Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklette kaza geçiriyodum.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında ozic tarafından paylaşıldı.

1. ozic

ozic Aktif Üye

Seviye:
    Çok dandik bi yola girdim iki taraftada araba vardı, tek şerit gidiyom. Arkadan arabanın birisi hem fren hem korna, Sonra araba durdu yanıma;

Camı açtı adam,
    sonra ağzını açtı
    2 Kişi Fakat büyük olan baya bi kızıyo ötekiside 'olaya kavga anında müdahale edecem' modunda bi bakış yapıyor.

Derken dedim ne bisiklet yolu var nede başka bi yol diyerek bağırdım birazda kendimi kaybettim, ben bağırırken adamlar camı kapatmaya çalıştı gittiler.

Ama canım sıkıldı geldim eve Baktım bisiklet kuralları halen aynı şekilde duruyor.

Ne diyo Yasa;
    Madde 46 Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.

Madde 66 Bisiklet yolu olan yerlerde karayolunda sürülemez.

İlk bakışta tamam ben haklıymışım bağırırken ayıpta etmemişim dedim ama yasayı okuyunca bişi dikkatimi çekti,
    'banket yokken en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla eder'
    Tamm bende ehliyet var fakat ehliyeti olmayan birisinden Ehliyeti varmış gibi öteki araç sürücülerindeki sorumluluğu ona yüklemek ne kadar mantıklı. Yani bisikletli bahsi geçen sorumluluğa sahip olmak için ehliyeti olması gerekmiyormu.

En sağ şeriti kullanıyorum diyelim, sola U dönüşü yaparken arkama bakmadan dönebilirim, bu durumda arkama bakmadığım için bana çarpan kişi, o kuraldan sorumlu olmadığım içinde ben haklı oluyorum. Devletin yasasında burada bi eksiklikmi var acaba.

2. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    yasa konusunda bişey diyemicem fakat çok fazla bilinçsiz sürücü var yollarda. ehliyeti nerden alıyorlar anlamış değilim doğrusu... geçmiş olsun hocam...

ozic bunu beğendi.
  3. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben genelde kadın erkek ayrımı yapmadan dövüyorum en çokda bilkentli genç çocukları dövmüşmdür istatistik tutuyorum :) dövmediğiminde arabasını haşat ediyorum.Sanırım motorculugumdan kalma bir alışkanlık.Eskiden camlarını kırardım para atıp.hoş araba kullanırkende dövyorum sadece bir kez dayak yermiş gibi oldum oda güreşçi çıkmıştı adam hemde uzun sakallıydı dinci güreşçi :)

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hocam geçmiş olsun.. Ben artık motorlu araçların bu tür tavırlarını önemsemez oldum, alıştık artık...

5. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Yaşanan olayları okuduktan sonra (yolda giderken sebepsiz yere araçlardan küfür yemek,taciz edilmek vs.) bisikletimi alır-almaz kasktan önce sapan ve bir avuç bilye almaya karar verdim :) adam küfür edip geçer bizde arkadan sıkıp kaçar :D
    şaka bir yana ben kavga etmekten piskilet süremem heralde...