Bisiklette ergonomik ve verimli olmayan malzemeler listesi

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Benim de haves edip aldığım sonra tasarımından dolayı boşa para verdiğim bir kaç ürün oldu.. Procycle kadro üstü çanta (link) bir türlü düz durmuyor zamanla eğiliyor. Alırken hem 5,5 inç telefonu tutup hem de gerekli adet edavatı koyarım ne güzel diye almıştım.. Biir de hem telefonu hem de ışığı tutsun gidonda fazla yer kaplamasını önlesin diye aldığım bir aparat vardı delta bisikletten o nu da kullanmadım adam gibi .. üstüne üstlük 30 tl istediler o zaman.. Salcano ile birlikte verdikleri carraro yol bisikletlerinin birlikte gelen pedallar.. kullanımı çok zor .. Ayağımı takayım derken düşecek gibi oluyorsunuz.. Çok fazla aksesuar vs. taşımamak lazım bisiklet üzerinde.. Almışken iyi araştırma yapıp bir kere alınmalı.. Ek olarak xrs 040 aldım fiyatı etkiledi beni ama daha sonra üstündeki bazı komponentleri değiştirmek zorunda kaldım.. jant seti ve gidon olmak üzere.. Arka qr değildi, ve göbekler akıcı değildi.. gidonun ergonomisi bozuktu bilek ağrısı yapıyordu.. salcano da xrs 030 alınır minimum sanırım.. Yada carraro 62 .. tecrübelerim bunu öğretti.. diğer bisikletlerde ise fiyatlar tuzlu kaçıyor ancak bu markalara bakabiliyorum..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

günaydın mehmet kanki dostum,
valla 16 haziran 2015 'de aldığım 8'inci bisiklet gıant yola 4500 saydım,şimdi demirbaş gidecekler belli öncelikler sırası ile,

1-zincir değişecek (değişti bile 7 'inci ayda zincir cetveli ile ölçtüm zincir araları açılmıştı,ayna kol biterdi)
bu arada 30 dolar oldu sram zincir
2- tekerler-işte şimdi ayvayı yedik ,tekerler uçmuşta uçmuş valla gene lugano şivalve 25 hacim ya da cst 700x25 caldera
3- gelelim rubleye valla gene deore olacak onlu sistem 11-36,rubleye acaip bakım yapıyorum würt sıkıyorum ,
4-fren papuçları orjinali kaç para ise alacağız artık,sram papuçlar,ön aşındı biraz arka idare eder.
5- furç yatağı şimdilik iyi
6- ayna kol,50-34 ,dişler tek tek değişecek ona daha çok varda ayna kol sram force
7- jant telleri inşallah atmaz,arkadan atar ise mecburen değişecek sağlam akort yapılacak
8- vites ve fren telleri aynen eskiyecek onlar pek fazla tutmaz,
9- arka aktarıcının küçük tekerlerin ucları sivrileştiği an değişecek demektir ,
10 -ve orta göbek,eyvah ,valla bize tuzluya patlayabilir ,el mahkum yapılacak

bisiklete binmenin bedeli bunlar,ama otomobile binenler daha fazla para saymakta.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aliexpress'ten alınan sahte tayt ve formalar da bu kategoriye girer.
forma yine trainer'da veya ılık havalarda falan kullanmak üzere, ya da sırf çeşit olsun diye alınabilir fakat taytları kesinlikle önermiyorum. bisiklet giyiminin en kritik parçası ve kalitesiz bir tayt sürüşü çileye dönüştürüyor. bir kez aldım, pişman oldum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi inan arabaya binmenin maliyeti bisikletle kıyaslanmaz bile. Al ortalama bir örnek,
yılda 7000 km yol yaptığını düşün, şayet araba ile gitmiş olsaydın benzinli bir araç % 95 şehiriçi yollarda 100 km ye en verimli ortalama 7 litre yakar. Edermi sana 500 litre. 4.5 tl den çarp. 2250 tl. Zorunlu masraflar; yıllık tamir bakım servis 500 tl, trafik sigortası en az 600 tl, kasko en az 800 tl, yeni araç olduğunu varsayıp 1.2 motor için mtv 600 tl. Peki ne etti. 4150 tl. Ivır zıvır masraflarını da kat en az 4500-5000 tl. Ettimi sana bir yol bisikleti parası. Sen bunun 10 da biri ile bisikletini bir yılda ihya edersin. Şehiriçi en mantıklı araç bisodur. Bizim arabanın şehiriçi ortalama hızı; işte dur kalk, ışık, rölanti ile 22 ila 26 km. Benim bisikletin son 1000 km deki ortalaması ise 21 km. Şimdi ne demek istediğim anlaşılmıştır. Sağlık geri dönüşümüne ise hiç girmiyorum.

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
decathlondan aldığım pompayı söyleyebilirim bir de genel de arkadaşlar da belirtmiş ama 3 e 5 e çinden aldığımız ürünlerin büyük bir kısmı diyelim :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
assize marka her türlü kilometre saatini de buraya ekleyebilirmiyiz lütfen. Ucuz diye alınmamalıymış. Bir kez normal gösterdiğini hatırlamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ziyainal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

bu millet kerizliğindenmi araç alıyor anlayamadım gitti,ismini vermeyeyim ford 'un ortağını kaybettik ,kilolu idi,bisiklet fuarında bisikletlere bakmamış idi,enerji eski bakan artık bisiklete geçelim demiş idi o gün orada, peki ne oldu gördük,mal sahibi mülk sahibi gideceğin adres belli,ne diye hakir görürsün bisikleti,
(çakma şiir oldu:))
bu millet neden araba alır sorusunu deşmek lazım,ekmek kapısı için olabilir ,efendim zevk için alır parası vardır bi şey diyemeyizde müptela olunursa kötü,

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Şimdi sen münevver bir adamsın bilirsin. Bundan bir otuzbeş-kırk yıl önce işte çocuk dergileri vardı milliyetin, tercümanın. o dergiler ülkeler eki veriridi. O ekte batılı ülkelerde her 1000 kişiye 250 araç/otomobil düşüyor denirdide biz hayret ederdik. Çünkü nerde o zaman her evde bir otomobil. mahallede gurbetçi bir vatandaş varsa onda olurdu. Şimdi ben sana son rakamları veriyorum; yaşadığım şehirde her bin kişiye 250 araç düşüyor. çoğu tanıdığımın kapısında ikinci araç. Biraz varlıklı iseler 18 i bitirmiş bitirmemiş çocuklarındada bir araç. var gerisini sen düşün.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

bu araçlar kredi alınarakmı alındı onuda deşmek lazım,benim anladığım kadarı ile milleti bir güzel borçlandırdılar,kredi kartı borcu olan ne kadar acaba ,artı konut borcu olan taşıt borcu,karşılıksız senet ne kadar çıkmış onada bakmak lazım,ohhhhh ne güzel ekonomi bu.herkeze lazım :komik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

8.99 dolar yani 2.9 x8.99 = 26 lira valla almak lazım,benim pompa hikaye, gerçi aparat takıyorum benzicide 90 basıyorum .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe abi bizde otomobil çok önemli bir kimlik sorunu. insanlar normal şartlar altında göstermediği tepkileri refleksleri arabaları söz konusu olduğunda gösteriyor. bir ihtiyaç için üretilmiş bir nesne bizim gibi toplumlarda statü sembolü haline geliyor.
birinin kapısının önüne araba parketmek, trafikte yol vermemek, arabasına zarar vermek, hatta arabasına laf söylemek ağır bir hakaret olarak algılanıyor ve işin sonu cinayete kadar gidiyor.
bütün sokaklar, kaldırımlar, yer gök araba dolu. ve bu manyaklık alabildiğine körükleniyor. markalar her sene model yeniliyor, bankalar ayda 700-800 tl taksitle otomobil kredisi veriyor ve insanlar çoluk çocuğunun rızkından kesip otomobile yatırıyor. yakıt fiyatları, vergiler vesaire konu uzar gider. sabaha kadar yazarım bu konuda.
benim de bir otomobilim var evet, almamak için direndim. 28 yaşında, baba olunca ehliyet aldım ve o yaşta şoförlük öğrendim. şimdi -7 yaşında ve 7 aylık- iki çocuğum var ve onlarla beraber istanbul'da insani şartlarda yolculuk yapabilmek için otomobil kullanmak zorundayım.
bekar olsaydım asla almazdım. yağmur çamur yokuş düzlük demeden yalnız gideceğim her yere bisikletle gidiyorum.

otomobil insanoğlunun kendi kendine attığı en büyük kazık, şehirlerimizi yaşanmaz hale getiren bir baş belası.

konunun dışına çıktım biraz, kusura bakmayın.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Selle Royal Avenue sele 65tl ver iki tane taşın üstüne otur.

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
bu zil ve aynadan uzak durun
zil başlarda çalışıyor ama kısa sürede bozuluyor.
aynayı ise cam yerine plastik malzemeden imal etmişler ve bunu ürün açıklamasında belirtmemiş çakallar. görüntüden hiç bir şey anlaşılmıyor arkadan gelen araba 5 metre yaklaşınca farkına varabiliyorsunuz.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerim BEŞER
Bu gerçekten iyi midir? Hemen almayi düşünüyorum da yol bisikletim için

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
@emre önen
Aynayı bende aldım plastik dediğiniz ayna çizilmesindiye yapıştırılmış koruyucu onu çıkartıp kullanın ben 6 aydır kullanıyorum çok memnunum

• Beğen

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birde dış bükey aynamı diyorlar nedir böyle 5 cm çapında bir pazarlama şeyi üretmişler. Eğer bu aynaya güvenipte manevra yapacak olursanız bu sizin fani dünyada yapacağınız son iş olur. Aynada aracı görmeye başladığınızda araç beş metre arkanızda oluyor. Sakın yanına bile yaklaşmayın 25 tl ve canınızdan olursunuz.

(link)

bağlantısınıda veriyim. Amanın pekde şirin şeymiş diyenlere önemle duyurulur.

• Beğen

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
Çok övülen Race Rocket HP pompa iki adet almıştık 6 ay dolmadan birinin piston içindeki oringi tutan parçası kırıldı yapıştırdık ancak işe yaramadı şu an çöp. Diğerini ise iki üç kez kullanma fırsatım oldu. Son kullandığımda michelin presta sibobu ne yaptıysak şişiremedik farklı siboplarda denedim oring kısmından hava kaçırıp lastiği şişirmiyor o da çöp olmak üzere. Bir ihtimal oring değişikliği işe yarayabilir.