Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklette ergonomik ve verimli olmayan malzemeler listesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şu bisiklete verdiğim ne paralar boş yere buharlaşıp gitti, harcama yaptığım nice ürünlerin karşılığını alamadım ona yanarım. Ben yandım başkaları yanmasın. Farlar, çamurluklar, seleler, sele kılıfları, pedallar hatta bizatihi bisikletin kendisi. Bir kara liste oluşturalım ki bisiklet için malzeme alanlar iki kere düşünsün. Bir bisiklet parasını daha sokağa atmasınlar. Al işte bir ürün şudur.

M-WAVE 28 JANT ÇAMURLUK SETİ

Aslında düşünce olarak iyi; çamurluk deliği olmayan- ki fitnes bisiklet olmasına rağmen bu bisikletlerden biriside benim kullandığımdır- bisikletler için düşünülmüş bir tasarımdır. Tak çıkart olması da sadece yağmurlu havalarda kullanma kolaylığı sağlıyor. Lakin göründüğü gibi olmadığını kullanmaya başladıktan sonra anladım. Bir kere çamurluk bir türlü sabitlenmiyordu. Lastiği her ne kadar bisikleti sürmeye başlamadan önce ortalasam da yol sarsıntısından bir süre sonra çamurluk lastiğe değiyor ve tekrar düzeltmek gerekiyordu. Birde plastiğin hamurundanmıdır çamurluk kuyruğu bir zaman sonra şekil değiştiriyor. Aynı zamanda tam korumada sağlamıyor. Şu an hava yağmurluda olsa kullanmıyorum vede kullanma isteğim olmuyor.

2. Insansevmem

Insansevmem Aktif Üye

Adı:
    Erim
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok güzel başlık tebrik ederim. Bu aşağıdaki ürün 1 kere söküp taktığınızda vida yuvaları yalama oluyor. Boş yere giden bir 30 TL..

.[​IMG]

3. K.Bahadır Usta

K.Bahadır Usta Üye

Adı:
    K.Bahadır Usta
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Ben direkt bir ürün belirtmeyeceğim ama yol bisikleti pompası alırken muhakkak maksimum basınç gücünü kontrol edin. Ben gidip en küçük en şık olanı aldım 70 PSI üstü basınç basamadığından evde öylece bekliyor.

4. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    salcano

5. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Canince Ergonomik ve verimli olmayan hangi salcano malzemesinden bahsediyorsunuz ? Yoksa amacınız Salcano bisiklet kullananları rencide etmek mi ? Lütfen konuyu doğru okuyun rica ediyorum !!

6. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Atilla Gobel
    tam karşılık olarak 'salcano' eminim bunu düşünün tek kişide ben değilim.

iyosunkaya ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  7. Tugaycinar

Tugaycinar Aktif Üye

Adı:
    Tugay çınar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Canince 1-2 ay önce salcano aldım. Memnunum. Firmanın servis ağını beğenmeyebilirsiniz yada başka bi ürünü beğenmeyebilirsinizde direkt olarak ''salcano'' yazmak bana abes geldi açıkcası.

8. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Canince Kullandınız mı peki Salcano ? Mesela Kron markası için aynı şeyleri duyuyorum bende ? Sizce böyle acımasızca marka eleştirmek doğru mu ? Markayı eleştirirken biraz olsun bu toplulukta bu markaya para veren insanları düşünün olur mu ? Siz bir kelime ile konuyu özetlediniz maşallah. Zaten yeteri kadar konuşuluyor Salcano, kaldı ki konu sadece bisiklet markası değil dikkatinizi çekiyorsa. Bisiklete harcanan gereksiz aksesuar ve yedek parçalar olabilir.

Konunun dışında olacak belki ama ben bisikletçilerin arasındaki bu ötekileştirmeyi hiç anlayamıyorum, şurada bir avuç insanız ve birbirimize sahip çıkmaya çok fazla ihtiyacımız var. Ancak birbirimizi kırıyoruz, üzüyoruz, fütursuzca saldırıyoruz, ötekileştiriyoruz. Her neyse canınız sağ olsun.

9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence cylokedi haklı canince. Yani gerekçeler üreterek ve özellikle tecrübelerini de işin içine katarak, yaşadığın olumsuzlukları vurgulayarak ve genellemeden ziyade spesifik bir noktaya parmak basarak tezini güçlendirmiş olursun.

cagdascaneroglu ve ziyainal bunu beğendi.
  10. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  11. şamilkafkas

şamilkafkas Scott Sub Speed 40 - Anadolu yakası

Adı:
    Şamil
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Canince bu marka ile ilgili hiç bir bilgim ve tecrübem yok. Diğer konu başlığında sizin marka deneyimlerinizi okudum. Hakikaten çok talihsiz bir tecrübe yaşamışsınız. Şu an bulunduğum konu başlığında bisiklet markalarının kusurlarından ziyade ekstra para verip aldığımız aksesuarlar konusunda yaşanmış tecrübelerden istifade etmeyi umuyordum. Sizin değinmek istediğiniz konu ziyadesiyle önemli ve bir o kadar da bu konu başlığından uzak. Mümkünse konu başlığından uzaklaşılmaması takip edenler açısından daha faydalı olacaktır.

dincer_colak ve Canince bunu beğendi.
  12. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @şamilkafkas Haklısınız hocam ben yanlış anlamışım.
    @Atilla Gobel polemik yaratmaya gerek yok mesajımı silebilirsiniz.

şamilkafkas bunu beğendi.
  13. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çin'den ucuz olduğu için aldığım her on malzemenin dokuz'u bu kapsama girer.

İlk denemede hava basacakken hortumu patlayıp pert olan pompa mı, başına neler geldiğini kestiremediğim enteresan kokulu alüminyum suluk mu, yoksa canı isterse yanıp istemezse zora gelmeyen arka ışık mı liste başına oynar bilemedim.

Gerçek fiyat/performans ürünleri müstesna olmakla beraber, ucuz etin yahnisi cidden pek oluyor.

14. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar konudan sapmayalım lütfen. Marka olarak değil; ürün olarak hatta kendimiz tecrübe ettiğimiz kötü ürünler olarak yazarsak daha faydalı olur.

Token renkli rotor vidaları inanılmaz kolay yalama oluyor. Bir kere taktım, sökerken dikkatli olmama rağmen yalama olmayı ve kullanılmaz hale gelmeyi başardı.

XLC bagajı 1 seneye yakın kullandım, kesinlikle limitinin üzerinde birşey taşımadım. Sadece ufak tefek tamir aletleri, iç lastik, tisört/ceket. Sanıyorum sallanmadan dolayı bağlantı yerinde çatlak oluştu. Önermiyorum.

[​IMG] [​IMG]

ERSN PK, mehmet.ali ve suat akman bunu beğendi.
  15. suzun7

suzun7 Aktif Üye

Adı:
    Sercan Uzun
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ERSN PK, suat akman ve mehmetsunu bunu beğendi.
  16. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletçi dostum çok teşekkürler sele borusuna doğrudan bağlanan benzer bir şey almayı düşünüyordum, bir şeyi tanımanın yolu çok bilginin de ötesinde tecrübeden geçiyor. Bizi bir sıkıntıdan kurtarmış oldun.

Deniz bunu beğendi.
  17. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Deniz Tezcan Bu vidalardan almayı düşünüyordum bende :(

@mehmetsunu Abi Teşekkürler konu çok faydalı olmuş sabitlenmeli bence.

mehmetsunu ve Deniz bunu beğendi.
  18. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Basınç göstergeli el pompası 80 psi ye kadar olması bi yana(yani yolda kaldıgınızda sizi tebessum ettirebilir sadece) bu pompalarla 100 psi falan basabilen arkadaşlar var mı ? Merak ediyorum cidden ben 45 psiyi gördüm en son ondan sonra bayılmışım :p şaka şaka da oyle bi oturdum sanki 45 yaşındayımda sigara tiryakisiyim yokus tırmanıp agacın gölgesine oturmuşum oyle bi dinlenme rahatlama resmen bitirdi beni:)

19. ERSN PK

ERSN PK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    aşağıdaki btwin marka çantanın montaj kısmı çok kullanışsız kesinlikle..içi full plastik ve sarsıntılarla birlikte çabuk gevşediği için her sağlamlaştırmanızda biraz daha deforme olarak iş görmeyecek hale geliyor..bu boyutlarda sele altına takılan çantaları tercih etmenizi tavsiye ederim..( Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk Koltuğu - 3L Bisiklet Gidon Çantası ) linkte tam olarak modeli görebilirsiniz..

Deniz bunu beğendi.
  20. Eroseros

Eroseros Kıdemli Üye

Adı:
    Eray Yumuşaker
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona 3,4 ve 6 serilerindeki istisnasız tüm bisiklet modellerinde seleler sorunlu ve ne anatomik, ne ergonomik.