Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletonline.com dan verilen problemli siparis(KRON xc 1000)

Konu, 'Kron' kısmında erdemali78 tarafından paylaşıldı.

1. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar Merhaba,
    Ben de bugun Kron xc 1000 siparisi verdim ve en yakin zamanda (tahminen 3 gun) bir KRONcu olacam insallah.
    Bisikletonline.com dan bisiklet almayi dusunenler icin siparis sirasinda kadro boyunu secemiyorsunuz ve birden siparisi vermis oluyorsunuz tekrar bir onay almiyor sizden.Sitede belirtilen telefonlari bozuk ben zor bela 02125226492 numaradan ulasabildim kendilerine ve gun boyu kendime bir muhattap bulamamanin stresini yasadim.:boese157:
    Genel olarak cok problemli bir site ve acil olarak guncellenmesi gerekiyor.
    Ben kadro boyunu 19 inch olarak almayi planlamistim ama siparis esnasinda secemedim.Kendileriyle zor bela kurdugum baglantida ellerinde 19 inch olmadigini belirttiler ve siparis esnasinda kredi kartimdan ucret coktan cekilmis oldugu icin mecburen 17.5 inch almak zorunda kaldim
    Deneyimli arkadaslarima sorum: boyum 1.82 .
    19 inc yerine 17.5 inch almis olmam benim icin bir problem yaratir mi?
    Cogunlukla sehir ici kullanimi planliyorum.1.82 boy icin 17.5 inch de uygun bir kadro boyu mudur?
    Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...
    (ufak bir not; kargo ucreti alciya ait ve istanbul ici yaklasik 20 ytl tutuyormus.Kargo ucreti de sitede yer almayan bir bilgi)

Selim Çam bunu beğendi.
  2. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    boyum 186
    kadro 17.5" kron xc4000

üzerinde 27.2 çapında gelmiştir büyük olasılıkla Zoom 25cm dir
    Aşırı esner !!!
    hatta çukura girerken oturulmaz ama kazara oturursanız yamultabilirsiniz ;)
    Dikkat edin!

30cm boyunda sele borusu almanı öneririm (((31.6 çapında)))

ben şuan amoeba scud sele borusu kullanıyorum 31.6 çapında 30cm uzunluğunda
    tam minn noktası boyumu kurtarıyor!

Ercan ;)

3. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Uzun sele borusu alacağınıza 19" kadro alın.. Hiç maceraya gerek yok..

4. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    benim başka bir sitede alışveriş (bisikletle ilğili degil) yapmıştım benim aldıgım üründen yokmuş ürünün bedeli bana tamamen degilde her ay çekildiği kadar geri ödendi eger almayı düşünmüyorsan ücretini geri talep edebilirsin.

5. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    bende ordan azdaha alışvariş yapacaktım da bankada sorun var dediler ve almadım iyi kide almamışım.

6. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    selim bu şekilde söylemiş ama büyük kadroyu kullanmak kontrol açısından her zaman daha zor olmakta (tecrübeyle sabit, yarışan arkadaşlarada bakarsanız genelde küçük kadrolar kullanmaktalar) boyunuz için 17.5 kanımca oldukça uygun sele borusu önerileri için Ercan'ın önemli yorumlarını dikkate almanızı öneririm kontrolu oldukça yüksek bir bisiklet elde etmiş olursunuz... umarım bir an önce bisikletinize kavuşursunuz bol pedallı günler dilerim..

Ercan Bayram bunu beğendi.
  7. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben 1.80 boyundayım 16,5 XC 1000 kullanıyorum...Hiç bir problem yok :)
    Normalde benim kullanmam gereken 17,5 inç.Yani gelince rahat edeceksin kokrma :)Küçük olmasını daha çok seviyorum kontrol daha fazla oluyor :)
    Bundan sonraki bisikletlerimde böyle olacak sanırım...

8. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.
    Siparişimi iptal edip tekrar uğraşmak istemedim , yapmış olduğum araştırmada da en uygun fiyatı onlar veriyodu. (530 ytl-24 vites)
    Benim profesyonelliğe adım anlamında alacağım ilk bisiklet olacağı için çok heyecanlıyım.Şu an teknik olarak çok fazla bilgim yok onun için neler yapabileceğimi bilmiyorum ama öncelikle 17,5 inch olarak herhangi bir değişklik yapmadan kullanmayı planlıyorum , eğer memnun kalmassam tavsiyeleriniz benim için çok önemli olacak...
    Tekrar Teşekkürler...
    Bisiklet ile ilgili ilk deneyimlerimi paylaşmak için sabırsızlanıyorum..

9. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

İstanbul gibi alışverişin merkezinde oturuyorsunuz, Bisikletinizi online olarak satış yapan bir yerden yapıyorsunuz ve birinci yazınızda alış yaptığınız yeri kötüleyip ikinci yazınızda da, ondan uygun fiyat veren yok diyorsunuz.
    Bu 2 yazınız arasında da bu siteden alış veriş yapmak isteyen arkadaşlarıda, tedirgin etmiş oluyorsunuz.

Bende bu siteden 3 kere Kron 1000 sipariş edip aldım Antalya daki arkadaşlarıma. Hiç birisinde de, sizin yaşadığınız gibi bir sorunla karşılaşmadım.
    Alış verişinizi yaparken, online olarak size orada Not: kısmı çıkıyor oraya kadro boyunu yazmanız gerekiyor. Zaten ellerinde o kadro boyu yoksa sizin oraya yazdığınız, online satışta delil olarak kalıyor. Not kısmına birşey yazmazsanız tabi ki firmada elinde olanı gönderirir.

Bizler Antalya da olduğumuz için bu siteyi kullandık. Yoksa istanbulda olsak, direk satış mağazasından aynı şartlarla istediğimiz boy kadroyu alırdık. Hemde 27.50 Ytl tutan kargo bedeli de ödemeden.

Bisikletinizi güle güle kullanın. O kadro zaten size tam denk gelecektir.

Sevgi ve selamlarımla.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  10. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Bende o siteden en az 7-8 kere alışveriş yaptım
    Nedense hiç sorun çıkmadı!!!

Hala da alışveriş yapıyorum
    Yapmaya da devam ediyorum!

Daha geçenlerde de 2 parçam geldi mesela
    hiçbir problem YAŞAMADAN!!!

Ender abimin dediği gibi sizler istanbulda iken online alıyorsunuz
    bize çok garip geliyor...

Gidip görerek almak için nelerimi vermezdim ki!

ben en üstteki cevabımda
    Nasıl olsa almışsınız edası ile cevapladım ama konunun boyutu bir şirketi kötülemek olamamalı!!!

Tamam sistemleri daha yeni kuruldu ve tam oturmadı

Sezonun açılma aşamasında distribitör konumundaki bir şirketten alışveriş yapmak kolay DEĞİL!

Yavaş yavaş site yerine oturacaktır...

hiçkimse başarı merdimenlerini 5er 5er çıkmıyor yavaaş yavaş ;)

Ercan...

11. silvercloud

silvercloud Yeni Üye

Seviye:
    Ben de oradan alışveriş yaptım;xc1000 almıştım. Kadro boyunu sana e mail le zaten soruyorlar,ben bu şekilde ilettim. En kötü tarafı kargoyu,indirim falan yani anlaşma yapmadan gönderiyor olması ben ist deyim ve yakl.27 lira kargo ücreti ödemek zorunda kaldım ama bu siteden başka ekonomik olarak xc1000 satan yer de yok onu da söyleyeyim. Ben 27 lira ücret de ödesem yine kardayım çünkü diğer mağazalar vade varkı ile taksit yapıyorlar ve vade farkı yoplamı da 27 liradan aşağı olmaz...

12. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Güzel dilekleriniz çok için teşekkür ederim.:)
    Benim amacım siteden alışveriş yapmayı planlayan arkadaşların dikkatli olması konusunda uyarmak ve elimden geldiğince bilgilendirmek çünkü bu forumdan ve diğer forumlardan da takip ettiğim kadarı ile bisikletonline.com hakkında çoğumuzun çok fazla bilgisi ve güveni yok.Artı bisikletonline.com site yetkilileri de eğer bu forumları takip edip eksikliklerini düzeltirlerse bence onlar için de faydalı olur.Başarı merdivenlerini beşer beşer çıkmaya gerek yok sadece belli uygulamaları doğru yapmanız yeterli;)
    Alışveriş yapmış olduğum sitedeki problemler yüzünden suçlu ve bir şirketi kötüleyen biri durumuna düşmem benim için biraz üzücü oldu açıkcası. Problemlerin saklanarak değil paylaşılarak düzeltileceğine inanıyorum.Araştırdığım kadarı ile benimkine benzer problem yaşayan sadece benim bildiğim 3-5 arkadaş daha var.Hatta ben sitenin ulaşabileceğim numaralarını bu tarz forumlarda konu ile ilgili şikayetlerini belirten arkadaşlar sayesinde buldum ve benim için de çok faydalı oldu.
    Bunun dışında internetten alışveriş benim için bir zevk ve büyük kolaylık.Bu olayı abartmış durumdayım , yemek dahil herşeyimi internetten sipariş veriyorum.İstanbul da yaşayanların herşey ellerinin altında olmasına rağmen bazen onlara ulaşmak büyük ızdırap ve özellikle stres kaynağı olabiliyor.(trafik , taşıma problemi , yoğun iş hayatı nedeni ile zaman kaybetme korkusu, vb...)Ve internetten alışveriş de benim için şu ana kadar en stressiz olan yöntem :)
    Bisiklet bütün bu stres kaynaklarından arınma yöntemim olacak , umarım...

Herkese sevgiler ,keyifli sürüşler

13. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Evet,
    Vermis oldugum siparisin akıbetini merak eden varsa diye yaziyorum.Bisikletonline.com dan siparis verisimin 8.gunu ve İstanbulda oluşuma ve istanbulda yaşayıp aslında internetten alışveriş yapmamam gerktiğini anlamamdan 5 gün geçmesine rağmen bisiklet halen elime ulaşmadı.Bahadır beyle yapmış olduğum görüşme sonucu bisikletin yanlışlıkla İzmir e gittiğini ? öğrendim.Bugün itibari ile depodan tekrar bisikleti çıkarmaya çalışacaklar ki çarşambadan beri bisikletin İzmir yollarında olduğunu biliyoruz.Araya hafta sonu girdiği için de bisiklet en iyi ihtimalle salı ya da çarşamba günü bana ulaşacak.2 hafta yani...
    Ve ben bu aşamaların tamamını kendim hergün arayarak takip etme zorunluluğu ile öğrendim yoksa bisiklet hala izmirlerde olacaktı.
    Bahadır bey ve diğer arkadaşarın iyi niyetli olduklarını düşünüyorum ama eğer interneti bir satış kanalı olarak düşünüyorlarsa çok daha fazla özenli ve ilgili olmaları gerekiyor...
    İnternetten alışverişe devam ama bisikletonline.com , tekrar tekrar ve tekrar düşünürüm , en azından bazı şeyler değişene kadar...
    Bu siteden alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlara ve bisikletonline.com site yetkililerine duyrulur....

14. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ediyorum. Duyarlı davranışınızdan dolayı sizi kutluyorum. :)

Biz nasıl sizin yazınızı okuyup sizlere cevap veriyorsak, bu arkadaşlarında buraları okuyup size bize cevap vermesi gerekir diye düşünüyorum.
    Tabi bu yanlışlığı açıklayacak bir cevapları varsa. :(
    Ben kendi adıma sizin bu yazınızdan sonra, kesinlikle artık bu siteye korkarak bakarım. Haklısınız.
    İnşallah bisikletiniz bir an evvel elinize geçerde siz de rahatlarsınız.

Sevgi ve selamlarımla.

15. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    selam bu ismir meselesi söule olmuş olabilirmi pekii bisikletonline den alışveriş yapmak için üye olunuyor üye olurken istanbulu işaretleyip sonra sizin haberiniz olmadan fare orasını izmire kaydırmış olabilirmi bilğileirnizi kontrol ettinizmi siteden?

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Nuricim merhaba

Güzel bir yere değinmişsin. Tabi bu yanlışlığın kimden kaynaklandığını, ancak cevap gelirse öğrenebileceğiz. Bence de bunun cevabının açıklanması, gerekli.

Dediğin gibi bir yanlışlık sözkonusu ise, bu durumda bisiklet online a birşey demememiz gerekli.
    Bunu öğrenebilirsek, hepimiz için iyi olacak.

Sevgilerimle.

17. erdemali78

erdemali78 Yeni Üye

Seviye:
    Adres İstanbul olarak kayıtlı.Zaten numaralarını bulduktan sonra telefon açıp tekrar teyit etmiştim.Vergi numaram gerekiyormuş , o bilgileri iletmiştim.
    Belirttiğim gibi orada çalışan arkadaşların kesinlikle iyi niyetli olduklarına inanıyorum, yoğun dönem bunu da anlıyorum ama internet sitesini sadece bizde de bulunsun olarak düşünmüyorlarsa daha özenli, ilgili ve müşteri odaklı olmaları gerekiyor...
    Rüyalarımda bisiklet görmeye başladım ; gelmiş bisiklet dolaşıyorum felan :)
    İlgili kişi olarak Efor bisikletten Sönmez bey e de bir mesaj attım.Cevap bekliyorum..

Sevgiler...