün gün oturduğu yerde sadece kolları hareket ediyor ve vücudunun üst bölgesi aktif. Bedenin alt tarafı ayağa kalkmadığı sürece daha fazla üşüyor. Üst için sporcuların kullandığı şekilde rahat harekete olanak sağlayan giysi tercih etmeliyim.

3) Hareketsiz kalan alt için daha çok pamuklu olanlar mı tercih edilmeli? (Babam yünlü gibi olan giysileri pek tercih etmiyor rahat edemiyor.)

Termal kıyafetler konusunda hiç bilgim olmadığı için sizden yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Scudo

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Termal içlikler bence işini görür geçen cumartesi dış ortamda işim vardı ben denedim oldukça etkiliydi nerdeyse hiç üşütmedi beni

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@hidromek Günlük hayatta kullanmak aslında hareketli olduğumuz için farklı bir kullanım alanı gibi geldi bana. Hareketsiz vücut her zaman daha fazla üşüyor. Bu yüzden farklılık vardır diye düşünmüştüm.

Almayı düşündüğüm ürünler şunlar. Doğru mudur?

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@enqinHLC ben deneme amaçlı yaklaşık 2 ay önce şu ürünü almıştım fiyatından dolayı biraz işkillenmiştim ama deneyince hoşuma gitti açıkçası hem bisiklette hemde dışarda çalışırken rahat ettirdi açıkçası bu kadarını ummuyordum.
(link)

(link)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@hidromek Aldığınız ürün fiyat olarakta uygunmuş. Kota markasını biraz araştıracağım. Blackspade markasının üretim yeri evime çok yakın olduğu için bu markayı seçmiştim. Önerilerede açığım...

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@hidromek hiç tecrübe etmediğim için deneme amaçlı olarak kota marka takım siparişi verdim. Babam onları bir deneyimlesin. Duruma göre bizimde fikrimiz şekillenecektir. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

(link)

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@enqinHLC Bisiklet için olanlar kullanılabilir +babanıza termal çorapda almanızı tavsiye ederim malum ayaklar en hassas ve üşüyen kısımlar.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Bikedreams bunu atlamışım, otururken en çok ayaklardan soğuk alıyordur. Çok güzel bir noktaya değindiniz. Teşekkür ederim. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Bikedreams

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@enqinHLC Denemekten zarar gelmez ürün fiyat olarak uygun olduğu için kötüde olsa en azından az para kaybedersin ama ben beğendim en azından üşütmüyor

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@hidromek Bende sizin belirttiğiniz düşünceyle denemek için siparişi verdim. Öneriniz için teşekkürler umarım babam memnun kalır. :)

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
ben tchibo'dan aldığım polyester termal içliği kullanıyorum soğuklar başladığından beri. Bergama izmir'e göre daha soğuk oluyor malum. şimdi baktım birebir aynısının satışı yok. Alırken çok dikkat etmemiştim ama eklem yerlerinin inceltilmiş ve hava girişleri olması ayrıca sırt ve ense kısımlarını kalınlaştırılmış olması hoşuma gitti. bence olması gereken özellikler bunlar...

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@idrisarici Dediğiniz gibi hareketi kısıtlamaması açısından eklem yerlerinin inceliği önemli bir husustur. Babama denemesi için aldığım kota markalı üründen gayet memnun kaldı. Aynı ürünün ikincisini aldım ve ayrıca daha üst seviye termal kıyafette bakmaya devam ediyorum. İnce oluşu ve vücudu tamamen sarması sebebiyle üstündeyken sanki yokmuş kadar rahat ettiğini söyledi. Kendisi memnun -4 derecelere kadar çok kalın giyinmeden üşümeden durulabilir.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)

Bu iki ürünü araştırabilirsin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aslında yun alt ust iclik tam babaniza gore fakat yunlu giymeyi sevmiyormus . urun gamini cok iyi bilmiyorum fakat ruzgar olan biryer degilse eger babanizin bulundugu bolum , ruzgara karsi korumasi olan urunleri tercih etmeyin derim . cunku onlar hava giris cikisini cok fazla kisitliyor , yine su gecirmeyen ürünlerde gereksiz olacaktir . aslında vucudu saran tayt ve ust iclik mali pamuk ,yun , viskoz gibi ne olursa guzel bir koruma saglayacaktir. Bulundugunuz mevkideki camasircilari gezin derim ben. Onlarda bu tur urunler oluyor.

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ben vaikiki den içi polar swit ve tutku'dan alt termal aldım, rüzgarı kesiyor. terletmiyor. tutku iç çamaşırı satan yerlerde termal içlik takım bulabilirsiniz.
(link)

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ayak altı radyan sobalar vardı yanlış hatırlamıyorsam, bunu araştırdınız mı?

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Engin çok masrafa girmeye gerek yok bana göre, ne de olsa fiziksel bir aktivitede kullanılmayacak. Decathlon'dan ya da iç giyimci'lerden termal içlik temin edebilirsin. Fiyatları 15 liradan başlıyordu en son sorduğumda...

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Allah babana saglık sıhhat versin kardes,elinden geleni esirgeme

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Atahan Eker

Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim. Özellikle kar üzerinde yapılan bir spor için tercih ediliyorsa cidden işini iyi yapıyordur. Fiyatıda uygunmuş. Not aldım. :harika:
@furkan.zaman

Günlük hayatta normal kullanılan içlikler soğuk nedeniyle iş görmüyor. Çalışılan alan çok büyük ve çalışılan alandaki sıcaklık yazın sürekli 0 derece veya altında olabiliyor.
@Ruhpastası

Öneriniz için teşekkürler aldığım ürünlerle benzer ürünler. Soba olayına gelince elektrikli soba olayı muhtemelen mümkün olabilir. Çalışanlar veya babam daha önce düşünmüşlerdir fakat çalıştıkları yerde rahat hareket için gerekli mesafeye getirildiğinde ısıtma sorunu oluştuysa ondan dolayı kullanmıyor olabilirler. Akşam bilgi alırım kendisinden. Öneriniz için teşekkürler.

@uguryilmaz144

Uğur alsında oturdukları yerde çoğu zaman en az bisikletli kadar efor sarfediyorlar diyebilirim. Elde sürekli bir çekiçle çivi çak çivi sök işi yapılıyor. Bunun haricinde deriyi gerdir, ilaçla, kes biç gibi işlerde var. Efor var fakat çok üst düzey kıyafetlerede gerek duyulacak kadar değil tabiki. Ben yinede iyi olsun hep sıcak olsun derdindeyim. İnsanlarda yaş ilerledikçe bel sırt ağrılarıda artıyor. Babamın maşallahı var daha yaşı genç ama bel sırt ağrıları artmasın diye hep sıcak tutması için elimden geleni yapıyorum. Dediğin gibi 15-20 TL fiyatlı ürünler iş görüyor şuanda babam memnun. Şuankiler giriş seviyesi gibiyse en azından orta seviye termal içlikler aldım mı tamam olacak. Benimde içim rahat edecek.

@ercst0rm

Allah hepimizin anne ve babasına sağlık sıhhat uzun ömürler versin. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
Ayak icin ayak isitici var myso ayak isitici var fiyati 50 tl civari bende siparis vercem alirsaniz yorumlarinizi bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC